Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Poziom oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Nie ma cudów, rozbierz jeszcze raz ten zaworek i sprawdź czy nie jest przycięty, nie ma innej drogi dla oleju.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #17
      zaraz będę rozbierał raz jeszcze

      pomyślałem jeszcze że może to wina pompy olejowej, że za mało podaje na górę, ale ciśnienie jest duże, a drugie co mi przychodzi do głowy to za gruba uszczelka pokrywy sprzęgła(uszczelka kupna nie dorabiana) przez co zawór nie dolega do karteru, ale to moje głośnie myślenie

      dam znać jak poskładam

      Komentarz


        #18
        rozebrałem wszystko, wyjąłem również pompę olejową, ale tam nic podejrzanego, pompa ładna bez śladów zużycia,
        zaworek na swoim miejscu, pracuje dobrze, nie puszcza, sprawdziłem przytykając rurkę z dwóch stron, no nie mam za bardzo już pomysłu :/

        Komentarz


          #19
          Witam, a tak z czystej ciekawości zapytam, piszesz "po remoncie silnika", a więc jak ten remont wyglądał, co robiłeś, dokładny opis może wskazać przyczynę, rozumiem że remont twój to wymiana wszystkich łożysk, uszczelniaczy, regeneracja wału i tak dalej.
          Ja tylko zapytam- czy wymieniałeś wszystkie łożyska skrzyni?

          Komentarz


            #20
            Chyba że faktycznie ta uszczelka nie spasowała dobrze.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #21
              remont to złożenie z dwóch silników jeden,wymiana łożysk, do tego nowy tłok i głowica po regeneracji


              tak, wymieniałam łożyska skrzyni biegów, nie pamiętam czy wszystkie, gdzieś wyczytałem że mogą polecieć ''krycia łożysk w skrzyni" nie do końca rozumiem o co chodzi, gość napisał że olej nie jest pompowany do góry w odpowiedniej ilości.


              Marcin, a może olej nie taki :/ teraz kupiłem Valvoline 10w40 Durablend, pomijam klejące sprzęgło, ale może ma wpływ na pompowanie oleju do góry ?
              Ostatnio edytowany przez Zachar; 145.

              Komentarz


                #22
                Pompa jest dwusejcyjna. Ciśnieniowa jest w zasadzie sekcja zbierająca olej ze zbiornika. W tej podajacej do zbiornika bardziej chodzi o wydajność niż ciśnienie. Prawidłowo(bez pomiarów, na tzw oko) to powinno wyglądać tak, że po odpaleniu i na wolnych początkowo powinien iść dość mocny ciągły wyplyw oleju a po chwili taki jakby przerywany, z bąblami nawet. Jesteś pewien, że tam jest wszystko ok poskładane? Luzy na zębach pompy, filtr przed pompą, ten siatkowy ok? Rodzaj oleju tu nie ma nic do rzeczy. Wieczorem jak będę miał dostęp do manuala to spojrzę na schematy czy tam nie ma Jeszce jakiego dławika czy regulatora ciśnienia po drodze ale nic takiego nie kojarzę.
                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                Komentarz


                  #23
                  Manual nic nie powie. Pytałem o ten remont ponieważ często zdarza się że ludzie wkładają nie kryte łożyska, powinno się przy remoncie wymienić uszczelniacz balansera w lewym karterze wraz z łożyskiem, następnie mamy jeszcze dwa ważne łożyska które powinny być jednostronnie kryte, łożyska małe wałka sprzęgłowego powinno być kryte od strony kanału olejowego, i najważniejsze łożysko to łożysko wałka zdawczego, w oryginale łożysko to ma krycie zazębiające się o pierścień zewnętrzny i wewnętrzny oraz pierścień wewnętrzny był bez fazowy, obecnie łożyska te nie są już produkowane, a to co oferuje się w zamiennikach jest dość często do dupy. jeśli któregoś krycia nie będzie lub się uszkodziło to ciśnienie potrzebne do wyparcia oleju spada i więcej go krąży w silniku niż dostaje się do zbiornika ramy. Również zdarzało się przy przebiegał sięgających 100000 km. że krycie oryginalne pękało i również był problem z odczytem poziomu oleju.
                  Ogólnie to co jest polecane z łożysk na rynku to delikatnie mówiąc lipa przez duże L, podobnie jest z łożyskami wału które w zamiennikach wytrzymują mniejsze przebiegi niż te co powinny być, renomowane firmy sprzedają zamienniki na wał w cenie 200 złotych i są to łożyska takie sobie z luzem zazwyczaj C3, a powinno być C4, realnie oryginalnie było zakładane KOYO C4 SH2, a SH2 to carbonit riding heat treatmenton inner ring czyli pierścień wewnętrzny został poddany dodatkowej obróbce węgloazotującej, koszt takich łożysk to maks 80 złotych za dwie sztuki, podobnie ma się sprawa z łożyskami krytymi skrzyni biegów.
                  Po prostu nie wszystko złoto co się świeci i od Ch...a kosztuje.

