Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tarcze hamulcowe, też o większej średnicy + adaptery, usprawnianie hamulców

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #76
    marekp, mam pytanko. W jakim formacie i jakim programem przygotowujesz te projekty? Podejrzewam, ze to CADowski DXF (pisano o plikach wczesniej). Jestem grafikiem i zajmuje sie tym zawodowo, wiec opanowanie czegosc nowego w zakresie projektowania nie bedzie dla mnie problemem, ale problemem jest sam konkret - jaki to soft itd...
    Po prostu chciałbym zaprojektować sobie np. uchwyt, czy tarczę i zanieść plik do firmy i powiedzieć "chcę mieć to wytoczone, czy tez wycięte" i tyle. Czy pliki te są czymś specjalnym? Czy są różne formaty? Czy ogólnie jest to jakość ujednolicone?
    Pozdrowienia
    Konwersja XTZ660 na supermoto ;-) http://xtz660.blogspot.com

    Komentarz


      #77
      Z całym szacunkiem jak jesteś grafikiem i nie znasz się na mechanice to może być ciężko z rysowaniem mechanicznych gratów.
      Życzę powodzenia i udanych projektów
      Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
      Loud pipes save lives...
      https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

      Komentarz


        #78
        Zamieszczone przez Łojek Zobacz posta
        Z całym szacunkiem jak jesteś grafikiem i nie znasz się na mechanice to może być ciężko z rysowaniem mechanicznych gratów.
        Życzę powodzenia i udanych projektów
        Potwierdzam mechanika to ciężka sprawa a jak do tego dodamy projektowanie w jakimś programie to umarł w butach. Sam bawiłem się trochę programem CATIA i powiem jedno, bez jakiegoś kursu tego nie da się pojąć.
        .

        Komentarz


          #79
          Pewnie, że może być ciężko. To oczywiste. Łojek, chodzi o projekty prostych rzeczy. Generalnie, to dam radę Grafika 3D nie jest mi obca również - śmigam spoko w tych klimatach i w sumie pracuję w grafice i graficznym środowisku już 14 lat i uwierz, że dam radę i to szybko Szybko się uczę Tylko proszę ładnie o namiar na soft. A jeśli będzie potrzebny kurs, to się go zrobi. Niedawno nie miałem pojęcia o spawaniu. Zrobiłem 2 m-czny kurs ze spawania ARC, TIG, MIG i tera śmigam aż miło Dobra, koniec pitolenia
          Ostatnio edytowany przez Eirkir; 632. Powód: update
          Konwersja XTZ660 na supermoto ;-) http://xtz660.blogspot.com

          Komentarz


            #80
            Najprościej dla Ciebie zrobić projekt w 2d czyli w AutoCad'zie, format dwg, jak chcesz się bawić w 3D to już Inventor albo Solid Works albo też AutoaCad.

            Programy różnią się softem do maszyn i przetwarzaniem rysunków na konkretną maszynę, przeważnie trzeba je wsadzić do jakiegoś EdgeCama żeby maszyna przeczytała program czyli położenia narzędzia ze współrzędnych.

            Narysuj dobrze rysunek 2d pokazując wszystko w odpowiednich rzutach i jak pokażesz tokarzowi albo frezerowi będą wiedzieli o co caman a jak dasz im jeszcze rysunek w dwg będzie im łatwiej wprowadzić do maszyny potrzebne koordynaty, oczywiście jeżeli będą to robili na maszynie CNC.

            Oczywiście podstawy z wymiarowania detali i takie tam będziesz musiał sobie przypomnieć Powodzenia.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #81
              Zamieszczone przez Eirkir Zobacz posta
              Pewnie, że może być ciężko. To oczywiste. Łojek, chodzi o projekty prostych rzeczy. Generalnie, to dam radę Grafika 3D nie jest mi obca również - śmigam spoko w tych klimatach i w sumie pracuję w grafice i graficznym środowisku już 14 lat i uwierz, że dam radę i to szybko Szybko się uczę Tylko proszę ładnie o namiar na soft. A jeśli będzie potrzebny kurs, to się go zrobi. Niedawno nie miałem pojęcia o spawaniu. Zrobiłem 2 m-czny kurs ze spawania ARC, TIG, MIG i tera śmigam aż miło Dobra, koniec pitolenia
              Piszesz w temacie usprawniania hamulców, więc tarcze przyszły mi do głowy jako pierwsze.
              Działaj, a my czekamy na rezultaty.
              Moje tarczki i adaptery juz na motórze,
              czekaja na lepszą pogodę i testy drogowe
              Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
              Loud pipes save lives...
              https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

