Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki kask

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Jaki kask

    Witam jaki kask byście polecili do yamahy xtz660 tenere do 200zł który najbardziej pasuje do tego modelu
    Ostatnio edytowany przez Lysek 300; 4796.

    #2
    Tak szczerze mówiąc jak chcesz śmigać w kasku "do 200 zł" to równie dobrze możesz założyć gustowną bandanę lub beret. Ochrona na podobnym poziomie a cena i komfort lepsza...
    Dobrą rada, oszczędź trochę i kup markowy w jakiejś promocji. Za 400-500 można dostać już jakiegoś tańszego caberga względnie droższego ozona lub axo. Przy odrobinie zachodu nawet za 350 już coś akceptowalnego można trafić. Rodzaj kasku zależy od stylu jazdy. Jeżeli w większości będzie to asfalt to integralny,jezei teren to enduro z daszkiem. Względu ie jakiś dual ale tu już te 500 setek trzeba raczej mieć.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      dobrze jest mieć dobry kask: http://joemonster.org/art/39525/Dlac...ja_do_myslenia
      Jak nie masz budżetu lub wizji na przypływ gotówki to poszukaj jakiejś używki - pełny lub crossowy byle by bez śladów upadków.

      Komentarz


        #4
        Dokładnie, za 200 PLN nie kupisz kasku który spełni minimum ochrony. Osobiście kupiłem na chwilę Rocc 770 za 420 i jeżdżę w nim 3 sezon. Dłuższe trasy też w nim zrobiłem, nieoceniona blenda, przy +30 C jedziesz z opuszczoną blendą i otwartą szybą.
        Poszukaj marki intermotors, ISPIDO model Desert. Jak patrzę skorupa ta sama, nie wiem jak wnętrze.
        Tego Rocca testowali w Motocyklu i nie wypadł tak źle jak można sądzić po cenie.

        A i pewnie zaraz pojawią się opinie, że tylko Arai albo Shoei, ale nie wszyscy mają takie pieniądze. Dla mnie osobiście najlepsze w zakresie cena/jakość robi HJC, mam integrala RPHA 10+, niestety wtedy nie mieli w ofercie twinenduro.
        Ostatnio edytowany przez Pablo1972; 3434.

        Komentarz


          #5
          Tak szczerze mówiąc jak chcesz śmigać w kasku "do 200 zł" to równie dobrze możesz założyć gustowną bandanę lub beret. Ochrona na podobnym poziomie a cena i komfort lepsza...
          można też wziąć dwie poduszki, obwinąć wokół głowy i przywiązać sznurkiem do prania.
          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
            można też wziąć dwie poduszki, obwinąć wokół głowy i przywiązać sznurkiem do prania.
            To już wersja wypas. W rankingu pewnie byłby najcichszym z kasków w klasie premium

            O ile zmieścimy sie w cenie.

            Komentarz


              #7
              A może zamiast nabijania się, konstruktywna pomoc???

              Komentarz


                #8
                Szukaj HJC, nówka to około 300-400zł al używka 200 i masz dobry kask w dobrej cenie
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  Tak z ciekawości gdzie widziałeś Hjc za 300? Nowe? Za mojego IS dałem 600 po dużym rabacie.
                  Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                  Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                  Komentarz


                    #10
                    SÄ… takie na Allegro http://allegro.pl/hjc-cl-xs-vapor-bl...793220979.html

                    Komentarz


                      #11
                      A taki, na Tereskę nawet w klimacie. Przynajmniej porządna skorupa z poliwęglanu a nie jakiś gówniany termoplast. Czyli się da w dobrych pieniądzach coś przyzwoitego. Niby trochę ludziska na szybki narzekają w tych kaskach ale w teren i tak lepiej gogle.
                      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                      Komentarz


                        #12
                        Pablo masz rację dołożę 200 zł i za 400 coś sensownego myślę że znajdę ,nie dopisałem że za 200zł szukam używki.

                        Komentarz


                          #13
                          http://allegro.pl/kask-enduro-quadow...721201677.html

                          Osobiście jeżdżę w kasku oneal'a i bardzo sobie chwalę, widziałem że i w FMX latają w kaskach tej marki więc o czymś świadczy. Jedynie musisz gogle dokupić. Widziałem też za 400 modele enduro z szybą

                          Komentarz


                            #14
                            Napson, masz rację, że latają, tylko ich wersje to koszt sporo powyżej 1000.

                            Komentarz


                              #15
                              jedyna pomoc jaką mogę doradzić to jest sprawdzenie testów sharp, wybór kasku z pięcioma gwiazdkami. szczerze wątpię czy takie kaski kosztują 200 czy tam 400 pln.

                              no, ale każdy ma inne poczucie bezpieczeństwa.
                              Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                              Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X