Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Poradniki by mz1106

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    ....??
    Piotra zrozumiałem, ale Ciebie marcinjunak ni w ząb nie kumam, bo albo masz tak pokrętne rozumowanie albo tak język ubogi, że komunikacja z Tobą spada niekiedy do ZERA.

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez radar Zobacz posta
      ....??
      Piotra zrozumiałem, ale Ciebie marcinjunak ni w ząb nie kumam, bo albo masz tak pokrętne rozumowanie albo tak język ubogi, że komunikacja z Tobą spada niekiedy do ZERA.
      Spoko luz, nie gniewaj się, to nie było do ciebie.
      Stwierdzam tylko fakt, że kultura techniczna w narodzie ginie bezpowrotnie.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #18
        Marcin - zachowaj się jak na moda przystało i usuń obraźliwe słowa ze swojej wypowiedzi, oraz mój wpis.

        Komentarz


          #19
          Nie mogę, nie mam uprawnień.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #20
            radar serwisów-ka podaje zawsze jakiś luz i sposób jego mierzenia niestety daj zmierzyć go dziesięciu różnym osobom, dowolną metodą, dowolnymi narzędziami. Ile osób zmierzy go dokładnie? Z ciekawości pozwoliłem sobie kiedyś przeprowadzić taki eksperyment na wr 426 która aktualnie stała na garażu po stwierdzeniu klijenta że łańcuch jest za luźny, zmierzyło go kilka osób wyniki od niecałych 3cm do 8cm kto zmierzył dobrze? (wg serwisów-ki 4-5cm) Dlatego w poradniku jest sprawdzenie czy mamy luz w "najciaśniejszym położeniu" łańcucha, jak i sprawdzenie czy nie jest za luźny.

            piotr13 to wiadomo nie od dziś kolejne przykłady z yamahy błędnie podane wartości oporów dla pompy abs w serwisów-ce fjr 1300, magia z dociąganiem głowicy w dt 125, przy wymianie sprężyn na akcesoryjne razem z sprężynami dostaje się instrukcję lub sprawdza się na stronie producenta ile i jakiego oleju należy zalać tak samo przy zakładaniu emulgatorów do zawieszenia równiez przy rutynowej wymianie zawsze sprawdza się czy sprężyna jest oryginalna czy nie. nie uczyli? co uczyli zapewne ty wiesz najlepiej Głupia wymiana uszczelniaczy, demontaż samego uszczelniacza co pisze w większości serwisówek zdemontować zabezpieczenie i szarpać i różnie to idzie a korzystając z właściwości rozszerzalności cieplnych materiałów po podgrzaniu okolic uszczelniacza po 1 lekkim szarpnięciu mamy po problemie z tego samego możemy skorzystać przy montażu nowego uszczelniacza. Zbijanie dolnego łożyska główki ramy z sztycy serwisówka podaje zazwyczaj prosty proces wbijanie przecinaka pomiędzy półkę a dolną bieżnie łożyska, bardzo często przy tym uszkadzamy półkę przez co nowe łożysko juz nie siada tak jak powinno a dużo prościej kątówką naciąć starą bieżnię łożyska w miejsce nacięcia lekko uderzyć przecinakiem łożysko pęka i bez żadnego uszkodzenia półki i sztycy mamy zdemontowaną dolną bieżnię a to że szybciej i lżej to inna sprawa.

            Kultura serwisowa ona prawie w ogóle nie istnieje. Wystarczy się przejść po ulicy i zobaczyć ile moto ma źle założone zabezpieczanie przedniej ośi(takiego typu jak w xtz 660) czy źle przykręconą kierownice ta sama historia niestety nie wszystko dociąga się na krzyż, a patologie w silniku kiedy serwisy szlifują płytki bo klient chce taniej czy inne prowizorki.

            W najbliższym czasie postaram dodać się do poradnika zdjęcia i kilka poprawek.
            https://t.me/pump_upp

            Komentarz

            Pracuję...
            X