Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 4 5 6
Poka wyniki od 101 do 112 z 112

Temat: Tarcze hamulcowe, te o wikszej rednicy + adaptery, usprawnianie hamulcw

Junior Member
    Doczy
    lis 2012
    Postw
    5
    Skd
    Grjec

Domylnie

Cytat Napisa Bartas Zobacz post
    Nie robi, tylko sprzedaje, a to spora rnica. Pozdrawiam.
    Cze Bartas, posiadasz moe jeszcze te tarcze ( lub inne do xtz 750) do sprzedania?

Kup Pan kufer! Avatar Bartas
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    2,616
    Motocykl
    XTZ 660 Tenere 95
    Skd
    Bytom

Domylnie

Byy, ale si ju sprzeday.
    Hidden Content
    "Cieszy si wdrwk do nieznanych miejsc, ogldaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzaa mu pasja poznania"

"Dystans do wiata jest waciwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiaoci, optymizmu yk, tolerancji z umiarem, wiedzy mdrcw szklaneczk i wina antoek by jak bd dokucza pierdoln gonym NIE."

Senior Member Avatar zz44
    Doczy
    gru 2013
    Postw
    418
    Motocykl
    XTZ 750 1992r.
    Skd
    Gdynia

Domylnie

Cytat Napisa LukaSS Zobacz post
    Ja tu z ojkiem dyskutowaem na ten temat i mamy zdania podzielone. ojek zrobi tarcze wieksze i td. Ja nie mam dostpu do maszyn i nie chce mi si projektowa przejciwkek do zaciskw. Osobicie zrobiem generalny remont zaciskw, daem najlepsze klocki, wymienim tarcze na nowe oraz przewody wrzuciem w stalowym oplocie. Pyn DOT 5.1. Poprawio si ZNACZNIE. Przy ponad stwie da si bez wikszego wysiku zatrzyma koo w miejscu (awaryjne hamowanie) na nowej, czystej asfaltowej nawierzchni. Bluni ten kto mwi, e ST nie hamuje tylko zwalnia. Na ten sezon wrzuciem ok. dwuletni pomp od XJ6 - przy samym naciniciu ju czu rnice, klamka nie jest taka gumowa.
    Prbowa kto tego patentu z pomp od XJ6?
    W czym jest lepsza od tej z XTZ?

Senior Member Avatar Krzsiek
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    507
    Motocykl
    XTZ750
    Skd
    Warszawa

Domylnie

Cytat Napisa zz44 Zobacz post
    Prbowa kto tego patentu z pomp od XJ6?
    W czym jest lepsza od tej z XTZ?
    W sumie to jak ze wszystkim nowszym o 25 lat.
    Lepiej dziaa i mniej zuyta.

Member
    Doczy
    cze 2016
    Postw
    64
    Motocykl
    KTM 625 SMC
    Skd
    Pszczyna

Domylnie

Dokadnie jak wyej XTZ 750 czy 660 obie maj dobre hamulce tylko problemem jest to e maj ju sporo lat za sob i s po prostu zuyte a zuywa si wszystko

Senior Member Avatar zz44
    Doczy
    gru 2013
    Postw
    418
    Motocykl
    XTZ 750 1992r.
    Skd
    Gdynia

Domylnie

A taki zestaw naprawczy dedykowany do XTZ 750 zrobi t sam robot?

pompa.jpg

Member
    Doczy
    gru 2010
    Postw
    130
    Motocykl
    xtz 750
    Skd
    warszawa

Domylnie

Nie zrobi , bdzie troch lepiej , ale bez szau.

Doczy
    sty 2010
    Postw
    507
    Motocykl
    XTZ750
    Skd
    Warszawa

Domylnie

Cytat Napisa zz44 Zobacz post
    A taki zestaw naprawczy dedykowany do XTZ 750 zrobi tę samą robotę?

pompa.jpg
    W cenie tego zestawu znajdziesz cala pompe od czegos nowszego co bedzie dzialac o wiele lepiej.

Senior Member Avatar qba
    Doczy
    sie 2010
    Postw
    266
    Motocykl
    XTZ 750 '92
    Skd
    Warszawa

Domylnie

ja nie sprawdzaem, jak dziaa nowa pompa, ale u siebie zmieniem przewody, klocki, tarcze i oglnie si poprawio, ale znaczc rnice poczuem po odpowietrzeniu "metod rowerow" obydwu zaciskw. Przy czym gwnie chodzio o wycignicie powietrza z ukadu, bardziej ni przepychanie go do gry w stron pompy. Przd jest teraz cakiem niezy.

