Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tarcze hamulcowe, też o większej średnicy + adaptery, usprawnianie hamulców

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Albo ja mam słaby wzrok, albo czegoś nie rozumiem. Jak właściwie działają te adaptery do zacisków hamulcowych? Na zdjęciach widać że odsuwają zaciski promieniowo, ale zarazem przesuwają do wewnątrz o grubość adaptera.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

    Komentarz


      #17
      Piękna sprawa. Dzięki za link i zdjęcia motywacyjne.
      Nie jestem biegły w temacie tarcz i ich wytrzymałości ale podobno jednej rzeczy nie da się obejść - średnicy mocowania tarczy na piastę dla ST 115mm.
      Osobiście nie spotkałem się z redukcją pozwalającą na zamocowanie tarczy o większej średnicy wewnętrznej (

      Szukajmy jak chleba, a znajdziemy................
      KTO MA SUPERTENERE - MA LEPIEJ

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
        Albo ja mam słaby wzrok, albo czegoś nie rozumiem. Jak właściwie działają te adaptery do zacisków hamulcowych? Na zdjęciach widać że odsuwają zaciski promieniowo, ale zarazem przesuwają do wewnątrz o grubość adaptera.
        też się nad tym zastanawiałem jak tylko je ujrzałem pierwszy raz i do tąd nie wiem?

        Komentarz


          #19
          Adaptery nie przesuwają zacisku do wewnątrz!!! One tylko odsuwają zacisk promieniowo. Gdzieś na dysku mam schemat dla tokarza adapterów do ST na tarcze 300mm.
          Tarcze można zrobić u kolesia na allegro. Ma on tam ogłoszenia, że robi tarcze do crossów. W PL teresa jednego z forumowiczów miała założóną jedną tarczę 300mm. Na starym forum można poszukać postów.
          Co do tych tarcze 300mm to na zlocie miał je u siebie jeden ze Słowaków w czarnej ST. Kiedyś taki zestaw można było kupić na ebay.de lub w jakimś sklepie w niemczech. Jak znajdę chwilę czasu to poszukam na zagranicznych forach.
          BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
          YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


          Ja tu tylko sprzątam

          Komentarz


            #20
            Jak nie przesuwają jak przesuwają. O grubość adaptera. Gdyby było inaczej adapter musiałby być skośny.
            Tylko mimo tego zacisk jest pływający wiec ustawia się względem tarczy i to nie przeszkadza. Widocznie ma zapas.

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
              Albo ja mam słaby wzrok, albo czegoś nie rozumiem. Jak właściwie działają te adaptery do zacisków hamulcowych? Na zdjęciach widać że odsuwają zaciski promieniowo, ale zarazem przesuwają do wewnątrz o grubość adaptera.
              Może czegoś nie widzimy. Adapter może być odpowiednio przygotowany. np
              ------------------------------------------------------------------
              Trzeba kochać wszystkie motocykle.

              Komentarz


                #22
                Może, ale te na fotach wyżej nie są.

                Komentarz


                  #23
                  zacisk w st nie ma takiej mozliwosci zeby mial tyle zapasu wiec te adaptery musza byc podfrezowane

                  Komentarz


                    #24
                    Nowe tarcze, klocki z najwyższej półki, stalowy oplot, nowy płyn, porządny remont pompy oraz zacisków i macie gwarancję zablokowania koła przy 120 km/h na suchym asfalcie. Minusem jest działanie układu bliżej systemowi "zero-jedynkowemu".
                    Można też pompe promieniową zarzucić dodatkowo.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      #25
                      Ja właśnie jestem na etapie przerabiania zwalniaczy XTZ na jakieś ludzkie hamulce.
                      Adapter nie jest płaski, tylko podfrezowany.
                      Odsuwa zacisk promieniowo, ale cały czas pozostaje on w płaszczyźnie tarczy hamulcowej.
                      Poniżej adapter wg mojego rysunku

                      adapterprawy..jpg



                      Na pierwszy ogień idzie hebel z tyłu.
                      Jutro odbieram wyciętą tarczę nr 6 (rozmiar standard 245mm)
                      Tu kilka moich pomysłów na kształt tarcz.

