Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyciek oleju z lagi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [1200Z] Wyciek oleju z lagi

    Witam,
    Wziąłem swoją Tenerkę ( xtz 1200z) na wycieczkę na ukrainę, staraliśmy się omijać drogi asfaltowe (śmigaliśmy w doborowym toważystwie 2 KTM 990, 2 Cagivy elefant), po powrocie zauważyłem wyciek oleju z jednej lagi, koledzy z większym doświadczeniem w terenie pomogli wyczyścić paprochy spod uszczelki ale dalej cieknie. Czy da się coś zrobić z tym samemu czy serwis?

    #2
    Gościa od zawiasu i ogarnie temat, w aso zgolą z ciebie koło tysiaka.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Ale o so chozi?

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
        Gościa od zawiasu i ogarnie temat, w aso zgolą z ciebie koło tysiaka.
        Może jestem dyletantem , ale jakiego gościa od zawiasu?

        - - - Zaktualizowano - - -

        dzięki za pomoc, wydawało się to bardziej skomplikowane, na moto jeżdzę już 3 lata ale na obsłudze technicznej znam się słabo.

        Komentarz


          #5
          Może za duży skrót użyłem,
          chodziło mi o to żebyś znalazł warsztat motocyklowy który będzie w stanie wymienić uszczelniacze i olej w twoim zawiasie,
          będzie to o wiele taniej niż w aso, ale jeżeli takiego nie znasz albo nie chcesz się pałętać po jakiś paparuchach to w aso na pewno to zrobią.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            dziękuję za pomoc

            Komentarz


              #7
              A ja bym(na twoim miejscu) obejrzał moonfleet41 na youtube z tytułem fork seal i upside down. W zwykłych pokazał kilka patentów na brak special tooli. Po polsku to śmigielski w motocyklicznie zmieniał, ale w zwykłych, jest gdzieś na tvnturbo vod. Zerknąłbym w service manual. Zebrałbym odpowiednie klucze, moto na kobyłki i do dzieła. U się w 660 robiłem i dałem rade. Co prawda to nie upsidedowny, ale zasada podobna.
              Ostatnio edytowany przez evilthedevil; 3267.

              Komentarz


                #8
                Słownik junak trzeba będzie napisać. Co zawias, co piec , co komin a co kondom....
                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                Komentarz

                Pracuję...
                X