Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zerwany gwint przy filtrze oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zerwany gwint przy filtrze oleju

    Cześć,

    utwierdzić się chciałem w przekonaniu. Wczoraj olej wymieniłem ale jedna ze śrub przy osłonie filtra (dłuższa z tych dwóch bliżej frontu) przy odkręcaniu po prostu wypadła. Chwycone było przez poprzednich wymieniających chyba na pół gwinta lub na kleju i dosłownie odkręciłem pół obrotu i śruba wyleciała.

    Teraz zostaje tylko rozwiercenie i naprawa gwintu (większa śruba nie wchodzi w grę bo nie jestem w stanie rozwiercić obudowy filtra).

    chciałem kupić zestaw do naprawy na M5 (śruba na klucz 8) bo mażna dostać pojedyncze takie:

    gwint.jpg

    i takie sprężynki się tym montuje

    gwint1.jpg

    Dobrze myślę?

    - - - Zaktualizowano - - -

    usunąć nie mogę posta... sorry widzę, że już było na forum

    #2
    Raczej nie dlatego że na pół gwintu tylko dlatego że za każdym razem te śruby były zapewne mocno przeciągane z czasem musiał pójść gwint albo śruba, większość ludzi na wyczucie mocno przesadza z momentem dociągania takich śrub względem tego co podaje serwisów-ka lepiej trochę za słabo i potem dokręcić niż urwać no ale cóż polski klucz dynamometryczny jest jeden: co zrobić jak cieknie olej? proste dociągnij, A jak dalej cieknie? dojeb, A jak dalej cieknie? Dokurw i potem nagwintuj. W naturze polaka leży chęć zaoszczędzenia na miedzianej podkładce lub kawałku uszczelki.(sorki za mały off top) Takie rozwiązanie w xtz zda egzamin ale nie wiem czy nie taniej i lepiej było by rozwiercić i nagwintować.
    https://t.me/pump_upp

    Komentarz


      #3
      nie da rady po prostu rozwiercić i nagwintować bo też musiałbym rozwiercić uchwyt pokrywy filtra, a tam nie ma materiału na tyle.
      Zestaw jak powyżej tylko na samo M5 kosztował szalone 22 zł (wiertło, gwintownik, wkrętak do sprężynek, zrywacz uchwytu sprężynki i same sprężynki). Pewnie w niedziele to zrobię bo wczoraj się jakoś nie zebrałem

      Komentarz


        #4
        Śruby od filtra oleju są z gwintem M6x1, i taki zestaw naprawczy Ci potrzebny. Nie trzeba nic wiercić, w zestawie powinien być gwintownik m7x1. Wystarczy nagwintować uszkodzony gwint gwintownikiem m7x1 i wkręcić sprężynkę, bez zdjęcia dekla bocznego silnika ciężko będzie to zrobić.

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez mz1106 Zobacz posta
          (..) no ale cóż polski klucz dynamometryczny jest jeden: co zrobić jak cieknie olej? proste dociągnij, A jak dalej cieknie? dojeb, A jak dalej cieknie? Dokurw i potem nagwintuj. W naturze polaka leży chęć zaoszczędzenia na miedzianej podkładce lub kawałku uszczelki.(sorki za mały off top) (..)
          Jak chcesz obsrywać Polskę i Polaków, to najpierw popraw swoją interpunkcję i ortografię. W naturze Polaka powinno być szanowanie siebie i swego narodu, choćby pisząc "Polak" przez duże P.

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez radar Zobacz posta
            Jak chcesz obsrywać Polskę i Polaków, to najpierw popraw swoją interpunkcję i ortografię. W naturze Polaka powinno być szanowanie siebie i swego narodu, choćby pisząc "Polak" przez duże P.
            Mogłeś jeszcze nadmienić, że "A w ogóle to skąd wiadomo, że to Polak dokręcał?!?!"

            Komentarz

            Pracuję...
            X