Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Regulacja zaworów-klucz

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Regulacja zaworów-klucz

    Witam wszystkich
    Czy takim kluczem da się wyregulować luz zaworowy?
    Nie będzie za krótki?

    #2
    jesli silnik w ramie to sie nie da

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez mlody Zobacz posta
      jesli silnik w ramie to sie nie da
      A mógłbyś konkretniej? Dlaczego się nie da? Na co zwrócić uwagę?
      A ten podejdzie?

      Komentarz


        #4
        Jaki silnik? Na tapatalku nie widać sygnatury. Jeśli od małej to się da, najlepiej jednak jak się go rozłoży na dwie części. Da się też w ramie. Ogólnie dostęp do regulacji jest tak gówniany, że niewiele jest go w stanie poprawić.

        Wysłane z bagna.

        Komentarz


          #5
          W porównaniu do niektórych motocykli szwedzkich i austriackich do w 660tce jest elegancki dostęp do zaworów �� kluczyk natomiast zrobiłem sobie sam z odpowiednio wygiętego paska metalu że szczeliną o odpowiedniej szerokości. Klucz płaski do kontrowania też trzeba oszlifowac po bokach. Natomiast jeżeli klawiatura nie jest totalnie zgruzowana to Tereska aż tak często regulacji nie wymaga. Ja w miarę często zaglądam do wydechowych. Do ssący jak mam zdjęty bak też mi się zdarza �� Z wydechowych to odkręcić dekiel i badań na czuja. Zawór na dźwigience musi robić cyk-cyk. Jak nie robi to trzeba dać luz. Jak robi CYK - CYK to luz trzeba dać ciut mniejszy. Uprzedzajac zarzuty, że to niezgodne ze sztuką i Manualem powiem, że przy odrobinie wyczucia to się świetnie sprawdza. W każdym razie ja tak sewisuje moja od jakiś 70 tysięcy kilometrów i nic nie wybuchło pomimo prawie 117 tysięcy przebiegu. To pancerne sztuki ale to nie znaczy, że w ogóle można tam nie zaglądać. Co te minimum 8-10 trzeba.
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz

          Pracuję...
          X