Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Luzy na kiwaczce i dogbonesach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Luzy na kiwaczce i dogbonesach

    Siema!
    Idze mi ten przegląd motocykla jak krew z nosa...
    Mam pewien problem związanym z luzem na kiwaczce i dogbonsami. Niestety nie udało mi się zrobić zdjęcia w garażu bo tel padł. Spróbuję to pokazać na zdjęciach które znalazłem w necie. A mianowicie:
    Między elementami wahacza a dogbonsami mam luz około 1mm. Jest po prostu widoczna tuleja Wy też tak macie ? Wydaję mi się, że powinna tam być jakaś podkładka.
    1200c1e24276a5469aae0b0ee764.jpg
    4bdb9bb249b79644aae2d29c7a73.jpg
    I na kiwaczce luz poprzeczny ok 0.5mm. Na tej fotce widać jakiś czarny element który być może tworzy dystans. U mnie tego nie ma...
    Jak to wszystko było zapieprzone piachem i smarem nie było tego widać. Wszystko licowało dobrze. Części na pewno nie pogubiłem bo podpisuję wszystko i wrzucam do woreczków.
    Może uda mi się jutro do garażu podskoczyć to zrobię fotki jak to wygląda na prawdę.

    #2
    Wczoraj skręcałem to u siebie ( Dzięki za rady na PW ) i miałem ten sam problem, ale że mam jeszcze jeden wahacz kupiony na graty to podglądałem to też na drugim wahaczu i w obu jest ten luz między kiwaczką a dogbonsami zostawiony tak jakby właśnie miała tam być jakaś podkładka. Poskręcałem to wszystko na nowym smarze i jest ok więc myślę, że tak to po prostu ma być. Jeśli się mylę to może ktoś jeszcze pomoże to będę dalej wszystko rozkręcał

    A co do luzu poprzecznego to sprawdź sobie jeszcze wszystkie tuleje i łożyska ale jeśli to tylko 0.5mm to ja bym się tym raczej nie przejmował za bardzo.

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez Bulbulator Zobacz posta
      Wczoraj skręcałem to u siebie ( Dzięki za rady na PW ) i miałem ten sam problem, ale że mam jeszcze jeden wahacz kupiony na graty to podglądałem to też na drugim wahaczu i w obu jest ten luz między kiwaczką a dogbonsami zostawiony tak jakby właśnie miała tam być jakaś podkładka. Poskręcałem to wszystko na nowym smarze i jest ok więc myślę, że tak to po prostu ma być. Jeśli się mylę to może ktoś jeszcze pomoże to będę dalej wszystko rozkręcał

      A co do luzu poprzecznego to sprawdź sobie jeszcze wszystkie tuleje i łożyska ale jeśli to tylko 0.5mm to ja bym się tym raczej nie przejmował za bardzo.
      Nie ma za co
      Może źle to nazwałem jeśli chodzi o luz poprzeczny. Kiwaczka chodzi mi na boki w miejscu mocowania do ramy wzdłuż tuleji tak jakby brakowało tam podkładki jakiejś. Coś jakby uszczelniacze były za wąskie ale mają wymiary jak org. Nie kumam. Jutro wrzucę fotki i ew filmik jak mi to śmiga.

      Komentarz


        #4
        IMG_20170307_112926148.jpg

        Komentarz


          #5
          Up. Ktoś, coś ? No mi brak pomysłów dlaczego tak to wygląda

          Komentarz


            #6
            Ja wczoraj zmieniłem bonsy i podkładek tam niema. Jak u Ciebie. Po dokreceniu niema luzu
            http://www.youtube.com/watch?feature...v=QUbYwBZixC4#!

            Komentarz


              #7
              Tzn nie ma luzu jako takiego ale jest widoczna przerwa gdzie widać ewidentnie tuleję. Przerwa ma na oko 1-1.5mm. Jutro przejdę się chyba do serwisu yamahy, może coś podpowiedzą bo ja już chyba głupi jestem jak patrzę na te fiszki.

              Komentarz


                #8
                Ten luz ma tam chyba po prostu być. Jak u siebie rozbierałem to też to zauważyłem, w wahaczu który kupiłem na graty też tak było. Parę km już w tym sezonie przeleciałem i nic złego się nie dzieje, więc nie masz się czym martwić.

                Szerokości

                Komentarz


                  #9
                  hej.
                  przegrzebałem kilka xtz i tam tak jest
                  więc się tym nie przejmujcie
                  pozdrawiam

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X