Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

po raz kolejny - praca na jednym cylindrze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] po raz kolejny - praca na jednym cylindrze

    Witam Kolegów, dziwna sprawa z moją Tenerą. Po raz trzeci czeka mnie (prawdopodobnie) wymiana świecy (świec). Za każdym razem scenariusz identico - przestaje działać na lewym cylindrze. Od wymiany do wymiany przejadę kilkaset km i przychodzi taki dzień (jak wczoraj) - kiedy odpala normalnie, a po przejechaniu ok. 1 km tracę 1 cylinder (za każdym razem lewy) i wracam ze smutną mordą na jednym garze do domu ... Wiosna zawitała do nas - i dusza aż się rwie, żeby się gdzieś przed zimą wypuścić - a tu d .... . Może ktoś ma pomysł o co chodzi ? Przewody już były wymienione, cewka jest OK. Już nic nie wiem, może kompresja siada na tym jednym garze i spalanie bierze w łeb ? Pewnie z wiosną rozbiorę Tenerę i będę szukał, ale na tę chwilę nie daje mi to spokoju ...

    #2
    Może zamień fajki miejscami - będziesz wiedział czy to wina cewki czy nie.

    Komentarz


      #3
      i montaż samej fajki też sprawdź. jeżeli nie robiłeś tego sam to sprawdź czy to jest dobrze złożone (tam są takie plastikowe elementy, które strasznie łatwo połamać)
      Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
      Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

      Komentarz


        #4
        no właśnie, przed chwilą sprawdzałem - ta lewa fajka się kolebie na świecy (tak, że myślałem, że świeca się odkręciła ) prawa - jest git, siedzi mocno. Próbowałem wcisnąć mocniej - ale nie daje rady, kiepski dostęp. Robił to ostatnio mechanik - może coś wyłamał i dlatego się nie trzyma ... czy to oznacza zakup nowej faji ?

        Komentarz


          #5
          Przewód w fajkę się NIE WCISKA tylko WKRĘCA.
          Spróbuj wkręcić.
          Ale jeśli po wymianie świecy chodzi Tobie dobrze, a potem siada świeca, to może zły skład mieszanki przepala tobie świecę? Może regulacja lewego gaźnika na mieszankę trochę bogatszą uwolni Cię od problemu (zbyt uboga, tzw. "sucha" mieszanka podnosi temperaturę spalania i wtedy potrafi spalić świecę).
          Czy kolor obu świec jest poprawny? czyli taki "brąz kawa z mlekiem", czy może "szary popielato biały"? Ten drugi odcień świadczy o zbyt ubogiej mieszance (czyli za wysokiej temperaturze).
          Ostatnio edytowany przez radar; 4301.

          Komentarz


            #6
            dzięki, za wszelkie sugestie. Na razie stwierdziłem, przerywaną iskrę na tej lewej fajce. Fajka lata na świecy jak ż ... po sklepie, Nie daje rady ją lepiej umocować. Świec nie odkręcę, bo zabawa ze zdjęciem chłodnicy etc ... Kończę sezon, Sprawę odkładam do wiosny, powiedzcie jeszcze, czy taka jazda (20-30 km do mechanika) na jednym garze zaszkodzi silnikowi ?

            Komentarz


              #7
              Nie przepalone paliwo może oszczędzić olej.

              - - - Zaktualizowano - - -

              Zamiast oszczędzić powinno być rozrzedzić.

              Komentarz


                #8
                co do świecy - odkręcasz dwie śruby od chłodnicy, opuszczasz ją na przewodach i masz dostęp do świec.

                jesteś z Warszawy to wpadnij na Saską Kępę - dam Ci zapasową fajkę, która mi została po Teresie i garść*używanych, ale pewnie sprawnych świec za flaszkę nalewki.
                Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                Komentarz


                  #9
                  a mi też drugi raz padł lewy gar. Tylko u mnie podejrzewam właśnie skład mieszanki bo kolor popielaty - wrzucę tutaj focie to ocenicie.

                  Komentarz


                    #10
                    fajnie się składa - jestem z Saskiej Kępy ... ale raczej z wiosną pójdę w nowy osprzęt (zawsze to jakaś pewność), w każdym razie dzięki za propozycję - ale nie skorzystam, rozumiem - że Teresa "poszła do ludzi" ... nie szkoda trochę ? fajna babka z tej Teresy - trochę wysoka, ale da rady na niej pojeździć do tej pory zmieniałem motor co roku - teraz raczej przytulę się do niej na dłużej ..................

                    Komentarz


                      #11
                      Jak masz w tym grzebać to od razu spraw sobie nowe przewody wysokiego napięcia. Kupujesz na metry i motujesz do fajek i cewki.mi to doradzono na tym forum.świeżo po zakupie i był to dobry ruch.

                      Teresy żal ale teraz nastał czas dzika. Skoro jesteś z okolicy nie masz jakiegoś namiary na garaż na zimę. :-)
                      Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                      Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                      Komentarz


                        #12
                        namiaru niestety nie mam - choć nie dawno był do kupienia za 30 patoli, skoro jeździsz na dziku, nie zdziwiłbym się gdybyś mieszkał koło poczty ... podobno grudzień ma być ciepły i chiba wstrzymam się z wyjęciem aku ... nie wiem jak Koledzy ?

                        Komentarz


                          #13
                          ja jeszcze mam ochotę na jeden dzień enduro w grudniu

                          reszta priv
                          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                          Komentarz

                          Pracuję...
                          X