Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

max oboroty 7000tyś i vmax 120km/h????

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] max oboroty 7000tyś i vmax 120km/h????

    witam.... panowie złożyłem xtz 660 93r po remoncie generalnym silnika,czyli nowy tłok,pierścienie (zwiększone do niecałych 700cm3), korba,wszystkie łożyska, sprzęgło, tuleje, regulator, świeca, linki gaz i sprzęgło. wszystko na nowych uszczelkach, nowe zawory, sprzęgiełko rozrusznika..... ogólnie generalka. musiałem dokupić gaźnik bo nie miałem gdyż kupiłem osobno silnik osobno ramę. gaźnik kupiłem u gościa z pracującego bardzo dobrze motoru. Teresę odpaliłem. na wolnych pracuje bardzo ładnie. ssanie działa idealnie. ładowanie bez obciążenia ma ok 14v.... i tu powstaje problem. trzy białe kable wychodzące z magneta podłączyłem troch na "pałę" do trzech białych kabli(uciętych) z instalacji. światła,kierunki, kontrolki,wszystko działa teoretycznie dobrze. motor pracuje równo, wkręca się ładnie ale tylko do 7000 obr i odcięcie(praca jak ścigacza na max obrotach)!!!
    ostatnio zrobiło się ciepło i przyszedł czas na pierwszą przejażdżkę i znowu zaskoczenie, bo vmax tylko 120km/h. nie występuje wtedy odcięcie, ale nie ma siły dalej ciągnąć i wydaje mi się,że jest troszkę słaba. doszukuję się jeszcze winy w układzie zasilania bo też połączyłem go na chłopski rozum. czyli z pompki podciśnienie do gardzieli gaźnika, wylot nadmiaru paliwa nad króćcem zasilania gaźnika, mam tylko wężyk bez zaślepki, nigdzie nie wpięty. występuje jeszcze jeden wężyk między gardzielami, ale nie mogę znaleźć info na jego temat. czy ma być gdzieś wpięty, czy zaślepiony??? u mnie jest tylko rurka, która zwisa.

    Panowie stąd prośba o przyspieszenie wyeliminowania problemu.....mam manuala po angielsku, ale tam są tak fachowe nazwy, że dwa dni to będę tłumaczył i rozkminiał.

    1. podłączenie tych trzech białych kabli wychodzący z dekla z magnetem co do czego????
    2. układ zasilania. co z czym? podłączenie gaźnika.

    chyba że ktoś przerabiał podobny temat to proszę o wskazówki.

    dodam tylko,że gaźnik wyciągnięty z motoru na którym jechałem osobiście ok 160km/h. ja jeszcze nic nie grzebałem z gaźnikiem.

    pozdrowionka i wielkie dzięki

    #2
    Cześć

    Białe kable od alternatora i te z regulatora łączy się w dowolny sposób, znaczy biały z białym, trzy dowolne pary.
    Z rurkami zasilającymi to nie pomogę. Może coś wypatrzysz na fotkach.

    f 061.jpg

    f 064.jpg

    Pozd

    Komentarz


      #3



      dzięki wielkie za odpowiedzi.....

      mam teraz pytania już bardziej precyzyjne....

      czy 1 jest na dole zaślepiona? i gdzie jest wpięty trójnik zaznaczony kółkiem?? do airboxa??
      czy dobrze wypatrzyłem ze zdjęć,że 2 jest zaślepiona???
      czy wężyk oznaczony 3 to podciśnienie z pompy paliwa???

      jeszcze raz wielkie dzięki..... macie u mnie duże piffffkkkkoooo....

      - - - Zaktualizowano - - -

      jeszcze jedna uwaga do mojego problemu z niskim vmax i wkręcaniem się tylko do 7000tyś. Ja motorem, z którego jest gaźnik jechałem 160km/h, bo tam był oryginalne 660, a ja u siebie mam troszkę zwiększoną pojemność i być może brakuje jej paliwa, bo mam złą mieszankę paliwo-powietrze. Jutro postaram się wykręcić świecę, zobaczę jak ona wygląda i podzielę się obserwacją. dzięki
      Ostatnio edytowany przez Hajbos; 4578.

      Komentarz


        #4
        660'tka i tak powyżej 7 to już niewiele wykręci. Skoro pod obciążeniem dokręca 7tys to paliwo raczej ma. Chyba, że obrotomierz coś nie tego. Na niższych biegach jakie osiagasz prędkości? Sprzęgło jest ok? Jakie masz zębatki? Poza tym takie rozganianie świeżo złożonego silnika zbyt zdrowe nie jest.
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          cześć... nie dotarłem dzisiaj do motoru i nie mogę jeszcze zbytnio nic napisać. na niższych biegach nie obserwowałem prędkości bo podnietka była, że całość daje radę na czarnym. Ja swoją trochę odchudziłem i miałem nadzieję, że będzie bardziej wyrywna. Do tego jeszcze przejechałem się dawcą gaźniorka i wydaje mi się,żę była większą wariatką. Zębatka przednia ma 14 zębów , lecz do tylniej jeszcze nie zaglądałem...
          Mam nadzieję,że się rozrusza.... Sprzęgło nówka tarcze, sprężyny i linka. Mój został tylko kosz. Nie ślizga się na pewno!!! Jeśli chodzi o zbyt mocne przeganianie, to nie spodziewałem się że 120 to będzie max!!! mam pytanie do zdjęć .... czy wężyk nr 1 jest na dole zaślepiony i gdzie wpięty jest za trójnikiem (oznaczonym na foto kółkiem).

