Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ubezpieczenie PZU - zniżka 70% dla pojazdów starszych niż 25 lat.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Ubezpieczenie PZU - zniżka 70% dla pojazdów starszych niż 25 lat.

    Siemano.

    Jakiś czas temu czytałem, że jak ktoś ma stary samochód powyżej 25lat to warto zarejestrować się jako członek do PZMotu i mieć ubezpieczenie auta z 70% zniżką w PZU.

    Nie skojarzyłem, że niektóre motury z forum mają nawet więcej - u mnie rok produkcji to 1990, a za ubezpieczenie w zeszłym roku płaciłem - 240zł. Zniżkę mam raczej niedużą, a to kiedyś szkoda, a to młody wiek, a to kilka lat dopiero ubezpieczony. Strzelam że mam góra 20-30% za przedłużanie.
    Po zapłaceniu tych 78zł dla PZMotu, ubezpieczenie wyniosło by około 85zł czyli razem 163zł.
    77zł zostaje na browary i mamy dodatkowo pakiet Asistance w Polsce organizowany przez PZMot.


    Nie wiem o ile droższe może być ubezpieczenie motura w tym roku (liczyłem po starej stawce), a niedługo kończy mi się ubezpieczenie więc nie zaszkodzi spróbować.
    Ludziska piszą że nie trzeba mieć żółtych blach - wystarczy 25 lat. Martwi mnie tylko ostatni punkt - ale dopytam w PZU.

    ze strony https://zgloszenia.pzm.pl/karta/pzu25/

    Dla kogo jest ta oferta:
    Warunkiem udzielenia zniżki PZU 25+ na OC komunikacyjne jest :
    - posiadanie pojazdu osobowego lub ciężarowego do 3,5 t., przyczepy, pojazdu kempingowego ( kampera), motocykla, którego - data produkcji przekroczyła 25 lat.
    - przynależność do Polskiego związku Motorowego z ważną legitymacją w okresie wystawienia OC
    - zniżka ma zastosowanie przy zawieraniu nowych umów OC w PZU bądź wznawianych umów OC w innym towarzystwie i w innej agencji

    #2
    Nie ma co się martwić na zapas, tylko trzeba korzystać.
    Jeśli masz więcej pojazdów starszych niż 25 lat, to oszczędności robią się znaczne.
    Ja na ten przykład mam w tej chwili motór(nie XTZ) i samochód opłacane ze zniżką PZM.
    W sumie to grubo ponad 600zł w kieszeni.
    Warunek konieczny, to bezszkodowość w ostatnim roku ubezpieczeniowym.
    A AC w PZM kupuję elektronicznie na ich stronie. Szybko, łatwo i przyjemnie.
    Co prawda ten najniższy pakiet to raczej taka ściema tylko dla członkostwa, ale od biedy może się kiedyś przydać.

    Komentarz


      #3
      Kaytek - masz u mnie browara -za 3 tyg kończy mi się OC. zawsze to pare dych w kieszeni, a planuję jeszcze zakup jakiegoś ruska wiec bedzie jeszcze więcej na browary. ile czeka się na kartę PZM?

      Komentarz


        #4
        Wykup na stronie i jej numer dostaniesz od razu. Sama karta przyjdzie pocztą po kilku dniach od wykupienia.
        Mi agent dał zniżkę na podstawie samego numeru członkowskiego.

        Komentarz


          #5
          hmm...numer członkowski już jest widoczny tylko po założeniu konta...może nie trzeba nabywać tego pakietu za 78 żeby dostać zniżkę w pzu;-P

          Komentarz


            #6
            Ubezpieczałem w ten sposób auto (Jeep Cherokee). Za 4 litrową benzynę zapłaciłem 176 zł OC

            Komentarz


              #7
              he he, świetny temat. Dzięki. Pierwszy raz zacząłem się martwić, że mam taki nowy motocykl - rocznikowo 92, ale w dowodzie 94...

              Komentarz


                #8
                No dobrze.
                A ja mam 92 to się łapię czy to ma być 25+
                Mi wychodzi równo 25
                ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                Komentarz


                  #9
                  Jeśli chodzi o ruska, to przy sprzęcie powyżej 40(?) lat, bez członkostwa w PZM masz dodatkową zniżkę nie pamiętam nazwy- na weterana?. Ja za K-750 z 1967 w lipcu 2016 zapłaciłem 33 zł z należnych 90 zł. Ubezpieczenie w PZU.

                  Komentarz


                    #10
                    No i sam muszę potwierdzić że działa. Nie trzeba nawet z domu wychodzić.

                    1. Rejestrujemy się i wykupujemy ubezpieczenie assistance za 78zł na assistance.pzm.pl
                    2. na stronie zgloszenia.pzm.pl/karta/pzu25/ wklepujemy dane motura
                    3. Przychodzi propozycja ubezpieczenia:

                    Drogi kliencie, składka za ubezpieczenie OC na pojazd o nr rej. xxxxx , przy zniżce -70% wynosi 85,00 zł
                    U mnie ponad 110zł w kieszeni + dodatkowy assistance z PZMOTU (m.in holowanie do 20km)

                    Normalnie jak bym sam sobie wyliczył:

                    Zamieszczone przez Kaytec Zobacz posta
                    Po zapłaceniu tych 78zł dla PZMotu, ubezpieczenie wyniosło by około 85zł czyli razem 163zł
                    Ostatnio edytowany przez Kaytec; 460.

                    Komentarz


                      #11
                      ...pamiętajcie, że jeśli macie pojazd powyżej 40 lat a nim nie jeździcie i nie jest na żółtych blachach to nie musicie za niego płacić OC ale trzeba je wypowiedzieć, żeby nie było niechcianych pism i komorników. Ja tak zrobiłem ze swoim IŻ 49 z 1955r

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez lemur Zobacz posta
                        ...pamiętajcie, że jeśli macie pojazd powyżej 40 lat a nim nie jeździcie i nie jest na żółtych blachach to nie musicie za niego płacić OC ale trzeba je wypowiedzieć, żeby nie było niechcianych pism i komorników. Ja tak zrobiłem ze swoim IŻ 49 z 1955r

                        Dokładnie jest to wtedy tzw. pojazd historyczny. Ja dzięki temu nie muszę płacić oc za swojego Junaka m10. A czy ktoś wie jaki jest koszt wykupienia oc krótkoterminowego ?

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez gucwa Zobacz posta
                          Dokładnie jest to wtedy tzw. pojazd historyczny. Ja dzięki temu nie muszę płacić oc za swojego Junaka m10. A czy ktoś wie jaki jest koszt wykupienia oc krótkoterminowego ?
                          Z tego co się orientowałem, to nie opłaca się wykupować na parę miesięcy, nie honorują zniżek i wychodzi niewiele mniej aniżeli kupiłbyś na rok, ze zniżką na zabytek.
                          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez lemur Zobacz posta
                            ...pamiętajcie, że jeśli macie pojazd powyżej 40 lat a nim nie jeździcie i nie jest na żółtych blachach to nie musicie za niego płacić OC ale trzeba je wypowiedzieć, żeby nie było niechcianych pism i komorników. Ja tak zrobiłem ze swoim IŻ 49 z 1955r
                            No dobra a nie będzie potem problemu żeby to zerejestrować albo kupić polisę?
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #15
                              Kiedy chcesz zacząć ponownie używać sprzętu robisz BT jeśli wyszło, kupujesz nową polisę i tyle. Siadasz i jeździsz.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X