Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tarcze hamulcowe, też o większej średnicy + adaptery, usprawnianie hamulców

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    A taki zestaw naprawczy dedykowany do XTZ 750 zrobi tę samą robotę?

    pompa.jpg

    Komentarz


      Nie zrobi , będzie trochę lepiej , ale bez szału.

      Komentarz


        Zamieszczone przez zz44 Zobacz posta
        A taki zestaw naprawczy dedykowany do XTZ 750 zrobi tę samą robotę?

        [ATTACH=CONFIG]25707[/ATTACH]
        W cenie tego zestawu znajdziesz cala pompe od czegos nowszego co bedzie dzialac o wiele lepiej.

        Komentarz


          ja nie sprawdzałem, jak działa nowa pompa, ale u siebie zmieniłem przewody, klocki, tarcze i ogólnie się poprawiło, ale znaczącą różnice poczułem po odpowietrzeniu "metodą rowerową" obydwu zacisków. Przy czym głównie chodziło o wyciągnięcie powietrza z układu, bardziej niż przepychanie go do góry w stronę pompy. Przód jest teraz całkiem niezły.

          Natomiast tył to porażka, co by nie robić. Nie wiem, czy ktoś może przeszczepiał pompę z tyłu?

          Komentarz


            Ja u siebie założyłem pompę z litrowego fazera z regulowąną klamką z 2005 roku bodajże, stalowe oploty, czyszczenie zacisków i nowe klocki Vesrah. Do tego sprężyny progresywne,nowy olej w lagach i półka łącząca lagi pod błotnikiem z małej Tenerki, poprawa była znaczna. Już się cieszyłem, że mam super hamulce dopóki nie przejechałem się kolegi starym Hornetem. Czar prysł Mimo to i tak jestem zadowolony z efektu, moto nie nurkuje aż tak bardzo i zdecydowanie polepszyła się dozowalność hamulca. Zobaczymy czy się coś zmieni jak wymienię oponę z przodu, obecnie K60 trochę wyząbkowany a docelowo TKC 80. Na pocieszenie mogę powiedzieć, że kolega kupił ostatnio GS100R czy jakoś tak, w każdym bądź razie chodzi o tego pierwszego GSa. Tam jest tylko jedna tarcza z przodu a z tyłu bęben - Twierdzi, że to dopiero nie hamuje

            Co do zestawów naprawczych do pomp hamulcowych to nie bardzo ma to sens- koszt z tego co pamiętam coś koło stówki. Dokładasz do tego z pięć dych i można znaleźć pompę z czegoś nowszego. Przy zakupie warto pytać i sprawdzać czy przy pompie jest czujnik stopu ( w nowszych sprzętach jest inny niż w ST). Ja nie dopatrzyłem tego i musiałem kupić też czujnik, coś koło 30 zł kosztował z tego co pamiętam. Przeróbka czujnika jest bez problemowa, trzeba tylko przerobić końcówki przewodu na konektorki i jakoś to zabezpieczyć.

            Zamieszczone przez qba Zobacz posta

            Natomiast tył to porażka, co by nie robić. Nie wiem, czy ktoś może przeszczepiał pompę z tyłu?

            Sprawdź gumki na zacisku z tyłu, przez takie a nie inne mocowanie zacisku i tą blaszkę która go osłania syf straszny się tam wiecznie zbiera i gumki strzela uj. Jak to nie pomoże to może faktycznie pompa już nie domaga. Co do wydajności pompy na tył to nigdy nie miałem z nią problemu. Tylne koło po mocnym naciśnięciu blokuje się na suchym czarnym tak od 50-60 km/h i to na klockach za dychę od Gmoto.

            Komentarz


              Zamieszczone przez Bulbulator Zobacz posta
              założyłem pompę z litrowego fazera z regulowąną klamką z 2005 roku bodajże
              A jaka jest różnica średnicy tłoczka pomiędzy tymi pompami?

              Komentarz


                Zamieszczone przez qba Zobacz posta
                ja nie sprawdzałem, jak działa nowa pompa, ale u siebie zmieniłem przewody, klocki, tarcze i ogólnie się poprawiło, ale znaczącą różnice poczułem po odpowietrzeniu "metodą rowerową" obydwu zacisków. Przy czym głównie chodziło o wyciągnięcie powietrza z układu, bardziej niż przepychanie go do góry w stronę pompy. Przód jest teraz całkiem niezły.

                Natomiast tył to porażka, co by nie robić. Nie wiem, czy ktoś może przeszczepiał pompę z tyłu?
                Jak wymieniam klocki to wyciagam zacisk, robieram, wyciagam tloczki, czyszcze w srodku pod uszczelkami i uszczelki - bo do nich tez sie przykleja syf z utlenionego alu z gniazd. Prowadnice tez trzeba obejzec i przesmarowac. Dopiero cos takiego nadaje sie do zlozenia, zalozenia klockow i zalozenia do moto.
                Te zaciski to nie brembo z teflonowymi tloczkami. Alu sie utlenia - uszczelki wypycha i zaciskaj sie na tloczkach. Tloczki obrastaja brudem ze startych klockow plus kropki korozji - nie ma tu oslonek jak w samochodach wiec jak wcisniesz cos takiego bez czyszczenia to caly syf idzie przez uszczelki, niszczy je a tloczek staje bo brud go zaciska. Taki zacisk nie pracuje i nie hamuje.

                Jak zacisk nie pracuje lekko to żadna pompa nie pomoże.

