Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Demontaż miski olejowej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Demontaż miski olejowej

    Panowie! Nie mogę sobie poradzić w demontażem miski olejowej. Pluję sobie teraz w brodę bo chciałem przyoszczędzić 40zł i po awarii zamiast dać uszczelkę wkręciłem miskę olejową na sylikon. Jako, że i tak motocykl rozebrany obecnie a uszczelka doczekała się, żeby ją wymienić teraz draństwa wyciągnąć nie mogę.
    Macie jakieś patenty na tego typu rzeczy ? Próbowałem delikatnie wbić klin drewniany ale nie idzie
    Polaczek cebulaczek ze mnie kuźwa....

    #2
    a na pewno wszystkie śruby odkręciłeś?
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Rozumiem, że się zwyczajnie przykleiła?
      Pomóc może obstukiwanie za każdej strony gumowym, albo plastikowym młotkiem.
      Ew. za pomocą twardego drewienka i normalny młotek.
      Powoli, powoli i pójdzie. Wszelkie kliny, wciskanie się między powierzchnie to tylko kolejne problemy.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
        a na pewno wszystkie śruby odkręciłeś?
        Tak, wszystkie
        Zamieszczone przez Bezy Zobacz posta
        Rozumiem, że się zwyczajnie przykleiła?
        Pomóc może obstukiwanie za każdej strony gumowym, albo plastikowym młotkiem.
        Ew. za pomocą twardego drewienka i normalny młotek.
        Powoli, powoli i pójdzie. Wszelkie kliny, wciskanie się między powierzchnie to tylko kolejne problemy.
        Przykleiła się i to strasznie. D
        Dzięki za poradę!

        Komentarz


          #5
          Hej, nie chcę się czepiać ale moim zdaniem gdybym miał założyć taki temat to bym sobie darował. Bo czego można od niego oczekiwać? Że ktoś napisze "załóż ręce i otwórz piwo, a miska sama się odkręci?". No ludzie, przecież wiadomo że skoro nie chce się oderwać to trzeba trochę siły/sposobów do tego użyć. I bez przesady, zdjęcie miski to nie jest jakiś wyczyn. Nie róbcie z siebie warsztatowych laików co porządnego klucza nigdy w dłoni nie trzymali..

          Komentarz


            #6
            A kolega właśnie o te sposoby pyta, bo może mu brakło... Do tego służy właśnie forum. Jakby nie miał problemu to by nie pisał...

            Komentarz


              #7
              Koledze pewnie bardziej chodziło o jakieś cudowne specyfiki. Owszem są takie na silikon, ale nie przydadzą się kiedy silikon siedzi między dwoma powierzchniami.
              Trzeba mechanicznie, albo obstukiwać, a do tego znaleźć jakiś pkt. oparcia w tych okolicach i na zasadzie dźwigni to zruszyć.
              Niektórzy dlatego profilaktycznie pozostawiają na drugiej przylgni "filtr olejowy", bo silikon i tak uszczelni a nie będzie problemu z ew. demontażem.
              Generalnie wniosek jest jeden - skoro można kupić, warto stosować uszczelkę.

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez marian6666 Zobacz posta
                Hej, nie chcę się czepiać ale moim zdaniem gdybym miał założyć taki temat to bym sobie darował. Bo czego można od niego oczekiwać? Że ktoś napisze "załóż ręce i otwórz piwo, a miska sama się odkręci?". No ludzie, przecież wiadomo że skoro nie chce się oderwać to trzeba trochę siły/sposobów do tego użyć. I bez przesady, zdjęcie miski to nie jest jakiś wyczyn. Nie róbcie z siebie warsztatowych laików co porządnego klucza nigdy w dłoni nie trzymali..
                Przepraszam Cię za zakładanie durnych tematów. Więcej się to nie powtórzy.

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez Boncki90 Zobacz posta
                  Panowie! Nie mogę sobie poradzić w demontażem miski olejowej. Pluję sobie teraz w brodę bo chciałem przyoszczędzić 40zł i po awarii zamiast dać uszczelkę wkręciłem miskę olejową na sylikon. Jako, że i tak motocykl rozebrany obecnie a uszczelka doczekała się, żeby ją wymienić teraz draństwa wyciągnąć nie mogę.
                  Macie jakieś patenty na tego typu rzeczy ? Próbowałem delikatnie wbić klin drewniany ale nie idzie
                  Polaczek cebulaczek ze mnie kuźwa....
                  Udało się? Mam ten sam problem, tylko u mnie silnik jest na stole.

                  Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez Paskud Zobacz posta
                    Udało się? Mam ten sam problem, tylko u mnie silnik jest na stole.

                    Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka
                    Cześć.
                    Ja też miałem na silikon. Z przodu miski jest taki "cycek". Opukałem miskę i ten cycek, młotkiem, przez drewienko i w pewnym momencie miska zaczęła wydawać inne dźwięki i zaczęła się odklejać. Polecam zacząć od tego wypustu z przodu, ale z wyczuciem, bez nawalania bez opamiętania.
                    Pozdro, Dawid.

                    Komentarz


                      #11
                      Po napisaniu posta, następnego dnia poszedłem do sklepu po gumowy młotek - 2 min. i po sprawie

                      Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

                      Komentarz

                      PracujÄ™...
                      X