Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowe tłoki xtz 750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Nowe tłoki xtz 750

    Orientuje się ktoś czy są dostępne nowe tłoki do dużej Teresy ?

    #2
    Tak, ja kupowałem jakieś dwa lata temu u Lukass-a z forum. Co prawda nie było w europie jednego i musiałem czekać blisko miesiąc na statek z Japonii, ale dotarł i dostałem komplet na 1 szlif.

    Komentarz


      #3
      Problem w tym że są tylko do małej Teresy, do 750 nie mogę nic znaleźć :/

      Komentarz


        #4
        Sprawdź u źródła http://media.yamaha-motor-europe.com/ypec/pl/index.html

        Pomierzyłeś tłoki? W tym motocyklu trzeba się bardzo starać żeby je zajechać - w swojej ST (przebieg domniemany ok. 250 tyś) pomierzyłem tłoki i cylindry - trzymały normy serwisowe- jedynie pierścienie były zajechane.
        Ostatnio edytowany przez czeczen; 402.

        Komentarz


          #5
          Problem w tym że mam już drugi silnik w teresie który zajechałem tym że mam rysy i już tłoki luzu dostały, o pierścieńach nie wspomnę, przelatują przez tuleje. A stało się to dlatego że nie miałem zaslepionej rurki od odmy i cała wodę, syf i kurz ciągnął do silnika o czym nawet ja nie wiedziałem. Nie będę kupowal drugiego silnika bo już tak raz zrobiłem i mam drugi szmelc, wolę ten zrobić porządnie i mieć nową jednostkę napędową. Pomierze tłoki i napisze ci co i jak. Za dużo kasy włożyłem w niego żeby teraz od tak się pozbyć, poza tym nic lepszego nie kupię. To są pancerne tłuki a na kata nie stać mnie niestety. Na 1000km zechlał mi 1.2l oleju gdzie głowica jest zregenerowana
          Ostatnio edytowany przez napson; 2998.

          Komentarz


            #6
            Pomierzyłem tłoki, mają po 86,89mm do 86,90mm. Tulei nie Pomierzyłem bo średnicówki nie miałem. Przerwa na pierscieniach od 1mm do 1,5 a olejowe to już wgl przelatują przez tuleje jakby do studni kamień by wpadł. Panewki stan dobry, jedna ma delikatnie większe ślady użytkowania. Jak znajomy włożył tłoki do cylindrów i wziął je pod światło to szczelina między tlokiem a tuleja była spora

            Komentarz


              #7
              Ciekawy wynik.... nominalnie to 86.920 - 86.935....

              Komentarz


                #8
                No a jaki jest wear limit na tłokach?
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  Zdziwilem sie takiemu zajechaniu tlokow... ten lepszy zezarty o 0.021... sporo.! W linku ktory podalem wczesniej sa dostepne tloki nadwymiarowe.
                  Ostatnio edytowany przez czeczen; 402.

                  Komentarz


                    #10
                    czyli conajmniej 2 setki brakuje tłokom na średnicy

                    Komentarz


                      #11
                      Dlatego tyle oleju wpierniczał. Z resztą ten silnik jest z 89r za dwa lata będzie miał 30 lat! To zabytki już są

                      Komentarz


                        #12
                        Daj znać ile życzy sobie Yamaha za nowe tłoki - może być to znaczna kwota.
                        Cylinder ma graniczą wartość 87.1 - warto pomierzyć.
                        W takiej sytuacji szukałbym dobrych tłoków i pod nie zrobił szlif. Tłoków powinno być sporo do wyboru bo w tych silnikach, jak już padają to z zasady -panewki.

                        Komentarz


                          #13
                          Jakieś 3 lata temu płaciłem 315zł za sztukę u Lukass-a. Pierścienie osobno.
                          Ostatnio edytowany przez dex; 407.

                          Komentarz


                            #14
                            zależności od kursu dolara chodzą - ale ok 86 USD trzeba liczyć

                            Komentarz


                              #15
                              Dziś będę wiedział, ale dowiedziałem się również ze jest Korba do wymiany bo ma delikatne odejście od normy :/ także full opcja widzę będzie

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X