Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pęknięta dysza lewego gaźnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Pęknięta dysza lewego gaźnika

    Witam. Oczekując na zregenerowana oś przepustnicy zabrałem się dziś za czyszczenie lewego gaźnika. Po odkręceniu komory pływakowej wykręciłem dyszę i rozpadła mi się w rękach. W ogóle była bardzo słabo wkręcona. Ma ktoś może na zbyciu?? Ewentualnie jak nie to gdzie szukać?Znalazłem sklep internetowy z dyszami. Potrzebne info na temat: Przepustowość dyszy, średnica gwintu, skok gwintu.

    20170503_180138.jpg
    20170503_180120.jpg
    Ostatnio edytowany przez romek24118; 4580.

    #2
    Witam. Kupiłem taką:

    Łaczna długość jest taka sama, z tym że w oryginale jest długość gwintu 5mm i długość łebka 3mm. W tej jest po 4mm. Będzie miało to wpływ na pracę silnika?? Ewentualnie moge oddać to tokarza i skrócić łebek.

    Komentarz


      #3
      Sprobuj zadzwonic do Filipa z Uhma Bike - facet jest konkretny i kompetentny, a ceny oryginalow juz nieraz mnie pozytywnie zaskoczyly.
      I nie bedziesz mial klopotu i kombinowania z dopasowaniem.

      Komentarz


        #4
        Dzięki. Znalazłem coś takiego. Zajmują się naprawą gaźników z dorabianiem dysz włącznie:
        gaźniki nowe,gaźniki regenerowane,gaźniki używane,gaźniki zabytkowe,gaźniki sportowe,części gaźnikowe,części do gaźników,zestawy naprawcze gaźników,regeneracja gaźników,naprawa gaźników,carburator,wergaser,naprawa gaźnika,gaźnik,gaźniki,Pierburg,Weber,Solex,Aisan,Keihin, zestaw naprawczy,naprawa gaźników,volkswagen passat,opel,dorabianie przepustnic,płytka przepustnicy,przepływomierz,gaźnik do widlaka,zamiana gaźnika,carburetor,wergaser,karburátor,uplinjač,kaasutin, karbiuratorius

        Cane dyszy 35zł + wysyłka. Jak ta którą zamówiłem nie podejdzie to będę kombinował dalej.

        Komentarz


          #5
          Gaźnik ogarnięty. Oś zregenerowana. Nadal strzela w gaźnik. Obstawiam zawory. Ustawione na 0,1. Zwiekszyc na 0,15? Fachowcem nie jestem ale według mnie dżwiek jest taki jakby sie zawór sklejał z głowicą.
          Ostatnio edytowany przez romek24118; 4580.

          Komentarz


            #6
            ustawić zgodnie z serwisów-ką, 0,10-0,15 ssące 0,15-0,20 wydechowe zwróć uwagę czy luzy sprawdzasz w dobrym miejscu i pamiętaj ze listka nie wpycha się na siłę tylko z wyczuciem. Sprawdź poziom paliwa, wykręć bardziej śrubę od regulacji składu mieszanki(z dołu mniejszej gardzieli) jeżeli po wykręceniu tej śruby będzie poprawa to masz za uboga mieszankę. Zawór powinien się "sklejać z głowica" przecież musi być szczelny aczkolwiek zależy co przez to pojęcie rozumiesz
            https://t.me/pump_upp

            Komentarz


              #7
              Ssące daj blisko dolnej granicy a wydechowe górnej. Gaźnik trzeba regulować po takiej regeneracji od zera i niekoniecznie ściśle trzymając się manuala. Inne luzy, sprężanie więc tu sporo czasu zejdzie. Akurat ten teikei z Tereski jest zwyczajnie wredny i upierdliwy. Jak już ogarniesz poziom paliwa, iglicę to zobacz kiedy otwiera się druga przepustnica bo tu też w pewnym niewielkim zakresie się to ustawia. Sprawdź jak zachowuje się tłoczek od ssania i czy nie "podlewa" pomimo wcisnietej dźwigni.
              Najlepiej byłoby to wszystko ustawić na colortune ale to przegwizdana robota bo za trzecim czy czwartym wyjeciem gaźnika zaczyna człowieka trafiać szlag. Mam nadzieję, że zapisałeś sobie ustawienia początkowe.
              Ostatnio edytowany przez piotr13; 156.
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez mz1106 Zobacz posta
                ustawić zgodnie z serwisów-ką, 0,10-0,15 ssące 0,15-0,20 wydechowe zwróć uwagę czy luzy sprawdzasz w dobrym miejscu i pamiętaj ze listka nie wpycha się na siłę tylko z wyczuciem. Sprawdź poziom paliwa, wykręć bardziej śrubę od regulacji składu mieszanki(z dołu mniejszej gardzieli) jeżeli po wykręceniu tej śruby będzie poprawa to masz za uboga mieszankę. Zawór powinien się "sklejać z głowica" przecież musi być szczelny aczkolwiek zależy co przez to pojęcie rozumiesz
                A nie ssące 0,15 -0,20
                a wydechowe 0,25-0,30

                - - - Zaktualizowano - - -

                Zamieszczone przez romek24118 Zobacz posta
                Gaźnik ogarnięty. Oś zregenerowana. Nadal strzela w gaźnik. Obstawiam zawory. Ustawione na 0,1. Zwiekszyc na 0,15? Fachowcem nie jestem ale według mnie dżwiek jest taki jakby sie zawór sklejał z głowicą.
                Dobra pytanie standard przy gaźnikach: Czy nie masz lewego powietrza? czyli czy jesteś pewny że połączenie airbox gaźniki i gaźniki silnik masz szczelne. Czy wiesz w jakim stanie masz zaworki od ssania? tzn czy nie są te igiełki na końcu za bardzo zmasakrowane? one są plastikowe i z czasem się wycierają.

                Co do zaworów to na pewno ssące 0,15 -0,20 a wydechowe 0,25-0,30 i ustawić je najlepiej na 0,17 IN i 0,27 EX. wtedy nie zależnie w którą stronę się rozjadą to będzie dobrze.

                Komentarz


                  #9
                  Grubens temat dotyczy 660
                  "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                  Komentarz


                    #10
                    sorry nie doczytałem

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X