Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Niskie cisnienie oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Niskie cisnienie oleju

    Swierzy nabytek, nie znam historii moto i jeszcze niec nie rozbieralem, wiec tylko pytam o sugestie.

    Moto pracuje bardzo ladnie, nie dymi nie brakuje mu mocy, nie ma zadnych objawow wyeksploatowanego silnika, jednak po mocniejszym rozgrzaniu zaczela sie swiecic kontrolka oleju. Nie zaswiecila sie podczas normalnej szosowej jazdy, ale po wjechaniu w pole i przejechaniu kilometra na 1,2 biegu pod gorke.

    Poza tym zauwazylem ze nie dziala wskaznik temperatury silnika, wiec tez tu nie mam odniesienia, ajk bardzo silnik sie rozgrzal.

    I teraz pytanie co moze byc przyczyna takich objawow. Zla gestosc oleju?? zuzyta pompa olejowa??
    Fajnie jest miec XT1200 ale jeszcze fajniej jest posiadac XTZ750 i XT1200

    #2
    W ST 750 nie ma kontrolki ciśnienia. Pewnie poprzedni właściciel coś udoskonalał i może nie do końca mu wyszło. Tak czy inaczej olej zawsze warto wymienić w nowym motocyklu. Co do wskaźnika temp. to prawdopodobnie słaba masa. Sprawdź biały kabel na termostacie.

    Komentarz


      #3
      Kolego zależy jaki czujnik ciśnienia oleju poprzedni właściciel zastosował, a dokładnie jakię jest jego ciśnienie załączania. Ja w swojej tenerce założyłem taki który gaśnie powyżej 1500 obrotów, przy mocno rozgrzanym oleju potrafi gasnąć dopiero w okolicach 2500 obr/min. Taki stan rzeczy mi odpowiada. Niestety nie pamiętam danych tego i innych czujników.
      Wiem że niektórzy zakładają czujniki o niskim ciśnieniu i czujnik gaśnie już przy kręceniu rozrusznikiem.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez jar Zobacz posta
        W ST 750 nie ma kontrolki ciśnienia. Pewnie poprzedni właściciel coś udoskonalał i może nie do końca mu wyszło. Tak czy inaczej olej zawsze warto wymienić w nowym motocyklu. Co do wskaźnika temp. to prawdopodobnie słaba masa. Sprawdź biały kabel na termostacie.
        Cyba jednak jest kotrolka, bo jak nie to do czego sluzy czerwona kontrolka z prawej strony pod lampka kierunkowskazu?
        Dobry tips z ta masa, bede jednak musial rozbebeszyc to moto celem po usowania patentow po poprzednich wlascicielach.

        Ciekawa sprawa z tymi roznymi czujnikami, grunt to zeby smarowanie bylo.
        Najpierw zaleje 20W40 jak serwisowka nakazuje i bede sprawdzal dalej.
        Fajnie jest miec XT1200 ale jeszcze fajniej jest posiadac XTZ750 i XT1200

        Komentarz


          #5
          Koledzy powyżej dobrze tłumaczą.... - dodać trzeba że fabrycznie,oryginalnie XZT750 nie jest wyposażona w kontrolkę ciśnienia oleju. Wszystkie inne rozwiązania to inwencja użytkowników. Ważne jest też miejsce zamontowania czujnika i jego rodzaj. Ciśnienie w układzie ST to od40 - do 80 kPa.
          Poczytaj manuala..

          Tu masz fragment artykułu ze starego forum

          "PS: Po dłużej trasie zauważyłem, że nasz czujnik jest za dokładny dla oleju 10W40. Jeżeli silnik jest zimny to wszystko działa idealnie, ale jeżeli tylko rozgrzejemy moto do prawidłowej temperatury pracy nasz czujnik świeci przy obr. 1tys do 1,5tys. Wynika to z tego, że rozgrzany olej jest rzadszy co powoduje zmniejszenie ciśnienia oleju. Z tego co napisałem wcześniej musielibyśmy mieć czujnik, który zadziała już poniżej 40kPa a nie tak jak nasz od 50kPa. Na rynku znajdują się też czujniki o gwincie M10x1 i ciśnieniu 30kPa, więc można założyć też taki czujnik."
          Ostatnio edytowany przez czeczen; 402.

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez czeczen Zobacz posta
            Koledzy powyżej dobrze tłumaczą.... - dodać trzeba że fabrycznie,oryginalnie XZT750 nie jest wyposażona w kontrolkę ciśnienia oleju. Wszystkie inne rozwiązania to inwencja użytkowników. Ważne jest też miejsce zamontowania czujnika i jego rodzaj. Ciśnienie w układzie ST to od40 - do 80 kPa.
            Poczytaj manuala..

            Tu masz fragment artykułu ze starego forum

            "PS: Po dłużej trasie zauważyłem, że nasz czujnik jest za dokładny dla oleju 10W40. Jeżeli silnik jest zimny to wszystko działa idealnie, ale jeżeli tylko rozgrzejemy moto do prawidłowej temperatury pracy nasz czujnik świeci przy obr. 1tys do 1,5tys. Wynika to z tego, że rozgrzany olej jest rzadszy co powoduje zmniejszenie ciśnienia oleju. Z tego co napisałem wcześniej musielibyśmy mieć czujnik, który zadziała już poniżej 40kPa a nie tak jak nasz od 50kPa. Na rynku znajdują się też czujniki o gwincie M10x1 i ciśnieniu 30kPa, więc można założyć też taki czujnik."
            Dzieki, pozostaje wiec kminic, ale przynajmniej powyzsze wiadomosci sa niemniej uspokajajace.

            A wlasnie, gdzie moge znalezc manuala do sciagniecia???
            Fajnie jest miec XT1200 ale jeszcze fajniej jest posiadac XTZ750 i XT1200

            Komentarz


              #7
              W internecie. Jak wpiszesz w google "yamaha xtz 750 tenere manual" to pierwszy odnośnik to manual w pdf-ie

              Komentarz

              PracujÄ™...
              X