                Komentarz


                  Udało mi się przetrzeć szlak z tarczami. Znalazłem producenta który je wyprodukuje i od piątku są normalnie w ofercie , można po prostu sobie zadzwonić , kliknąć ... i mieć tarcze.
                  Występują w ofercie pod symbolem: XT-701 i produkuje je nasz polski Makland.
                  Od kilku lat latam na ich klockach i nie mam zastrzeżeń , spodziewam się że tarcze też im wyszły.
                  Chłopaki produkują normalnie tarcze o standardowych wymiarach , ale udało mi się namówić ich do produkcji 320 -tek do tereski , cena jest wyjątkowo zacna , nie to co niemieckie
                  Nie są wycinane z nierdzewki czy innego niewiadomo czego , po prostu normalne tarcze o słusznym rozmiarze.
                  Przy zamawianiu wystarczy podać symbol , nie trzeba już nic tłumaczyć.

                  1b7OrpTSFO0.jpg
                  I5ug8a4zh-0.jpg
                  fjQgHocdm5A.jpg
                  aOdaBZ4JFbU.jpg
                  O8XNxodpMho.jpg
                  CapNOS3Snw0.jpg
                  Cj6OjynAp2k.jpg

                  Komentarz


                    Zamieszczone przez zabool Zobacz posta
                    Udało mi się przetrzeć szlak z tarczami. Znalazłem producenta który je wyprodukuje i od piątku są normalnie w ofercie , można po prostu sobie zadzwonić , kliknąć ... i mieć tarcze.
                    Występują w ofercie pod symbolem: XT-701 i produkuje je nasz polski Makland.
                    Od kilku lat latam na ich klockach i nie mam zastrzeżeń , spodziewam się że tarcze też im wyszły.
                    Chłopaki produkują normalnie tarcze o standardowych wymiarach , ale udało mi się namówić ich do produkcji 320 -tek do tereski , cena jest wyjątkowo zacna , nie to co niemieckie
                    Świetna robota i informacja.
                    Czy to jest jakas produkcja na boku, bo na stronie nic o tarczach nie ma?
                    Masz symbol do standardowych tarcz, cennik, albo gdzie tego szukac w necie?
                    Pzdr

                    Komentarz


                      Wyglądają dość ciężko i ciekawe czy tarcze tej wielkości, wykonane na sztywno, dobrze zniosą obciążenia cieplne. Przetestujesz w boju to podzielisz się wrażeniami.
                      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                      Komentarz


                        Nie nie jest to na boku , normalnie oficjalnie weszły do produkcji.
                        Normalnie po symbolu: XT-701.
                        Mam pierwsze 2 szt. Wymordowałem chłopaków i są , ale nie tylko dla mnie , udało się i są normalnie w ofercie , wystarczy zadzwonić , nie wiem jak będzie z ofertą na stronie , tylko klientem jestem
                        Jak będą jeździć i hamować*sprawdzę , będę pisał tak żeby było dla potomnych. Mam nadzieję że się uda. Przed chwilą skończyłem walkę z montażem i docinaniem śrub do adapterów i na jazdę nie starczyło czasu.

                        Komentarz


                          Pany powoli.
                          Wyciąć tarczę to nie problem, tylko czy ktoś się zaczął w ogóle zastanawiać nad dopuszczeniem tego do ruchu?
                          Homologacja nawet od takiej firmy jak Makland jest? Jeśli dopuścili to do oficjalnej sprzedaży to powinna być jeśli nie chcą problemów.
                          Ta firma z de ma chociaż TUV co dużo ułatwia ale też kosztuje.
                          Dlatego też Łojek czy ja daliśmy sobie z tym spokój, bo nie kracząc ale jak coś się stanie to zaraz jeden z drugim powie że pęknięta tarcza była winna śmierci kierownika i wtedy kaplica. Jest wyjście z tego, wystarczy napisać only offroad use ale to już sumienie każdego musi działać, chyba że kasa i chęć oszczędności są ważniejsze.
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            Wytłumaczy ktoś co dają większe tarcze jeśli zostają takie same klocki ?
                            Stąd moje pytanie czy poprawi się hamowanie jeśli dalej zostają standardowe klocki , pompa ?
                            I gdzie zakupić adaptery ?
                            Ostatnio edytowany przez Lucjan; 5343.

                            Komentarz


                              Większa tarcza to wymagana mniejsza siła docisku. Więc przy tych samych klockach, tłoczkach zacisków i pompie hamulcowej masz mocniejsze hamulce. Czy lepsze? Nie wiem. Bo ważna jest również regulacyjność i dobry stan tych elementów.
                              W porównaniu do AT:
                              Parametr: XTZ / AT
                              Śred. tarcz: 245 mm / 275 mm
                              Śred. tłoczków: 27 mm / 27 mm
                              Śred. tłoczka pompy: 14 mm / 12,7 mm
                              Średnica tarcz większa i jednocześnie pompa mniejsza, dlatego lepsza siła docisku i regulacyjność.

                              Adaptery sprzedaje Łojek.

                              Komentarz


                                To raczej proste zasady fizyki, a dokładnie moment obrotowy, który zatrzymuje koło w przypadku hamulców.
                                Moment to nic innego, jak siła x ramię.

                                Siła to tarcie, jakie wywołuje klocek na tarczy.
                                Ramię, to średnica tarczy.

                                Zwiększyć skuteczność hamulców można na dwa sposoby.
                                1 i chyba najtrudniejszy, zwiększyć tarcie klocka o tarczę(mocniejsza pompa, większa średnica tłoczków hamulcowych, większa powierzchnia klocków itp.)
                                2 to zwiększyć ramię, czyli średnicę tarczy hamulcowej.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X