Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bezpieczenstwo w podróży, noclegi i sytuacje awaryjne.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Bezpieczenstwo w podróży, noclegi i sytuacje awaryjne.

    Mam pytanie do osób doświadczonych w wyjazdach zagranicznych - SAMOTNY wyjazd bez towarzystwa.

    1. Jakie miejsca wybierać na nocleg namiotem - blizej skupisk ludzkich, typu stacje benzynowe czy też raczej z dala od ludzi, np. boczna droga kilkaset metrów od głównej drogi?
    2. Jezeli nastapi awaria która uniemożliwi dalsza jazde - jakies ubezpieczenie z Assistance? Jak sobie poradzic w takiej sytuacji. Tenera ma już pare lat i ciezko zrobic na nią AC. Chyba ze ma sie opinie rzeczoznawcy a to dodatkowy koszt. Gdzie sie najlepiej ubezpieczyc na wyjazd?
    3. Jakie zabezpieczenia motocykla i bagażu? Kufry alu z zamknieciem to wiadomo. Ale co z zabezpieczeniem samego moto? Mam np. dodatkowy wyłącznik samego prądu w obwodzie. Łańcuch jakiś? Blokada tarczy?
    4. Macie ze sobą jakieś systemy obrony koniecznej: np. gaz pieprzowy?
    5. Jakie czesci bierzecie ze sobą do XTZ750? Staram sie wozic zawsze ze sobą: komplet linek, klamki, bezpieczniki, dętki. Nie mówię o narzędziach bo to osobna historia ale co moze byc przydatne na dluzszej trasie? Ogolnie sprzęt swój mam robiony na bieżąco ale nigdy nie wiadomo co sie może wydarzyć.
    www.motoczesci24.com - części nowe i używane do zabytkowych motocykli, części do nowych motocykli, oleje, filtry, narzędzia.
    Zniżka dla XTZClub!

    #2
    Sam nigdy nie spałem przy stacji beznynowej ale ludzie sobie chwalą. Blisko toaleta, może nawet prysznic, monitoring, rano kawa z ekspresu Dla motocyklistow przyjazny jest PZMot jesli chodzi o ubezpieczenia. GAz może sie przydać i to zwłaszcza na psy. A odnośnie zabezpieczenia motocykla ciekawy jestem czy ktoś używa lokalizatora gps? warto?

    Komentarz


      #3
      1. jedno i drugie jest dobre. stacja, ale tak mniej uczęszczana również (ja preferuje to w sytuacjach awaryjnych). zagadać trzeba z obsługą czy można, etc.
      2. można wykupić assistance (bez AC) w PZU za <300 rocznie. działa w szeroko pojętej europie. i naprawdę działa (tested)
      3. mam blokadę tarczy oraz założenie pt - 'bez jaj, nie ukradną'. miękki bagaż zabezpieczam stalową linką, staram się kogoś poprosić, żeby spojrzał na moto jak idę oglądać jakiś*zamek, etc. będą chcieli to ukradną..
      4. nie. nigdy nie potrzebowałem. będą chcieli to Cię i okradną i spuszczą wpierdol. Rozsądek i tyle.
      5. http://moto.elban.net/2013/06/03/res...lugie-wyjazdy/ - zajmuje więcej niż bagaż i waży dwa razy tyle co reszta.
      Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
      Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

      Komentarz


        #4
        ... assistance a więc holowanie jeśli ma się moto w PZU można wykupić od momentu wyjazdu a więc nawet w połowie polisy i wtedy trwa to do końca polisy, oczywiście można kupić od początku trwania polisy ale czy jest sens przepłacać skoro po PL zawsze się jakoś da radę uruchomić moto i jechać dalej. w zależności ile zostaje do końca polisy to na tyle system oblicza wartość, czasami może to wyjść mniej niż 100 zł a więc warto jeśli jedzie się samemu. Drugą kwestią jest ubezpieczenie NNW i ASS który jest przy tym samo nnw można brać na niskie kwoty ale same koszty leczenia są ważne i wg mnie najmniejszą kwotą to jest około 100 tyś zł na jaką trzeba brać - polecam Generali z racji tego, że Kowal to przetestował, ja nie testowałem i nie chcę ale skoro zadziałało w Maroku to zadziała w większości krajów. W kosztach leczenia zawarty jest w Generali ASS więc kwota jest ważna z racji np wypadku zabierają do szpitala a motocykl lub nasz samochód na jakiś parking i tu ten ass na nasz dobytek jest już w cenie ale ważna jest wysokość i poziom ASS w kosztach leczenia bo jeśli składka będzie za niska przez nas wybrana to wtedy braknie nam szmalu na pokrycie naszego leczenia i transportu nas samych jak i naszego dobytku. Powiem tylko, że transport ciała z Włoch do PL kosztuje ok 8 tyś zł. Drugą kwestią jest ubezpieczenie do np państw takich Kanady lub USA tam proponuje wyższe koszty leczenia na około 300 tyś zł lub 500 tyś zł - powód - leczenie po ugryzieniu żmii lub węża bo już nie pamiętam to 60 tyś zł - i nie jest to żart - to jest z opowieści branżowych, nie wiem jak poważne było to ugryzienie ale takie tam są ceny. A więc pomyślmy zanim będziemy chcieli zaoszczędzić 5 zł

        i ostatnia kwestia to wyjazdy na Rosję i Białoruś - tam trzeba się dowiedzieć jakie ubezpieczenie jest honorowane z racji tego, że chłopaki z gwiazdą sami wyznaczają jakie lubią towarzystwa ubezpieczeniowe. nie wiem natomiast czy są wymagane. Unikać wypadków z autami w Białorusi i Rosji ponieważ nie mamy porozumień w ściągalności odszkodowań.
        Ostatnio edytowany przez lemur; 2828.

        Komentarz


          #5
          i ostatnia kwestia to wyjazdy na Rosję i Białoruś - tam trzeba się dowiedzieć jakie ubezpieczenie jest honorowane z racji tego
          tego się ziomek dowiesz już przy składaniu wizy, bo Ci wniosku nie przyjmą bez odpowiedniego ubezpieczenia. Wie to każda agencja pośrednictwa wizowego i od razu sprzedaje odpowiednie kwitki.

          generalnie: TU Europa.
          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

          Komentarz

          Pracuję...
          X