Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wzmocnienie, łączni lag XTZ750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    I tak i nie.
    Bo jak rozumiem przede wszystkim sam kształt odwróconego U ma za zadanie ograniczyć wzajemny, "nożycowy" ruch lag szczególnie gdy na jednej z nich zostanie uruchomiony hamulec trący o tarczę. A to załatwia właśnie sztywność materiału o zadanym kształcie. I w efekcie mamy kilka punktów usztywniających - oś przedniego koła, poprzeczka U na goleniach i dwa w półkach. Chyba nic nie pominąłem?
    Natomiast mam problem z wizualizowaniem sobie innego ruchu niż ten nożycowy wymagającego usztywnienia. Na zewnątrz ani do wewnątrz się nie rozchodzi, naprężenia wzdłużne są mitygowane przez rurowaty kształt lag i goleni. Jedyne co mi przychodzi do głowy to skręcanie wzdłuż osi obrotu główki kierownicy. Ale tu też z kolei cztery śruby mocujące poprzeczkę U powinny redukować ten niekorzystny efekt.
    Ostatnio edytowany przez Mondo Cane; 3348.
    Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

    Komentarz


      #17
      No dobra, ale do xtz 750 chłopaki szukają łącznika z xtz 660 i koniec końców kupują skorodowaną blachę, która 25 lat jeździła w innym moto lub zamiennik z amelinium kładąc tym samym wielką lagę na parametrach. Nie przekonasz mnie do tego, że taka używka będzie znacząco odbiegała od blachy, którą sam wygnę, a jak trzeba to i zahartuję w piecu czy palnikiem.

      Komentarz


        #18
        Nie będę próbował. Miałem w rekach ori z XTZ660. Giąłem blachy w pracy wiec minimum pojęcia mam. Ale rób jak uważasz.

        Komentarz


          #19
          witajcie,
          odebrałem łącznik oryginalny od mishiecka i powiem, że to kawał żelastwa, łącznik został wyczyszczony i pomalowany ocynkiem, pasuje prawie idealnie, trzeba tylko obciąć nakrętki wspawane od środka łącznika i to wszystko. Czy usztywni znacząco nie wiem bo jeszcze nie próbowałem ale na pewno podzielę się odczuciami z jazdy. Zastanawiam sie też nad tym czy ten łacznik przy założeniu kostki i jeździe w terenie nie za bardzo ogranicza prześwitu w błotniku tradycyjnym. Co sądzicie?

          Komentarz


            #20
            Problem może być tylko jak bedziesz jeździł po miękkim błocie...

            Tu akurat w transalpie - nazbierało się tyle błota, że trzeba było ściągać błotnik (zdjęcie po czyszczeniu)
            offik-2.jpg.

            Tu na Ukrainie nawet wysoki błotnik nie pomógł
            ua-7.jpg
            ua-8.jpg
            Ostatnio edytowany przez mishieck; 2689.

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez Osbart Zobacz posta
              witajcie,
              odebrałem łącznik oryginalny od mishiecka i powiem, że to kawał żelastwa, łącznik został wyczyszczony i pomalowany ocynkiem, pasuje prawie idealnie, trzeba tylko obciąć nakrętki wspawane od środka łącznika i to wszystko. Czy usztywni znacząco nie wiem bo jeszcze nie próbowałem ale na pewno podzielę się odczuciami z jazdy. Zastanawiam sie też nad tym czy ten łacznik przy założeniu kostki i jeździe w terenie nie za bardzo ogranicza prześwitu w błotniku tradycyjnym. Co sądzicie?
              IMVHO niepotrzebnie obcinałeś nakrętki, trzeba było przykręcić w tym miejscu błotnik, a do lag przykręcić wykorzystując oryginalne otwory, wtedy też zwiększyłby Ci się prześwit nad oponą.

              Komentarz


                #22
                Zamieszczone przez Hacat Zobacz posta
                IMVHO niepotrzebnie obcinałeś nakrętki, trzeba było przykręcić w tym miejscu błotnik, a do lag przykręcić wykorzystując oryginalne otwory, wtedy też zwiększyłby Ci się prześwit nad oponą.
                Co zrzeszą jest widoczne na zdjęciach użytkownika Mondo Cane

                Komentarz

                Pracuję...
                X