Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    problem

    Witam, przy ruszaniu i prędkości 20-30 km lekko drga (pływa) kierownica , powyżej wszystko znika, ktoś ma doświadczenie lub pomysły w takich objawach, jak się to leczy?

    Pozdrawiam

    Wojtek

    #2
    Trzeba bardziej odkręcić manetkę. Sam piszesz że powyżej tej prędkości problemu nie ma. 😀

    Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

    Komentarz


      #3
      Opona i gumowe silent bloki w kierze mają na to bardzo wielki wpływ o łożyskach główki już nie wspomnę.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        A jak z szeroko rozumiana pracą przedniego hamulca?

        Komentarz


          #5
          U mnie bylo podobnie (przy 40-60 km/h) - wymienilem opone (bo wyzabkowana byla), olej w lagach (bo tak) i lozyska glowki ramy. Po tej operacji jest ok.

          Komentarz


            #6
            łożyska niby już powoli chwyta , tak twierdzi mój czarodziej od motorów, więc w lecie pewnie wymiana ale w przednim kole mam 4-5 luźnych szprych wiec może to ma tez wpływ?

            Komentarz


              #7
              Bardzo duży , a zwłaszcza na oponie kostce.

              Komentarz


                #8
                Łożyska steru chwyta. Szprychy luźne. No fajny motocykl.

                Komentarz


                  #9
                  anaki 3 mam z przodu, ja tylko po czarnym do pracy latam , terenu 0, troche pali dużo ale nie zamieniłbym na żadne zabawki dla bogatych typu bmw lub ktm, to dalej jedna z najlepszych maszyn jakie były produkowane, dokręcę dziś te szprychy i zobaczymy czy coś się zmieni na lepsze, jak nie to pewnie to łożysko zostanie

                  Komentarz


                    #10
                    no i znalazłem 1 urwaną szprychę ale w tylnym kole, ktoś ma na zbyciu chętnie kupię parę sztuk na zapas?

                    Komentarz


                      #11
                      Równie dobrze przyczyną mogą być zużyte panewki przedniego zawieszenia przez co powstają luzy na "łączeniu" laga-rura nośna
                      https://t.me/pump_upp

                      Komentarz


                        #12
                        muszę to sprawdzić bo wkurza trochę , nie jest to jeszcze tragedia ale lubię jak wszystko działa w żelaznym koniu
                        za miesiąc zostawiam u mechanika na regulację zaworów, wymianę oleju w lagach i łożysko kierownicy więc te gumy też sprawdzi co i jak ....powoli szykuję się na przyszły rok na wyjazd do Polandii

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X