Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tarcze hamulcowe, też o większej średnicy + adaptery, usprawnianie hamulców

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Zamieszczone przez LukaSS
    Jakiś masz dziś gorszy dzień czy...?
    Nie Kolego, ale nie rozumiem jak można bez sensu i zrozumienia tematu pisać herezje o jakiś tam średnicach.
    Sam projektowałem tą tarczę i wiem najlepiej na świecie jaka ona jest.

    Zamieszczone przez LukaSS

    Własnie rozchodzi mi się o tę falbankę - jak mówisz. Inaczej mówiąć jest to większa średnica tarczy - czyż nie?
    No właśnie nie, jeżeli dobrze rozumiem o co Ci chodzi.
    Na rysunku poniżej masz obie tarcze z wymiarami
    Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
    Loud pipes save lives...
    https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

    Komentarz


      #47
      Zamieszczone przez pawlos133 Zobacz posta
      Mała uwaga. Jeżeli już wycinasz takie tarcze (typu wave) to niech średnica ząbka zewnętrznej fali zachodzi na skrajną średnicę wewnętrznych otworów. W ten sposób tarcza będzie miała możliwość samoczyszczenia. Może się kiedyś przydać.

      Co do przednich tarcz to nr-y 1,2 i 3 powinny się lepiej zachowywać po zagrzaniu. Z ukośnymi prętami mają się gdzie rozszerzać. Zwróć też uwagę, że zwykle takie tarcze są montowane w ten sposób, że pręty są ściskane.
      Dzięki za mądre słowa wnoszące coś do tematu, a nie bicie piany i postów.
      Skłaniam się ku tarczy nr1.
      Nie wiedziałem, że tarcze ze skośnymi zastrzałami są montowane na rozciąganie,
      bankowo bym zapodał odwrotnie.
      Nie do końca rozumiem to o zachodzeniu średnic.
      Chodzi Ci o te dwie zaznaczone?

      Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
      Loud pipes save lives...
      https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

      Komentarz


        #48
        Łojek gdybyś chciał wyczytać konstruktywną krytykę z postów LukaSS-a zrobiłbyś to bez problemu.

        Przyjrzyj się temu zdjęciu, które sam zamieściłeś, a zobaczysz, że poza klocki wystaje sporo materiału.


        Nie zmieniłeś jedynie kształtu, bo wstawiłeś tarczę wave. Jeżeli chcesz, żeby tylko fajnie wyglądała to ok, ale jeżeli ma dzia??ać jak wave to postaraj się bardziej.

        Tak o te średnice mi chodziło.
        ------------------------------------------------------------------
        Trzeba kochać wszystkie motocykle.

        Komentarz


          #49
          Ale jeżeli średnica zew. tarczy się nie zmieniła to powinno zostać nad klockiem ok 1mm miejsca, przynajmniej na starej oryginalnej tarczy tak mam.

          na zdjęciach może się wydaje że średnica pracy klocka jest o wiele mniejsza od średnicy zew. tarczy ale skoro zostało jak wyżej to jest to po prostu złudzenie.

          moim zdaniem powinno być tak że górna część klocka powinna zrównać się ze średnicą zew tarczy ale lepiej jak klocek styka się z tarczą właśnie ten 1mm niżej.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #50
            Zgadzam się z Tobą, powinno zostać 1-2 mm. Może klocki się nie dotarły, dziwna jest aż taka różnica.
            ------------------------------------------------------------------
            Trzeba kochać wszystkie motocykle.

            Komentarz


              #51
              Zamieszczone przez pawlos133 Zobacz posta
              Zgadzam się z Tobą, powinno zostać 1-2 mm. Może klocki się nie dotarły, dziwna jest aż taka różnica.
              Tamto zdjęcie było zrobione zaraz po włożeniu tarczy.
              Tu mam nieco bardziej dotarte, ale niewyraźne.
              Klocki jadą prawie po krawędzi, jak na ORI tarczy

              Ostatnio edytowany przez Łojek; 396.
              Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
              Loud pipes save lives...
              https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

              Komentarz


                #52
                Ktoś chciał zdjęcia adapterów? Oto projekt francuski chyba.

