Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tarcze hamulcowe, też o większej średnicy + adaptery, usprawnianie hamulców

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Jeżeli materiał sie spisze (nierdzewka żarowytrzymała)
    nie będzie fadingu, czy innych niespodzianek
    Ja bym nie zaryzykował, zawsze odlewana tarcza będzie inaczej się sprawowała niż wycinana z blachy, po drugie współczynnik tarcia jest większy dla żeliwa niż dla stali tym bardziej chromowej.
    Moim skromnym zdaniem stalowe tarcze to można sobie na torze crossowym próbować w błocie i innych piachach ale nie na drogach publicznych, ktoś w końcu wymyślił atesty na takie rzeczy i odpowiednie dopuszczenia do użytku a to niestety jest już poparte odpowiednimi badaniami i testami a nie wolnym tylko doborem materiału na tarczę bo taki miał kolega w warsztacie z maszynami.

    Proponował bym zamiast kombinować z tarczami zapodać inna pompę hamulcową na początek tak jak lukass pisze o oplocie nie wspominam bo to normalne.
    Jeśli już ktoś na prawdę z teresy chce zrobić poganiacza plastików to raczej bym kombinował z inną piastą żeby można było inne tarcze wsadzić i wtedy dopiero o adapterach myślał.
    Ostatnio edytowany przez rootolf; 7. Powód: ort
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #32
      Marcin, rozbierałem starsze i młodsze zaciski w motocyklach. Większośc z nich miała w środku masę syfu, osadów, aluminium utlenione, gumki poparciałe, tłoczki zastałe. Po czyszczeniu i wymianie hamulce od razu stały się działające jak należy. Moim zdaniem trzeba zacząć od najprostszego. Jeszcze nic nie znaczy, że wciskając tłoczek dwoma kluczami wchodzi on z oporem, ale wchodzi. Ma on wchodzić pod mocniejszym naciśnięciem palcem. Tłoczek zresztą pracuje także na odległości wychylenia się jego uszczelniacza...

      Żeby nie było, że kolegę krytykujemy
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #33
        Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
        Moim zdaniem trzeba zacząć od najprostszego. Jeszcze nic nie znaczy, że wciskając tłoczek dwoma kluczami wchodzi on z oporem, ale wchodzi. Ma on wchodzić pod mocniejszym naciśnięciem palcem. Tłoczek zresztą pracuje także na odległości wychylenia się jego uszczelniacza...
        Tu się zgadzam w 100 procentach.
        W rzeczy samej trzeba zacząć od najprostszych, a najważniejszych rzeczy.
        Przy okazji czy osiągalny jest na rynku pełny zestaw (wszystkie gumki) naprawczy do naszych zacisków ???
        Pomijam z oczywistych względów sklepy Yamaszki.
        KTO MA SUPERTENERE - MA LEPIEJ

        Komentarz


          #34
          Usunięte na żądanie użytkownika

          Komentarz


            #35
            Zamieszczone przez J A B O L Zobacz posta
            Tusię zgadzam w 100 procentach.
            W rzeczy samej trzeba zacząć od najprostszych, a najważniejszych rzeczy.
            Przy okazji czy osiągalny jest na rynku pełny zestaw (wszystkie gumki) naprawczy do naszych zacisków ???
            Pomijam z oczywistych wzglÄ™dów sklepy Yamaszki.
            Nie pamiętam ile zapłaciłem za komplet gumek na przednie zaciski, ale nie wyszło tragicznie, chyba ok. stówki.
            Oryginał oczywiście.
            Gdzieś znalazłem zamienniki (chyba Klasa czy może e-bay), ale jakaś taka wątpliwa jakość, a cena wcale nie niska.
            Ostatnio edytowany przez LukaSS; 4.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #36
              Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta

              Gdzieś znalazłem zamienniki (chyba Klasa czy może e-bay), ale jakaś taka wątpliwa jakość, a cena wcale nie niska.
              Po niedzieli zadzwonię do PS Bike i się zorientuję .Może trochę zjechali z ceną.Jednak co oryginał to oryginał.
              KTO MA SUPERTENERE - MA LEPIEJ