              Komentarz


                #82
                Tak Łojek, zabrzmiało to zbyt pewnie Oczywiście temat tarcz to sprawa osobna i tego ruszał na razie nie będę - po prostu za mała wiedza i tyle. Ale proste uchwyty do lamp, jakieś adapterki, czy chociażby dystanse do kół chętnie sobie poprojektuję. Jak coś już zrobię, to się pochwalę oczywiście.
                Marcinjunak - dziękuję za info. O to własnie mi chodziło. Teraz juz wiem, co i jak.

                Pozdrowionka Panowie!!!!
                Konwersja XTZ660 na supermoto ;-) http://xtz660.blogspot.com

                Komentarz


                  #83
                  Mam proste pytanie. Wiem, że adaptery do zacisków tworzy się ze stali lub z aluminium. Jaki materiał jest lepszy? Na pewno stal jest twardsza, ale wytrzymałośc alu też jest niesamowita.
                  Mowa oczywiście o dorabianych uchwytach. Teraz pytanie - dać wycinać z alu czy stali? Pozdrówka.
                  Konwersja XTZ660 na supermoto ;-) http://xtz660.blogspot.com

                  Komentarz


                    #84
                    Odpowiednie aluminium - sporo mniej problemów (rdzewienie, malowanie) i lżej jest. Jakie dokładnie stopy się nadają to już nie podpowiem, bo to nie moja działka.
                    sigpic

                    Komentarz


                      #85
                      Ja zrobiłem z nierdzewki, i mocne i nie koroduje


                      Miało być z Alu 20mm grubości i frezowane,
                      a jest skręcane z dwóch nierdzewek, tylko laser i gwintowanie.
                      Frezowanie wychodzi drożej i dłużej trzeba czekać...
                      O masę nie dbam
                      Ostatnio edytowany przez Łojek; 396.
                      Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                      Loud pipes save lives...
                      https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                      Komentarz


                        #86
                        Jak alu to tylko stop duralu czyli proponował bym PA10
                        jeśli nierdzewaka jak kolega łojek to 0H13 najmniej, lepiej 1H18 lub 3H13

                        można też zrobić ze zwykłej stali np St3 i pokryć jakąś ochronną powłoką antykorozyjną np ocynkować albo pochromować
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #87
                          I jakie efekty z modyfikacją hamulców?? Pare okazji do testów już było

                          Komentarz


                            #88
                            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                            Jak alu to tylko stop duralu czyli proponował bym PA10
                            jeśli nierdzewaka jak kolega łojek to 0H13 najmniej, lepiej 1H18 lub 3H13

                            można też zrobić ze zwykłej stali np St3 i pokryć jakąś ochronną powłoką antykorozyjną np ocynkować albo pochromować
                            Tak jeszcze dodatkowe pytanie mi się nasunęło. Jakiej minimalnej grubości dać stalowy uchwyt do zacisku? 1 cm blacha stalowa St3 powiedzmy (nie wiem, czy przy tej grubości mówi się jeszcze blacha) wystarczy?
                            Konwersja XTZ660 na supermoto ;-) http://xtz660.blogspot.com

                            Komentarz


                              #89
                              hample po testach i jest jak chciałem
                              W końcu mam hamulce.
                              Jeszcze sie klocki układaja do tarczy i nie gniote ich mocno,
                              ale juz jestem mega zadowolony
                              Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                              Loud pipes save lives...
                              https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                              Komentarz


                                #90
                                Odkopuje, bo temat istotny

                                Łojek, jak wypada to wszystko po rocznych testach? Tarcze nie pofalowały? Pęknięć nie ma? Jak skuteczność po dotarciu klocków?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X