Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szukam guru od gaziorów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Szukam guru od gaziorów

    Witam serdecznie. Tak jak w temacie szukam kogoś kto ogarnie mi gaźniki od 750tki. Moto kupiłem niedawno i od początku wiedziałem ze z gaźniki jest coś nie tak. Motocykl stał długi czas i do oleju dostała się benzyna,poza tym membrany były uszkodzone wiec kupiłem drugie gaźniki od tdmy. Oczywiście po przeróbkach niezbędnych by je zaadoptować do xtz założyłem gaźniki i problem z przelewaniem się benzyny do oleju zniknął. Moto ładnie sie wkreca, nie strzela. Oczywiście synchronizacja i reszta regulacji zrobiona. Problem w tym, że gdy motocykl postawie po przejażdżce paliwo leci z niego strumieniem. Poziom na pływakach sprawdzony i jest aż za niski wiec to nie to. Nie mam czasu ani ochoty wyjmować ich któryś raz i szukać właściwie sam nie wiem czego bo wszystkie pomysły mi się pokonczyły w związku z tym szukam kogoś kto zna temat od podszewki i znalezienie przyczyny dla niego to żaden problem. Jeśli znajdzie się taki guru od gaźniki chętnie mu je podeślę i dam odrobinę zarobić ☺

    #2
    Za odrobinę nikt ci tego nie zrobi. Po prostu przycinają się zaworki iglicowe i leci przelewem paliwo. Jeszcze raz rozbierasz i wymieniasz a wszystko inne czyścisz i po sprawie.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Odrobina była przysłowiowa😉nie chodzi mi o to żeby było tanio ale żeby było dobrze. A zaworki podmienianiem juz od tych drugich no chyba ze i te i te są do d...y

      Komentarz


        #4
        Nie czaję. Jaki to problem podłączyć gaźniki do zbiornika i wstawić w jakiś pojemnik żeby zobaczyć czy ciekną i jeśli tak to który/którędy. Jasne ze zaworki, ale i pompa i kranik też są pewnie do dupy. Same zaworki to temat na osobne zabawy bo powinny być wymienione z gniazdami.

        Komentarz


          #5
          A no taki problem że nie cienką zawsze. Moto odpala w garażu choćbym nie wiem jakie ewolucje wyczynial paliwo nie cieknie. Dopiero gdy trochę pojeżdże zaczyna cieknac a raczej płynąć i tylko na bocznej stopce na centralnej jest ok. A ciężko zobaczyć gdzie jest wyciek przy założonym zbiorniku.

          Komentarz


            #6
            Piszę żebyś podłączył zbiornik i gaźniki poza motocyklem. Możesz sobie wtedy obracać gaźnikami do woli i patrzyć gdzie, kiedy i który cieknie. Zresztą zbiornik to zbiornik, to nie to samo co bak. Może być butelka- byle wysoko.

            Komentarz


              #7
              Tak jak Junak napisał - wymień zaworki iglicowe na nowe i po problemie - więcej będzie kosztowała przesyłka niż nowe zaworki.

              Komentarz

              Pracuję...
              X