                  Komentarz


                    #24
                    No ok, tylko że za poziom oleju w zbiorniku odpowiada pompa odsysająca, to ona zbiera olej ze spodu silnika i tłoczy go w ramę.
                    pompa która zasila cały układ olejowy pobiera olej ze zbiornika.
                    Więc ja bym szukał problemu w odsysaniu a nie w łożyskach i uszczelnieniach układu który jest pod ciśnieniem,
                    bo uszczelniania najwyżej spowodują spadek ciśnienia na górze silnika a nie brak poziomu oleju w zbiorniku.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #25
                      A znasz w ogóle budowę techniczną tego silnika ? Pompa odsysająca ? Zazwyczaj pompa coś odsysa i tłoczy. Pompa jest tam jedna, dwu kanałowa, a brak uszczelnień łożysk nie spowoduje spadku ciśnienia na górze silnika, rozbierz taki silnik, sprawdź gdzie jest powrót i na czym to polega, bo sam zaworek z kulką nie zawsze pomaga.
                      A zresztą ja się nie znam, tak tylko wtrąciłem się w dyskusję, sorki to się więcej nie powtórzy

                      Komentarz


                        #26
                        Powiedziałbym, że raczej dwusekcyjna niż dwukanalowa ale to szczegół semantyczny.
                        Zachar pisał, że olej do zbiornika jest podawany tyle, że nie utrzymuje się na jakimś tam poziomie. Czyli coś sekcja podającaw do zbiornika jednak dostaje. Kwestia ile i czy na wysokich obrotach nie będzie tego za mało i w pewnym momencie sekcja ciśnieniowa nie zacznie tloczyc powietrza zamiast oleju. Na nie uruchomionym silniku poziom po zalaniu zbiórka się utrzymuje? Czy jednak z wolna olej ucieka na dół? To świadczyło by, że zaworek też nie jest sprawny. Teraz kwestia wydajnosci sekcji tloczacej. Załóż na ten krociec pod bagnetem jakiś wężyk i puść go przez coś w rodzaju zewnętrznego zbiornika. Coś przezroczystego żeby było widać jak pompa podaje a stamtąd drugim z powrotem do ramy żeby nie przytrzec pieca. Będziesz przynajmniej wiedział czy pompa ok, jak wygląda zaworek i czy czeka Cię następna rozbiórka. Skrzyni akurat jeszcze nie robieralem więc jak tam ten obieg wygląda nie wiem dokładnie. Mgv ma rację, że może się przelewać na dół tamtędy.
                        Ostatnio edytowany przez piotr13; 156.
                        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                        Komentarz


                          #27
                          każdy głoś się liczy, ogólnie dziękuje wszystkim za odzew

                          właśnie dziwne jest to że olej po wlaniu nawet 3 litrów od razu spływa do slinika , bagnet suchy, przez dosłownie chwilę może coś widać potem nic, chcoiaz przy spuszczaniu oleju ze zbiornika leci go bardzo dużo, czyli olej tam jest

                          czuje, że błąd mógł być podczas składania silnika, choć robiłem to bardzo powoli i ostrożnie podczas zimy, ogólnie silnik taki składałem ze 3 razy

                          motocyklem przejeździłem właściwie jeden sezon( złozony w kwietniu 2018), nic się nie zatarło, silnik czysty w środku

                          łożyska zainstalowałem tak jak było w oryginale czyli jednostronnie kryte tam gdzie były (kupiłem kryte i zdjąłem jedną stronę, faktycznie manual nie wspomina o tym, przynajmniej nie doszukałem się) i z tego co pamiętam jedno zakrywa kanał olejowy który jest w karterze, żeby ciśnienie oleju nie szło w łożysko tylko dalej.



                          cóż jestem gotów go jeszcze raz rozebrać, tylko żebym wiedział czego szukać :/
                          Ostatnio edytowany przez Zachar; 145.

                          Komentarz


                            #28
                            No to już coś jaśniej się robi,
                            jak opada poziom w zbiorniku po zgaszeniu silnika to znaczy że zaworek puszcza na pewno.
                            Sekcja odsysająca pompy z dołu silnika tłoczy go jeszcze na główny wałek skrzyni i do zbiornika oleju,
                            skoro w zbiorniku olej jest to znaczy że uszczelnienia łożysk na tyle są dobre że nie puszczają wszystkiego na dół silnika.
                            To jest druga sprawa ale moim zdaniem to nie ma wpływu na opadający poziom oleju w zbiorniku po zgaszeniu silnika.
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #29
                              Wyczytałem gdzieś ,że ktos miał podobny problem a wina była nieszczelna pompa olejowa,tam są dwa oringi uszczelniające, ponadto w samej pompie są dwa simmeringi na osi, jeden uszczelniajacy pompę na zewnątrz a drugi między sekcjami. Oringi dałem nowe. Simmeringi na pompie nie ruszane.

                              A czy sama pompa może odpowiadać za trzymanie oleju w ramie ?

                              Komentarz


                                #30
                                Zamieszczone przez Zachar Zobacz posta
                                A czy sama pompa może odpowiadać za trzymanie oleju w ramie ?
                                No właśnie nie, zobacz sobie na schemat, zbiornik jest uszczelniony tylko tym zaworkiem, potem jest już sekcja tłocząca pompy.
                                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                                sigpic

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X