Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Big 800 vs tenera

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Big 800 vs tenera

    Hej
    Mam biga 800, wyremontowałem go, można powiedzieć że teraz jest jak nówka. Chciałem zapytać jak wypada tenera 750 w porównaniu do biga? Big do 120 jest bardzo przyjemnym moto, potem to walka z wiatrem. Jak to jest w tenerze czy ochrona przed wiatrem jest dobra? Do jakiej prędkości jeździ się lajtowo? Czy to się psuje? Jak ze spalaniem i braniem oleju?

    Ogólnie czy warto zmieniać?
    Najlepszy motocyklista wśród grafików i najlepszy grafik wśród motocyklistów

    #2
    Hej! Ja swoja ST moge na trasie ciagnac i 150 bezstresowo. Ochrona przed wiatrem, jaka zapewnia standardowa szyba dla mnie jest wystarczajaca, ale za wysoki nie jestem - 175cm. W razie czego sa deflektory, nawet ktos z forum projektowal i robi.

    Czy sie psuje i czy pali olej? Na pewno duzo zalezy od egzemplarza. Mojej niewiele mam do zarzucenia w tej kwestii Dwa ostatnie sezony mialem krotkie, wiec olej wymienialem co roku, a nie z przebiegu. Ale dolewac nie musialem. I jak do tej pory bez problemow

    Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

    Komentarz


      #3
      no tak tylko ja mam 190 wzrostu i mimo deflektora wieje niemiłosiernie
      Najlepszy motocyklista wśród grafików i najlepszy grafik wśród motocyklistów

      Komentarz


        #4
        Ja mam 188 cm wzrostu. Deflektor wszystko załatwił. Szybę mam w miarę wysoką

        Komentarz


          #5
          ja 185 cm spokojnie z deflektorem latalem 150+ w trasie
          Pzdr!
          prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

          Komentarz


            #6
            ok, czyli deflektor jakoś działa w tenerze, a co z silnikowymi sprawami, wybitnie coś psuje się w niej, wiem że w afryce trzeba pomacać wałek zdawczy tutaj też trzeba?

            Edit: jest tu może jakaś osoba z lubelskiego, cobym mógł się dogadać żeby podjechać i organoleptycznie wybadać jak tenera jeździ, w kaucję daje swojego biga oczywiście coby druga strona terz miała jakąś frajdę
            Ostatnio edytowany przez kellyq; 4773.
            Najlepszy motocyklista wśród grafików i najlepszy grafik wśród motocyklistów

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez kellyq Zobacz posta
              ok, czyli deflektor jakoś działa w tenerze, a co z silnikowymi sprawami, wybitnie coś psuje się w niej, wiem że w afryce trzeba pomacać wałek zdawczy tutaj też trzeba?

              Edit: jest tu może jakaś osoba z lubelskiego, cobym mógł się dogadać żeby podjechać i organoleptycznie wybadać jak tenera jeździ, w kaucję daje swojego biga oczywiście coby druga strona terz miała jakąś frajdę
              Bardzo prawdopodobne, ze w weekend po swietach bede w Lublinie - mozemy sie jakos namowic

              Komentarz


                #8
                Co do deflektora to ja ostatnio zdjąłem, bo zacząłem się bardziej bawić w offie więc mi przeszkadzał, bo uchylając się pod gałęziami zahaczałem kaskiem o deflektor. Jeżdżąc po drodze stwierdzam, że nie jest źle na samej szybie turystycznej bez deflektora (nie jechałem jeszcze nigdzie dalej bez deflektora). Mam wzrostu 185cm. Dodam, że deflektor od pędu wiatru połamał mi owiewkę boczną i wypełnienie zegarów.

                Co do oleju silnikowego, od wymiany do wymiany nie dolewam nic.

                Kumpel ma Bigosa i miałem okazję jeździć i stwierdzam, że Bigos jest lżejszy w prowadzeniu od ST, ale z tego co wiem Bigosy bardziej lubią olej (przynajmniej 750) i w ciężej z częściami niż do ST.

                Komentarz


                  #9
                  Temat części przerabiałem Tłok, wałek rozrządu, dźwigienki, zawory, łańcuszki to już połowa wartości motocykla Poratować się można w aso albo bezpośrednio w Holandi co jest najtańszą opcją. Zato teraz bigos nie chce brać ani trochę oliwy.

                  @pavelus super było by się zgadać np. w niedzielę to i na giełdę można by podjechać byle by było ciepło
                  Najlepszy motocyklista wśród grafików i najlepszy grafik wśród motocyklistów

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez kellyq Zobacz posta
                    Temat części przerabiałem Tłok, wałek rozrządu, dźwigienki, zawory, łańcuszki to już połowa wartości motocykla Poratować się można w aso albo bezpośrednio w Holandi co jest najtańszą opcją. Zato teraz bigos nie chce brać ani trochę oliwy.

                    @pavelus super było by się zgadać np. w niedzielę to i na giełdę można by podjechać byle by było ciepło
                    Jak ostatecznie potwierdze Lublin - dam znac i wtedy sie dogadamy.

                    Komentarz


                      #11
                      Sorry, wyjazd do Lublina mi się jak na razie rozmontował

                      Komentarz


                        #12
                        ok rozumiem, nie ma sprawy
                        Najlepszy motocyklista wśród grafików i najlepszy grafik wśród motocyklistów

                        Komentarz


                          #13
                          To jak znajdzie się ktoś żeby można było pooglądać tenerę? Może ktoś z Lublina, janowa, kraśnika, stalowej woli, frampola lub okolic?
                          Najlepszy motocyklista wśród grafików i najlepszy grafik wśród motocyklistów

                          Komentarz


                            #14
                            W Puławach znam gościa ogarniętego od teresy, jak nie za daleko to mogę Ci dać namiary.
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #15
                              W ostateczności jak nikt więcej się nie zgłosi to chyba poproszę Cię o te namiary, chociaż trochę daleko
                              Najlepszy motocyklista wśród grafików i najlepszy grafik wśród motocyklistów

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X