          To liczyć na to, że Tereska się rozbryka....??? acha miałem się jeszcze się spytać... Czy ktoś montował lżejszy zbiornik paliwa do xtz 660 z lat 91-97....???? dzięki i
          pozdrowionka



          a tak wyglądał jeszcze przed zmianą obuwia... też dostała mitasa co-2 na tył. także moto powinno być troszkę lżejsze, jeszcze nie ważyłem.




          Ostatnio edytowany przez Hajbos; 4578.

          Komentarz


            #6
            120 na 14 zębach z przodu to bardzo dobrze, myślę że z górki by się bujnęła 130. W standardzie chyba jest 16 tak?
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              15-cie przód , 45 tył , i na takich przełożeniach według serwisuwki osiągi to 162km.

              Komentarz


                #8
                Fajnie wygląda ! Ważyłeś ją już? ;>

                Standard to 15. XTZ660 łokci nie prostuje. Jeśli nie robiłeś to możesz jeszcze pobawić się skrzynką wiatrów ale w moim odczuciu za "gumowatość" przyspieszeń i prędkości w tym motocyklu odpowiada gaźnik i fantastyczny YDIS. Gdyby tam wrazić dwa mechaniczne i akcesoryjny tłoczek to byłoby fajniej. Ale coś za coś.

                Komentarz


                  #9
                  Sprawdź ilość zębów na tyle. To będzie klucz. Ty nie masz problemów z RPM max, tylko z prędkością, a tutaj znaczenie ma przełożenie.

                  Wysłane z bagna.

                  Komentarz


                    #10
                    Rurki oznaczone na fot jako 1 i 2, te przy podnóżku mają na końcach zaworki jednokierunkowe.
                    Wypuszczają ale nie zasysają.
                    Nie wiem gdzie idą inne bo mam teraz już poskładane moto i nie mam jak popatrzeć.

                    Komentarz


                      #11
                      Jeszcze raz wielkie dzięki chłopaki.... dzisiaj świeca wykręcona z nalotem białym dlatego wkręciłem 1 obrót śrubkę od mieszanki, przeczyściłem gaźnik, wolne ustawiłem na ok 1500 obr/min. rozkręciłem kranik wyczyściłem, syfu nie było zbyt dużo. Tereska stoi poskładana i czeka na ciepły dzień i jazdę próbną, bo dzisiaj wieczorem padał śnieg... zaczęła o wiele ładniej wchodzić na obroty, także na ten czas mordka mi się śmieje . odcina obroty ok 7000 obr/min, także bz. Jak ją przedmucham to opiszę wrażenia. dzięki jeszcze raz!!!

                      Komentarz


                        #12
                        Sprawdziłeś ilość zębów na tyle?

                        Wysłane z bagna.

                        Komentarz


                          #13
                          Cześć .... dzisiaj wpadłem do siebie do Trzebnicy, tam gdzie trzymam motorki i powiem Wam, że wrażenia z jazdy o niebo lepsze, po czyszczeniu gaźniora i wkręceniu śruby od mieszanki. Stała się większą wariatką i na koło chce się rwać. Zastanawiam się czy nie wkręcić jeszcze z pół obrotu, bo poprawa jest kolosalna. Obadam świecę i zobaczę. Vmax nie sprawdzałem, bo nie miałem czasu, ale czuję,że będzie o niebo lepiej... Gdy przejeżdżałem koło kolesia, który jeździ na tt 600, to sam powiedział, że słychać w niej teraz więcej mocy. Zębów na tylnym kole nie policzyłem, bo byłem z żoną i córą, ale przy następnej wizycie dam znać...

                          Jeśli tylko przegonię Tereskę to na pewno opiszę wrażenia i powiem Wam ile waży.

                          Słyszał ktoś może od czego można dopasować do 660 jakiś lekki bak???

                          acha .... jeszcze raz wielki dzięki....
                          Ostatnio edytowany przez Hajbos; 4578.

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez Hajbos Zobacz posta
                            Gdy przejeżdżałem koło kolesia, który jeździ na tt 600, to sam powiedział, że słychać w niej teraz więcej mocy.

                            Komentarz


                              #15
                              Wahacz od eMZty? Duzo lżejszy jest?

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X