                XTZ_adapter_ham_300.jpg
                ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

                Komentarz


                  #53
                  Tylko że potrzeba jeszcze przekrój tego zacisku bo jak by był w takiej postaci odsuwał by zacisk na jedną ze stron a tak nie może być. Adapter musi być podfrezowany z jednej strony żeby oś zacisku była zgodna z osią tarczy. To zostało opisane w temacie z linka kolegi Jabol. A tak się zastanawiam dlaczego powstało nowy temat i jest link do staergo, trzeba by chyba przenieść posty o tarczach i adapterach do tego wątku żeby nie było bałaganu.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #54
                    Połączyłem tematy, poczyściłem. Nowy, zbędny usuwam.
                    sigpic

                    Komentarz


                      #55
                      i jak tam koledze Łojkowi sie sprawuje tarcza (a moze juz tarcze?) wycinane laserowo? wlasnie niedawno wpadlem na ten sam pomysl coby sobie taka tarcze sprawic a jako ze mam dostep do wykrawarki laserowej nie bedzie z tym zadnego problemu. Najprawdopodobniej po niedzieli bede bral sie za wycinanie tarcz i adaptera i bede przymierzal wszystko. Niestety nie przetestuje tego zbyt szybko bo po pierwsze zima a po drugie tenerka rozebrana cala do konserwacji. Planuje wykonac tarcz ze stali 1.4003 5mm, a adapter z S235 8mm. Adappter bedzie skrecany z dwoch czesci, tarcza tyl wymiar oryginalny, tarcze przod ok 315mm.

                      Moje projekty:
                      Adapter zacisku
                      Tarczka tyl
                      Tarczka przod
                      Ostatnio edytowany przez marekp; 597.

                      Komentarz


                        #56
                        Mnie interesuje cena przednich tarcz oraz adapterów. Jestem chetny kupić. Jednak wymagałbym, aby tarcze były z b. podobnego materiału jak oryginały. Co Ty na to?
                        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                        Komentarz


                          #57
                          Tematem dorobienia tarcz interesuje sie dopiero od kilku dni wiec na chwile obecna nie wiem z jakiego dokladnie materialu wykonane sa tarcze w oryginale jednak bede szukal gdyz sam jestem ciekawy. Oczywiscie bede mogl dorobic pare kompletow tarcz i adapterow takze z tym stresu nie ma jednak poczekajmy conajmniej do przyszlego tygodnia az wytne prototypy i poskladam wszystko do kupy i zobacze jak to pasuje. Fajnie jakby kolega Łojek wypowiedział sie jak sie spisuja u niego wycinane tarcze po przejechaniu paruuu kilometrow.

                          Dodane:
                          udalo mi sie ustalic ze jacys zolci robia tarcze ze stali SUS420 - 1.4028 wklejam link do strony http://82motor.en.made-in-china.com/...isc-Brake.html

                          oryginaly sa pewnie robione ze stali 40H - 1.7035 http://www.multistal.pl/go.live.php/.../40h17035.html

                          dodatkowo poddane obrobce cieplnej
                          Ostatnio edytowany przez marekp; 597.

                          Komentarz


                            #58
                            Koledzy a powiedzcie czy takie tarcze można wycinać wodą, mianowicie chodzi mi o to że w pracy dysponuje akurat taką maszyną i jestem ciekaw czy może ona zastąpić laser. Teoretycznie woda jest lepszym rozwiązaniem gdyż przy obróbce czy też wycinaniu nie wydziela sie temperatura taka jak przy cięciu laserem i nie dochodzi do zmian w twardości materiału. Co o tym sądzicie bo w tej materii sie po prostu nie znam.
                            PS jeśli dysponujecie jakimiś materiałami informacjami to bardzo prosze o pomoc
                            Pozdrawiam wszystkich grzebiących i czekających na sezon

                            Komentarz


                              #59
                              oczywiscie ze mozna wyciac woda - niewazne jaka maszyne wykorzystasz wazne aby w efekcie koncowym wyszedl pozadany ksztalt... tak jak mowisz efekt moze byc nawet lepszy z powodu braku oddzialywania ciepla na material

                              Komentarz


                                #60
                                Marek a powiedz zgromadziles juz moze jakies materialy [projekty] w .dxf ?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X