                      rnetarcze..jpg

                      Jeżeli materiał sie spisze (nierdzewka żarowytrzymała)
                      nie będzie fadingu, czy innych niespodzianek
                      to biorę się za wycięcie adapterów i tarcz nr 1 na przód.
                      Wszystko już zaprojektowane, narysowane czeka na realizację.
                      Myślę, że 2 tarcze po 320mm skutecznie poradzą sobie
                      z masą i prędkością SUPER .
                      Po weekendzie opiszę jak sie spisuje nowa tarcza, ale przed jej dotarciem do klocków i tak nie ma mowy o wykorzystywaniu w pełni jego możliwości.
                      Jeżeli ktoś ma jakieś pytania służę pomocą
                      Ostatnio edytowany przez LukaSS; 4. Powód: poprawione foty
                      Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                      Loud pipes save lives...
                      https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                      Komentarz


                        #26
                        Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                        Nowe tarcze, klocki z najwyższej półki, stalowy oplot, nowy płyn, porządny remont pompy oraz zacisków i macie gwarancję zablokowania koła przy 120 km/h na suchym asfalcie. Minusem jest działanie układu bliżej systemowi "zero-jedynkowemu".
                        Można też pompe promieniową zarzucić dodatkowo.
                        Daj mi +100 do życia, +200 do głupoty i nowy motor, a zablokuję koło na suchym przy 120 km/h wciskając dostatecznie szybko hamulec.
                        ------------------------------------------------------------------
                        Trzeba kochać wszystkie motocykle.

                        Komentarz


                          #27
                          Czasami są extremalne sytuacje, że trzeba :/

                          Wg. Adama tył powinien być też żyleta, zwrócił mi na to uwagę i w sumie ma rację. Mam ok, ale jeszcze im troszkę brakuje.
                          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                          Komentarz


                            #28
                            Zamieszczone przez Łojek;

                            Myślę, że 2 tarcze po 320mm skutecznie poradzą sobie
                            z masą i prędkością [B
                            SUPER[/B] .
                            Po weekendzie opiszę jak sie spisuje nowa tarcza, ale przed jej dotarciem do klocków i tak nie ma mowy o wykorzystywaniu w pełni jego możliwości.
                            Jeżeli ktoś ma jakieś pytania służę pomocą

                            Czekam niecierpliwie na wyniki testu.
                            Hampel na 320mm tarczach z przodu to jedyna rzecz, której mi w Teresie brakuje. Moja ST w trasy wraz ze swoją masą dźwiga ok 430kg i niestety to co mam teraz mogę nazwać spowalniaczami.
                            Gdybyś mógł orientacyjnie określić koszt powstania takowej tarczy ??
                            KTO MA SUPERTENERE - MA LEPIEJ

                            Komentarz


                              #29
                              Zamieszczone przez J A B O L Zobacz posta
                              Gdybyś mógł orientacyjnie określić koszt powstania takowej tarczy ??
                              Tarcze wycinam po znajomości laserem za czteropaczek
                              tylko musiałem sam narysować projekcik w kompie, żeby chłopaki mieli program do CNC
                              Pan z CustomPatrs czy jakoś tak (ten polecany na forum, ogłasza się na allegro)
                              chciał 300zł za sztukę tarcz 320mm, niezależnie od kształtu.
                              Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                              Loud pipes save lives...
                              https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                              Komentarz


                                #30
                                Zamieszczone przez Łojek Zobacz posta
                                Tarcze wycinam po znajomości laserem za czteropaczek
                                tylko musiałem sam narysować projekcik w kompie, żeby chłopaki mieli program do CNC
                                Pan z CustomPatrs czy jakoś tak (ten polecany na forum, ogłasza się na allegro)
                                chciał 300zł za sztukę tarcz 320mm, niezależnie od kształtu.
                                Pysznie!!!!!
                                Jeżeli patent, a właściwie materiał na tarczę się sprawdzi to przemyśl temat produkcji zestawu tuningowego do ST na przód
                                Np: 2 x tarcza 320mm + 2 x adapter w fajnej cenie 500 zł komplet
                                Może się okazać, że będziesz miał kolejkę chętnych. )
                                KTO MA SUPERTENERE - MA LEPIEJ

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X