Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Sprzedam szwajcara za drobne 11 k PLN [Warszawa]

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Sprzedam szwajcara za drobne 11 k PLN [Warszawa]

    Sprzedam wielką, wygodną i ergonomiczną, szwajcarską wersję z przebiegiem rzędu 70 tysięcy kilometrów rocznik '90. W jego historii nie było ślizgów, szlifów, 'parkingówek' i innych tego typu zdarzeń. Do obejrzenia Warszawa-Natolin, kontakt przez forum.

    2017-04-02 13.33.25.jpg

    Poza zmianą króćców ustawienia gaźników są w dalszym ciągu szwajcarskie co wpływa pozytywnie na niższe spalanie.

    Ma co nieco dodatkowego wyposażenia:
    - centralna stopka, stelaże, gmole firmy Five Stars,
    - trzy kufry z tworzywa GIVI,
    - poszerzenia rozstawu lusterek,
    - podwyższenie kierownicy,
    - poszerzone podnóżki od Łojka,
    - kanapa od MX Wulkana,
    - dwie szyby – bardzo turystyczna wysoka na 50 cm i średniej wysokości MRA Vario,
    - progresywna sprężyna amortyzatora tylnego Hyperpro,
    - progresywne sprężyny przedniego widelca wraz z olejem 20W Hyperpro.

    Usprawnienia i modyfikacje:
    - wyprowadzona dodatkowa masa do ramy z akumulatora,
    - regulator RN-05 (oryginał w zapasie),
    - gniazdo zapalniczki podłączone bezpośrednio pod akumulator,
    - usztywnienie przedniego widelca i podniesienie przedniego błotnika z wykorzystaniem elementu z XTZ 660,
    - ze względu na kraj pierwszej rejestracji obie lampy święcą w pozycji krótkie/długie na żarówkach H4,
    - przedłużona dźwignia zmiany biegów, obniżona dźwignia hamulca.

    Ma zamontowane dobre elementy eksploatacyjne - łańcuch 525, dętki przód i tył założone w 2016 roku, opony z 2014 roku Anakee 3 z niewielkim stopniem zużycia, ślizg łańcucha z kedo.com, klocki hamulcowe Carbone Lorraine, olej Motul 7100 15W50.

    Serwisowane na bieżąco co roku. W sezonie 2016 wymienione wszystkie elementy ślizgowo-toczne zawieszenia przód i tył (łożyska, tuleje, uszczelniacze).
    Sprzęt po wymianie oleju, filtrów, regulacji zaworów, wymianie łańcucha rozrządu, myciu i regulacji gaźników w serwisie przedrajdem.pl

    Ma drobne uchybienia lakiernicze
    ale wszystkie elementy plastikowe są całe i nie poniszczone. Poza jednym wypadem do lasu nie widział terenu – traktowany był jako dodatkowy środek transportu drogowego

    W komplecie oddam pudło różnych części zapasowych, serwisówki i fiszki w wersji elektronicznej, service manual Haynes w wersji papierowej.

    Historia na forum oraz zdjęcia do przejrzenia tu http://www.xtzclub.pl/threads/11272-...mojej-maszynie
    Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

    #2
    Dla podtrzymania ożywionej dyskusji w temacie - jutro motocykl otrzyma nowy akumulator.
    Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

    Komentarz


      #3
      a czego się spodziewałeś za 11 klocków, że się ludzie rzucą się jak na świeże bułeczki? przebijasz około 2 tysi oferty forumowe doinwestowanych maszyn w dobrym stanie więc ludzie wchodzą, stwierdzają że fajny motor i idą dalej...

      Komentarz


        #4
        Mas
        Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

        Komentarz


          #5
          się nam taki rynek zrobił, że golasa z importu można kupić poniżej połowy tego, a zapytania są typu: mam 7k i co mogę za to mieć. Mając 11k do dyspozycji pewnie bym dozbierał jeszcze 2-3 i szukał LC8 z importu

          Dobra nie jojcze Ci już

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez mas3 Zobacz posta

            Dobra nie jojcze Ci już
            Trzeba mieć nadzieję, że dotrzymasz słowa…

            To jest ogłoszenie o sprzedaży, a nie hyde park. Niewiele można tu napisać: kupuję, znam moto i polecam i jakaś jeszcze? Twoja wypowiedź w jakąś jeszcze się mieści, ale … jest z dupy.

            Po kolei:
            1) Co Twój post zmienia w ogłoszeniu? Kontestujesz akumulator?
            2) Za 20k LC8 to raczej bida. Ale da się. Ale chyba nie o tym wątek
            3) Nie wyciągasz wniosków po lekkim napomnieniu wątkotwórcy

            Komentarz


              #7
              Motocykl jaki jest każdy widzi A warto mieć świadomość, że poza samym sprzętem oferuję absolutny spokój i wygodę na 10-15 tysięcy km. Zrobione jest wszystko a nawet więcej co zwracało moją uwagę niewłaściwym lub nieadekwatnym w mojej opinii działaniem.
              Po wskazanym przeze mnie przebiegu pojawią się znów wydatki: na pewno opony, olej, filtry, być może napęd i klocki hamulcowe. Reszta po prostu działa i jest w dobrym stanie.
              Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

              Komentarz


                #8
                Mondo i tak trzymaj...
                nasze sprzęty to zyskują a nie tracą, Mas forumowe za 7 tys. to golasy, zapytaj Ofce czy JohnyB za ile ich poszły, a ich nie były w idealnym stanie wizualnym .

                Komentarz


                  #9
                  moj poszedł za 8100 (ale zostawiłem sobie koła, które sprzedałem na forum za 300 czyli za tyle co kupiłem) a wizualnie był straszny (albo jeszcze gorszy).
                  Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                  Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
                    moj poszedł za 8100 (ale zostawiłem sobie koła, które sprzedałem na forum za 300 czyli za tyle co kupiłem) a wizualnie był straszny (albo jeszcze gorszy).
                    hi, hi, tego nie chciałem napisać

                    Komentarz


                      #11
                      ale to prawda. nawet kupujący mi się trafił*w pytę bo sam mówił, że "ładnych motocykli to on nie lubi". no i idealnie trafił. Moja babcia na koniec była tak brzydka, że aż mi żal było.

                      tak czy owak - ładne plastiki i dobry stan oraz historia moto, której można zaufać muszą kosztować. na 7 to można kupić zajeżdzoną sztukę albo spicowaną pseudookazje. takie moje zdanie i ile tysięcy brakuje do innego motocykla nie ma znaczenia. ST to super sprzęt.
                      Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                      Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                      Komentarz


                        #12
                        Dziękuję za komentarze. A nie chciałby ktoś kupić tego sprzęta?
                        Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                        Komentarz


                          #13
                          Mondo jak nie masz ciśnienia to poczekaj bo z własnego doświadczenia przy sprzedaży ST wiem że cena nie jest z kapelusza - dobra sztuka musi kosztować .

                          Komentarz


                            #14
                            Nie mam ciśnienia. Dziękuję za słowo otuchy Darek
                            Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                            Komentarz


                              #15
                              Tak jeździ


                              Ostatnio edytowany przez Mondo Cane; 3348.
                              Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X