Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Element między półką a kierownicą - namiary.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Element między półką a kierownicą - namiary.

    Witam ponownie szanownych kolegów
    Jako, że robi się coraz cieplej czas wracać do pracy. Tym razem mój problem dotyczy łączników ze zdjęcia:
    - jak one się tak właściwie nazywają?
    - gdzie takie dostać? Czy zostają mi tylko używki lub oryginały od Yamahy, czy jest to może bardziej uniwersalna część? Wydaje mi się, że w wielu motocyklach występuje takie mocowanie a rozmiar powinien być dość podobny...

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc, jeśli ktoś posiada w swoich zbiorach taki komplecik, chętnie odkupię
    20170220_163342.jpg

    #2
    jeśli tylko zgięte śruby, to spróbuj wyprostować. U mnie pomogło.

    Komentarz


      #3
      Trochę bał bym się prostować, że pęknie. Znaczy że pęknie kiedyś nie przy prostowaniu.
      To nie jest uniwersalne. Ale prawdopodobnie takie samo w 750 i 660, sprawdź nr części. Nożna kupić używkę, a jak to się nazywa ??? nie wiem.

      Komentarz


        #4
        Nazwa angielska -RISER- po naszemu .... mocowanie kierownicy

        Śruby tylko nowe - Tomek dobrze napisał - nie wiesz kiedy strzelą...

        Co z nimi nie tak? Częściej problemem jest wyrobienie tulei w półce, niż problem z samym "riserem"

        Komentarz


          #5
          Problemem u kolegi jest sporo podniesiona kierownica, przy wyrobionych "silentblokach" śruby riserów działają bardziej na zginanie niż rozciąganie. Wystarczy niewiele siły by je pogiąć.
          "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

          Komentarz


            #6
            Update z mojej strony:
            - dowiedziałem się, że ten element można nazwać "wieżyczką kierownicy"...
            - na razie zostały wyprostowane po uprzednim rozgrzaniu palnikami, jeśli trafią mi się używane, zmienię
            - trochę się boję ile już o mnie wiadomo
            Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
            Problemem u kolegi jest sporo podniesiona kierownica, przy wyrobionych "silentblokach" śruby riserów działają bardziej na zginanie niż rozciąganie. Wystarczy niewiele siły by je pogiąć.

            ale fakt, kierownica była mocno podniesiona, tuleje dość luźne a poza tym spotkanie z asfaltem przy 80 km/h zrobiło swoje, kierownica pękła, lagi się przestawiły to i "wieżyczki" musiały trochę uderzenia przenieść...

            Komentarz

            Pracuję...
            X