Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozkmina układu zasilania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Rozkmina układu zasilania

    Modzę coś na bazie XTZ750 co wymaga wywalenia airboxa ,i teraz pytanie czy ktoś już ma doświadczenie czy silnik będzie chodził po zastosowaniu filtrów bezpośrednio na króćcach gaźnika ? No i jeszcze sprawa podciśnienia i odpowietrzenia skrzyni korbowej które tez muszę jakoś skitrać lub połączyć po za układem airboxa.?
    A i czy w układzie zasilania konieczna jest nasza pompka podciśnieniowa paliwa,czy można podłączyć wachę bezpośrednio z zbiornika do gaźnika ?
    Moja skrzynka N 50° 18.704' E 20° 07.502' opencaching.pl

    #2
    Z airboxem to nie wiem ale jest duza szansa ze nie jest niezbedny.
    Co do podcisnienia to ono jest zasilone z gaznikow, a nie z airboxa. Przynajmniej u siebie podlaczalem pompe paliwa i olejarke bezposrednio do kroccow gaznika.
    Pompa potrzebna bo grawitacja nie wyrobi ale mozesz sie pozbyc podcisnieniowej i zalozyc jakas elektryczna.

    Komentarz


      #3
      Co do airboxów to jak najbardziej jest możliwość ich pominięcia. Przy czym trzeba będzie pozmieniać ustawienia gaźnika pod mniejsze opory i większą ilość powietrza przechodzącą do gaźnika. No i będzie słyszalny wlot powietrza w gardziele. Airbox jednak mocno wytłumia te odgłosy.

      Poczytaj tu http://super-tenere.net/forum/xtz750...mp-the-air-box

      A i żeby nie uciekło - prosta modyfikacja gardzieli gaźników ułatwiająca montaż airboxa http://super-tenere.net/forum/xtz750...ake-extensions
      Ostatnio edytowany przez Mondo Cane; 3348.
      Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

      Komentarz


        #4
        Zbiornik będę miał z jednym kranikiem znacznie mniejszy od oryginalnej bańki ,ale spoko pompka podciśnieniowa może zostać,no chyba że trafię jakąś elektryczną. Co do szumu ssania nie przeszkadza,filtry będą takie jak K&N z bawełną i troszkę to wyciszą ale to nie problem bo i tak wydech będzie głośniejszy od xtz-towego .
        Dzięki za pierwsze odpowiedzi
        Moja skrzynka N 50° 18.704' E 20° 07.502' opencaching.pl

        Komentarz


          #5
          wlasnie szukalem czegos o montazu airbox z gaznikami. dzieki wielkie za pomoc hehe. ale jeszcze sie tak z ciekawosci zapytam, czy zawsze jest taki problem z airboxem i gaznikami, ewidentnie gumowe rury laczace sa za krotkie, czy to czas dziala na ich kurczenie, czy ja mam za krotkie albo moze ten typ tak ma? pozdro Bartez

          Komentarz


            #6
            I typ tak ma i z czasem guma niemiłosiernie twardnieje. Tym bardziej, że jest cały czas podgrzewana przez silnik.
            Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

            Komentarz


              #7
              moze jest jakis patent na to albo skads zalatwic te gumy bo moje sie bardzo skrocily z 2 cm brakuje

              Komentarz


                #8
                A zajrzałeś tu? http://super-tenere.net/forum/xtz750...ake-extensions kawałek dętki i rura PVC średnicy 60mm potrzebna. Z Obi na przykład.
                Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                Komentarz


                  #9
                  W ASO 169 zł za sztukę.

                  Komentarz


                    #10
                    Zet mowa o tym co poniżej?
                    002784.gif
                    Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X