Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mongolia 2019

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    https://goo.gl/maps/nsW2f6g3bp92 trasa

    - - - Zaktualizowano - - -

    Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
    400 dziennie (średnio) to jest całkiem dużo. przynajmniej wedle moich doświadczeń oznacza to przynajmniej kilka dni, w których się będzie "gonić wynik" i robić po 1000 dziennie.
    Ale ja nie mówię, że chce sobie narzucić jakaś sztywna średnia km na dzień. Nie chce tego robić właśnie po to, zeby nie gonić potem po 1000km. To ma być podróż. Czasu na to mam max do 2 miesięcy, także myślę że poradzę sobie i na spokojnie pokonam trasę ��
    Ostatnio edytowany przez SzPaneQ; 3693.

    Komentarz


      #17
      Ja też jestem ciekaw któredy trasę planujesz?

      Komentarz


        #18
        Szpanequ - rozumiem, odpisywałem komuś kto twierdził, że 400 dziennie to żadne wielkie halo.

        jak już jedziesz przez Kazachstan, to jedyny ciekawy motocyklowo jego kawalek to jest wschod i gór + dolina Karakol + kanion. reszta wyglada tak:

        Wyjazd z Almaty po prostu mnie zmęczył. Godzinę kręciłem się po mieście aż wreszcie udało się wyjechać na wylotówkę w stylu "Raszyn" czyli korek po horyzont. Kiedy wreszcie wydostałem się ze dawnej...

        Rano sprawnie wyjechałem z Astany korzystając z papierowej mapy, którą narysowaliśmy wspólnie z Gieną. Miałem jakieś 750 kilometrów do celu, ponieważ postanowiłem nadłożyć około 150 km aby zobaczyć...


        miasta sa fatalne, jedyne spoko miasto to Alma Aty, oraz MOŻE (ale nie żeby jechać specjalnie) spacer po pseudodubaju czyli Astanie. Rozważ też powrót przez Dagestan i Czeczenie.
        Ostatnio edytowany przez ofca234; 2529.
        Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
        Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

        Komentarz


          #19
          https://goo.gl/maps/JhsYuXcC35p poprawiona trasa, tylko km więcej się zrobiło. Teraz jest 18kkm.

          Komentarz


            #20
            18500/61= 303, no to już wygląda bardziej realnie, aczkolwiek i tak ciasno . Myślałeś o porze roku?

            Komentarz


              #21
              Lato 2019. Miesiące lipiec, sierpień, wrzesien. W tych miesiącach planuje podróż. Ale dokładnej daty nie okreslilem jeszcze

              Komentarz


                #22
                Trasa zajefajna, tylko przez 2 miechy to będzie niezłe wyzwanie robić te 300 km dziennie żeby się zmieścić a w tych miesiącach się tam nie ugotuje człowiek ?

                Komentarz


                  #23
                  Zależy w jakim regionie i jaka pogodę się trafi na stopie Kazachskim to napewno

                  Komentarz


                    #24
                    kurtka z mega dobra wentylacja + jeansy motocyklowe i da radÄ™. tested.
                    Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                    Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                    Komentarz


                      #25
                      Po ostatnich dniach, zdecydowałem że wyjazd bedzie 10-15 lipca 2019. Podroż bedzie trwac 2 miechy. Chciałbym jechac na 2 - 3 motocykle. Na dzien dzisiejszy nikt konkretnie sie nie zadeklarowal, także jak ktoś coś, to chętnie.

                      PS. Czy oprócz rumuńskich stelaży pod kufry, można dostać też solidne stelaże gdzieś w Polsce?
                      PS 2. Zastanawiałem się nad sponsoringiem. (jakieś sklepy motoryzacyjne, warsztaty itd.) Może ma ktoś w takich rzeczach jakieś doświadczenie itd?

                      Komentarz


                        #26
                        Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
                        kurtka z mega dobra wentylacja + jeansy motocyklowe i da radÄ™. tested.
                        ofca234 - masz duże doświadczenie, jaka Twoim zdaniem kurka ma najlepsze chłodzenie, taka, żeby nadawała się w te rejony i te temperatury?

                        P.S.
                        Mam nadzieję, że nie zrobiłem OT?

                        Komentarz


                          #27
                          ja mam Revit Defender i to bym polecał.

                          Podobne panele na klatce, które są kluczowe ma RST 2/3, jakaś Macna i również chyba flagowa turystyczna kurtka Modeki (AFT?). Zapewne będę musiał kupić kurtkę, bo moja jest tak potargana, że następny wyjazd to będzie jej ostatni (o ile dotrwa do tego czasu) i albo trafie używkę revita w dobrej cenie albo chyba wjadę w RST.
                          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                          Komentarz


                            #28
                            Jak tak czytam to zastanawiam się dlaczego się ożeniłem :-D

                            Komentarz


                              #29
                              No i jak tam planowanie?

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X