Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sprzęgło xtz 750 kilka pytań.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Sprzęgło xtz 750 kilka pytań.

    Witam! Mam kilka pytań dotyczących sprzęga w mojej ST dodałem zdjęcia kosza wewnętrznego i tarczy sprzęgłowej. Czy tarcze nadaje się do jazdy jeszcze, i czy kosz sprzęgłowy jest nie kompletny tzn nie widzę w nim dodatkowych pierścieni pod przekładką (na samym dole w rowku) czy muszą w ogóle być? Patrzyłem w serwisówce że nic tam więcej nie ma ale gdzieś w necie wynalazłem że powinny być pierścienie mały i większy przekładka zabezpieczona takim drutem u mnie tego nie ma. Motocykl z roku 1990.
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez Adriano92; 4742.

    #2
    Tarcze trzeba pomierzyć (grubość), sprawdzić czy nie są zwichrowane (tak samo przekładki), sprawdzić, czy oba kosze nie mają powybijanych krawędzi współpracujących z tarczami/przekładkami. Minimalna grubość będzie podana w serwisówce. Tak ze zdjęcia to ciężko wróżyć.
    Co do drugiego pytania - nie bardzo kojarzę o czym piszesz. Może jakbyś wrzcił jakiś materiał poglądowy to byłoby łatwiej.
    SwojÄ… drogÄ… Å‚adny taki wypucowany silnik

    pzdr, Adam
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Chodzi o pozycję w na zdj 15, 16, 17 u mnie tego niema a co do tarcz to po prostu wyglądają na spalone są czarne jak smoła a sprzęgło ciągnie jak puszcze klamkę po 5mm i już jedzie ale jak dalej puszczam to jest bez zmian trochę ciągnie i dopiero na końcu zaczyna normalnie ciągnąć. Ogólnie ciężko to wytłumaczyć. posprawdzałem przekładki czy nie są zwichrowane i raczej nie są mam taką równą płytę na której sprawdzałem i się nie huśtają tarcze mają grubość powyżej 3mm wszystkie.
      Załączone pliki
      Ostatnio edytowany przez Adriano92; 4742.

      Komentarz


        #4
        Ciągnięcie sprzęgła to może być też kwestia oleju. N.p. popularny Motul 5100 jest z tego dość znany.
        Co do dodatkowych elementów to po szybkie researchu widzę, że pojawiają się one w fiszkach dla rocznika '89, od '90 już tego nie ma (przynajmniej rozrysowanego). Numer katalogowy wewnętrznego kosza też się zmienił.




        pzdr, Adam
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Potwierdzam ciągnięcie sprzęgła przez olej. Rok temu miałem ten sam problem.

          Komentarz


            #6
            Założę z powrotem to co mam, zaleje go olejem Mannol 10w40 i sprawdzę jak się będzie zachowywał. Sprężyny też mierzyłem mają ponad 50mm więc w normie.

            Komentarz


              #7
              To jaki olej zalecacie? ja lałem motula 10w40 5100 sprzęglo sklejalo zwłaszca na zimnym silniku

              Komentarz


                #8
                Podobno yamalube to to samo co motul, z resztą pachnie identycznie ale przestał mi kleić sprzęgło.

                Komentarz


                  #9
                  Skoro jest tu wątek o sprzęgle to nie będę zaczynał nowego.

                  Od pewnego czasu bardzo ciężko chodzi mi sprzęgło (klamka), zamierzam się dziś zabrać za rozbiórkę.
                  1. Na co muszę zwrócić uwagę przy rozbieraniu? (Coś może wystrzelić, urwać się)
                  2. Od czego może chodzić tak ciężko klamka? (Stawiam, że nie jest to linka bo jest jedno sezonowa, ale sprawdzę)
                  3. Lepiej najpierw odpalić moto i przepalić przed rozbiórką skoro i tak olej się wyleje, a zamierzam zmieniać?

                  Komentarz


                    #10
                    Najpierw sprawdź czy masz dobrze poprowadzona linkę. Najczęściej to z tym jest problem, obciera o coś albo jest gdzieś za bardzo zagięta i peszel się niszczy i klinuje linkę. Wypadałoby też przesmarowac ją od czasu do czasu. Co do rozbiórki samego sprzęgła to niestety nie pomogę.

                    Powodzenia

                    Komentarz


                      #11
                      Najpierw sprawdź tą linkę. Może jest gdzieś zagięta i stwarza opór.

                      Jak zmieniasz i tak olej to najpierw go spusc wg procedury. Ze sprzęgła nie wyleje się wszystko raczej, a zanim to poskładasz do kupy to silnik ci wystygnie.

                      Komentarz


                        #12
                        Po części mieliÅ›cie racjÄ™ ☺ linka to jednak (na 100% bÄ™dÄ™ pewny jak zaÅ‚ożę nowÄ…), nie byÅ‚a zagiÄ™ta tylko musi być spÄ™kana, bo nie idzie jej ruszyć po zdemontowaniu. Tylko dziwi mnie to, że ona jest po przejechanym jednym sezonie i byÅ‚a ileÅ› razy smarowana, a jednak nie wytrzymaÅ‚a

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez Adriano92 Zobacz posta
                          Chodzi o pozycję w na zdj 15, 16, 17 u mnie tego niema a co do tarcz to po prostu wyglądają na spalone są czarne jak smoła ...
                          Adriano, ja w miniony weekend zakładałem kosz od TDM'a i zarówno w tym jak i tym, który oryginalnie był w Tenerze nie było tych części 15, 16 i 17. Też wzbudziło to moje wątpliwości ale uznałem, że widocznie tak ma być.

                          Pomierz te tarcze. Powinny mieć grubość z zakresu 2.9 - 3.1 mm.
                          Jeżeli wymieniałbyś na nowe to podobno trzeba korkowe przekładki pomoczyć w oleju dobę przed założeniem, żeby nabrały mocy prawnej
                          Serio...

                          Komentarz

                          PracujÄ™...
                          X