Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Patent na mocowanie boczków?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Patent na mocowanie boczków?

    Po raz kolejny już zwracam się do kolegów o pomoc. Składanie rozbitka dobiega powoli końca, na tapecie tym razem pojawia się następujący problem: myślę, że sprawa popularna i na forum pewnie się pojawiła, ale ja nie znalazłem - czy jest jakiś sprawdzony patent na zastąpienie fabrycznych "stożków" w boczkach? Szczególnie tych "dalszych", bo ich akurat zgodnie po obu stronach u mnie brakuje, te "bliższe" jakoś się ciągle trzymają i przód plastiku nawet nieźle stabilizują.

    Mój pomysł - magnes z taśmą dwustronną - zawsze można się pozbyć a jak złapie, to chyba powinno stabilizować wystarczająco...
    Tradycyjnie fotka z problemem. 20170409_153249_HDR.jpg
    P. S. Na zdjęciu widać idealnie, więc zapytam - patent na korek zbiorniczka wyrównawczego robi robotę, ale jeśli ktoś dobrodusznie chciałby mi sprzedać taki koreczek za normalne pieniądze, chętnie przyjmę!

    #2
    Jeśli nadal masz ten "palec" to polecam centralnie nawiercić wiertłem 5 i wkręcić w niego śrubę, plastik sam się nagwintuje (możesz wcześniej zalać gwint śruby jakimś klejem), w boczku nawiercasz otwór tym samym wiertlem, łeb śruby obcinasz i wkładzasz w wywierconą dziurę, z drugiej strony dajesz podkładkę i nakrętkę, skręcasz. Voila naprawione na wieki wieków.

    Komentarz


      #3
      Byłoby zbyt prosto - nie miałem ich od początku, kiedy kupiłem ten sprzęt. Myślałem już o odwrotnym patencie - nakrętka na stałe do boczku a przy zakładaniu śruba od strony koła wchodzi i skręca się to na sztywno, ale byłoby to super uciążliwe, bo akurat ten element dość często się ściąga przecież. Podejmę próbę z dorobieniem elementu z jakiegoś może poliuretanu i faktycznie śruba jak piszesz, może te magnesy przy okazji sprawdzę... XTZ uczy radzenia sobie z problemami, za to bardzo szanuję tą konstrukcję

      Komentarz


        #4
        Magnes jedynie neodym może dałby radę.
        ale łatwiej będzie dorobić coś z poliamidu do obróbki np http://allegro.pl/walki-tekstolitowe...745009025.html i trochę zabawy szlifierką żeby zrobić odpowiedni kształt, a potem już tak jak Hacat pisze

        Rozmiar wałka przykładowy. Nie wiem jaka tam jest średnica ale mogę wieczorem zmierzyć

        Komentarz


          #5
          Wow, przyznam, że nigdy nie słyszałem o czymś takim, jak "tekstolit" - dobry patent, ze szlifowaniem do kształtu faktycznie nie byłoby problemu. Myślę, że średnica będzie taka sama, jak tych przednich, które się na szczęście ostały, ale jeśli nie zapomnisz przy okazji, będę bardzo wdzięczny!

          Komentarz


            #6
            Te kołki są celowo wycięte bo twój motocykl miał lub ma stelaż na kufry boczne które utrudniają demontaż boczków pod kanapą jeśli takie kołki one posiadają.

            Komentarz


              #7
              Fajny materiał i podatny na obróbkę. Toczyłem z tego tuleje do jeepa do uchwytu na koło.

              Komentarz

              Pracuję...
              X