              Komentarz


                #37
                Jesli biorą od Yamahy, a tak na pewno jest (a Yamaha Polska bierze z Belgii lub Holandii, z głównych magazynów) to cena jest raczej wszędzie taka sama lub czasami potrafi być wyższa.
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #38
                  Ja mam oryginalne heble poza tym ze tylna tarcza byla wymieniona z powodu z użycia na ebc. Tył blokuje kiedy chcę jedyne czego brakuje to może troche stopniowalności.
                  Jeśli mowa o przodzie to tarcze kwalifikują się do wymiany ale mimo wszystko nie mam problemów z zatrzymaniem awaryjnym,fakt może przewody w oplocie by polepszyły sprawę.
                  Ostatnio edytowany przez rootolf; 7. Powód: ort

                  Komentarz


                    #39
                    Witaj

                    jestem w UK obecnie sa nowki w dobrej cenie http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=f...286.m270.l1313 jesli bylbys zainteresowany to przylatuje zpoczatkiem wrzesnia do Krakowa Moge wrzucic do walizki daj znac

                    pzdr Filip

                    Komentarz


                      #40
                      Tarcza założona,pasuje, działa.
                      Nie odkształca się od temperatury,
                      nie bije, wygląda tak.





                      Hamuje jak oryginał mniej więcej (pozostała ta sama średnica 245mm)
                      Stara tarcza była już zajeżdżona.
                      Po urlopie biorę się za wycinkę przednich i adaptery.
                      Na przód idzie 320, więc spodziewam się poprawy skuteczności
                      Ostatnio edytowany przez Łojek; 396.
                      Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                      Loud pipes save lives...
                      https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                      Komentarz


                        #41
                        Za duża średnica tej tylnej.
                        A w ogóle zabrałeś sie za remont pompy, stalowe przewody, klocki z wyższej półki, remont zacisków? Jeśli nie, to ta cała robota jest bez sensu.
                        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                        Komentarz


                          #42
                          Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                          Za duża średnica tej tylnej.
                          O co Ci chodzi z tym rozmiarem?
                          Przecież fabrycznie była zakładana tarcza o średnicy 245mm?
                          Nie widzisz na focie, że są identyczne?

                          Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                          Jeśli nie, to ta cała robota jest bez sensu.
                          Bez sensu to są wypowiedzi takich ludzi jak Ty,
                          krytyka bez zrozumienia tematu...
                          Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                          Loud pipes save lives...
                          https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                          Komentarz


                            #43
                            Z tego co widziałem na własne oczy, macałem, jeździłem itd... to tarcze typu wave - takie jak Ty sobie zrobiłeś, są średnicy takiej, że poza klocek nie wystaje praktycznie nic materiału. U ciebie widzę, że wystaje spory kawałek tarczy. Po co?

                            Jakich ludzi jak ja? Możesz wyjaśnić?
                            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                            Komentarz


                              #44
                              Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                              Z tego co widziałem na własne oczy, macałem, jeździłem itd... to tarcze typu wave - takie jak Ty sobie zrobiłeś, są średnicy takiej, że poza klocek nie wystaje praktycznie nic materiału. U ciebie widzę, że wystaje spory kawałek tarczy. Po co?

                              Jakich ludzi jak ja? Możesz wyjaśnić?
                              Co Ci znowu tam wystaje?Jak może wystawać, skoro zacisk został w ORI jarzmie, a zewnętrzna i wewnętrzna średnica starej i nowej tarczy (tej części po której trą klocki) wynosi dokładnie tyle samo?
                              Zmieniłem jedynie kształt wentylacji i dorzuciłem falbankę o obwodzie....
                              Poza tym, to prototyp, żeby wylookać, jak się będzie zachowywał materiał.
                              Stara tarcza była do wymiany, więc zamiast kupować nową wyciąłem na próbę.
                              Jak do tej pory zdaje egzamin i jestem z niej zadowolony do tego stopnia,
                              że z tej samej stali zrobię 320 na przód...
                              Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                              Loud pipes save lives...
                              https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                              Komentarz


                                #45
                                Mała uwaga. Jeżeli już wycinasz takie tarcze (typu wave) to niech średnica ząbka zewnętrznej fali zachodzi na skrajną średnicę wewnętrznych otworów. W ten sposób tarcza będzie miała możliwość samoczyszczenia. Może się kiedyś przydać.

                                Co do przednich tarcz to nr-y 1,2 i 3 powinny się lepiej zachowywać po zagrzaniu. Z ukośnymi prętami mają się gdzie rozszerzać. Zwróć też uwagę, że zwykle takie tarcze są montowane w ten sposób, że pręty są ściskane.
                                Ostatnio edytowany przez pawlos133; 104. Powód: sprecyzowanie
                                ------------------------------------------------------------------
                                Trzeba kochać wszystkie motocykle.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X