Natomiast ty to poraka, co by nie robi. Nie wiem, czy kto moe przeszczepia pomp z tyu?

Member
    Doczy
    sie 2014
    Postw
    134
    Motocykl
    XTZ 750
    Skd
    Jarosaw

Domylnie

Ja u siebie zaoyem pomp z litrowego fazera z regulown klamk z 2005 roku bodaje, stalowe oploty, czyszczenie zaciskw i nowe klocki Vesrah. Do tego spryny progresywne,nowy olej w lagach i pka czca lagi pod botnikiem z maej Tenerki, poprawa bya znaczna. Ju si cieszyem, e mam super hamulce dopki nie przejechaem si kolegi starym Hornetem. Czar prys Mimo to i tak jestem zadowolony z efektu, moto nie nurkuje a tak bardzo i zdecydowanie polepszya si dozowalno hamulca. Zobaczymy czy si co zmieni jak wymieni opon z przodu, obecnie K60 troch wyzbkowany a docelowo TKC 80. Na pocieszenie mog powiedzie, e kolega kupi ostatnio GS100R czy jako tak, w kadym bd razie chodzi o tego pierwszego GSa. Tam jest tylko jedna tarcza z przodu a z tyu bben - Twierdzi, e to dopiero nie hamuje

Co do zestaww naprawczych do pomp hamulcowych to nie bardzo ma to sens- koszt z tego co pamitam co koo stwki. Dokadasz do tego z pi dych i mona znale pomp z czego nowszego. Przy zakupie warto pyta i sprawdza czy przy pompie jest czujnik stopu ( w nowszych sprztach jest inny ni w ST). Ja nie dopatrzyem tego i musiaem kupi te czujnik, co koo 30 z kosztowa z tego co pamitam. Przerbka czujnika jest bez problemowa, trzeba tylko przerobi kocwki przewodu na konektorki i jako to zabezpieczy.

Cytat Napisa qba Zobacz post

Natomiast ty to poraka, co by nie robi. Nie wiem, czy kto moe przeszczepia pomp z tyu?

Sprawd gumki na zacisku z tyu, przez takie a nie inne mocowanie zacisku i t blaszk ktra go osania syf straszny si tam wiecznie zbiera i gumki strzela uj. Jak to nie pomoe to moe faktycznie pompa ju nie domaga. Co do wydajnoci pompy na ty to nigdy nie miaem z ni problemu. Tylne koo po mocnym naciniciu blokuje si na suchym czarnym tak od 50-60 km/h i to na klockach za dych od Gmoto.

Member
    Doczy
    wrz 2017
    Postw
    81
    Motocykl
    FJ1100-47F 85' / XTZ750-3LD 93'
    Skd
    Ruda lska

Domylnie

Cytat Napisa Bulbulator Zobacz post
    zaoyem pomp z litrowego fazera z regulown klamk z 2005 roku bodaje
    A jaka jest rnica rednicy toczka pomidzy tymi pompami?

Doczy
    sty 2010
    Postw
    507
    Motocykl
    XTZ750
    Skd
    Warszawa

Domylnie

Cytat Napisa qba Zobacz post
    ja nie sprawdzaem, jak dziaa nowa pompa, ale u siebie zmieniem przewody, klocki, tarcze i oglnie si poprawio, ale znaczc rnice poczuem po odpowietrzeniu "metod rowerow" obydwu zaciskw. Przy czym gwnie chodzio o wycignicie powietrza z ukadu, bardziej ni przepychanie go do gry w stron pompy. Przd jest teraz cakiem niezy.

Jak wymieniam klocki to wyciagam zacisk, robieram, wyciagam tloczki, czyszcze w srodku pod uszczelkami i uszczelki - bo do nich tez sie przykleja syf z utlenionego alu z gniazd. Prowadnice tez trzeba obejzec i przesmarowac. Dopiero cos takiego nadaje sie do zlozenia, zalozenia klockow i zalozenia do moto.
    Te zaciski to nie brembo z teflonowymi tloczkami. Alu sie utlenia - uszczelki wypycha i zaciskaj sie na tloczkach. Tloczki obrastaja brudem ze startych klockow plus kropki korozji - nie ma tu oslonek jak w samochodach wiec jak wcisniesz cos takiego bez czyszczenia to caly syf idzie przez uszczelki, niszczy je a tloczek staje bo brud go zaciska. Taki zacisk nie pracuje i nie hamuje.

Jak zacisk nie pracuje lekko to adna pompa nie pomoe.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 4 5 6

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •