Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Strzaly w tlumik xtz 750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Strzaly w tlumik xtz 750

    Witam
    Zamontowalem do mojej teresy gaznik od ducati przelozylem os przepustnicy zeby dzialal na starych linkack i generalnie wszystko bylo by oki gdby nie strzelal w tlumik. A wystepuja one pry przy jezdzie na wysokich obrotach 6-7tys w momencie gdy puszczam gaz a nastepnie w momencie dodawania gazu nastepuje przydlawienie i strzaly w tlumik az silnik znow wejdzie na wysokie obroty.
    Wymienilem krocce gaznika na nowe nic to nie dalo
    Regulowavlem piloty od 2 do 4.5 obrotow troche to pomoglo bo np przy 3.5 obrota strzaly wystepowaly przy nizszych obrotach.
    Juz sam nie wiem co moge sprawdzic albo co wyregulowac zeby sie tego pozbyc

    #2
    ja mam też taki objaw ale już 3 sezon i jakoś nie po drodze mi do dobierania się do gaźników.Jedynie posprawdzałem czy lewego powietrza gdzieś nie łapie - doszczelniłem korek do synchro na króćcu i dalej tak samo. U mnie wygląda to tak: głównie na trasie jak jak lecę 4-6 tyś obr, odpuszczę na moment, znów odkręcam i najpierw jest strzał ale normalnie przyśpiesza. Nie robię tras więc mi to nie przeszkadza że od czasu do czasu kichnie sobie. Obstawiam, że trzeba by regulację zrobić po modyfikacjach w tłumiku.

    Komentarz


      #3
      Zobacz czy nie poluzowały Ci się kolektory. U mnie się to pojawiło jak je zmieniałem razem z śrubami. Pojawiło się to nagle i jak dokręciłem to zniknęło. Dodatkowo może zmień uszczelki kolektorów.

      Komentarz


        #4
        tu jest ciekawy poradnik ustawiania różnych parametrów związanych z pracą gaźników Mikuni
        The Mikuni Group manufactures superior products for a wide range of industries, including automotive, commercial vehicles, powersports, general purpose, household and safety, as well as export and sales of aerospace parts.

        ale też i bardziej ogólne:
        The Mikuni Group manufactures superior products for a wide range of industries, including automotive, commercial vehicles, powersports, general purpose, household and safety, as well as export and sales of aerospace parts.

        Komentarz


          #5
          qba świetna stronka.
          Co do strzelania w wydech, którego na starych gaźnikach nie było, to z dużym prawdopodobieństwem jest to zbyt uboga mieszanka biegu jałowego.

          Lean Carburetion:

          While exhaust system popping may be considered normal, it is certainly made worse by an overly lean idle circuit.

          Be sure that your carburetor's pilot jet is the correct size and that the idle air mixture screw is correctly adjusted before looking for other causes of popping. The procedure for adjusting the pilot circuit is covered in the Tuning Manual.

          Komentarz


            #6
            Zobacz jakiego koloru są twe świece, jeśli czorne jak murzynek bambo no to skład mieszanki reguluj. Za bogato tam masz. Dobrze będzie jeśli też zajrzysz do iglic ssania, przebadaj czy ząb czasu i benzyna nie nadgryzły ich za mocno. Jeśli świczki i iglice masz ok, to zbadaj wydech, bo jeśli jest nieszczelnosc i łapie świeżego powietrza to będzie się dopało w wydechu to co nie zdążyło się dopalic w silniku
            Ostatnio edytowany przez napson; 2998.

            Komentarz


              #7
              @napson - to chyba są nowe gaźniki

              Komentarz


                #8
                Nowe gaźniki dały niskie spalanie.
                IdÄ…c za logikÄ… ze strony Mikuni:
                Niskie spalanie = niska dawka paliwa = strzelanie w wydech
                Wniosek:
                Na próbę lub stałe zwiększyć dawkę paliwa na wolnych obrotach przy pomocy śruby składu mieszanki.

                Ideałem byłoby użyć do tego celu świecy Colortune.

                Komentarz


                  #9
                  O kurna nie wiem jak, ale umknęło mi to wybaczcie :p

                  Komentarz


                    #10
                    Gutek, wykręć świece i zobacz jaki maja kolor a najlepiej wrzuć zdjęcie.
                    Ja też przerabiałem temat gaźników, tyle tylko że regenerowałem stare a nie montowałem tych od ducati.
                    I na początku sporo musiałem się naregulować zanim doszedłem co i jak.

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez orzelekNGI Zobacz posta
                      ja mam też taki objaw ale już 3 sezon i jakoś nie po drodze mi do dobierania się do gaźników.Jedynie posprawdzałem czy lewego powietrza gdzieś nie łapie - doszczelniłem korek do synchro na króćcu i dalej tak samo. U mnie wygląda to tak: głównie na trasie jak jak lecę 4-6 tyś obr, odpuszczę na moment, znów odkręcam i najpierw jest strzał ale normalnie przyśpiesza. Nie robię tras więc mi to nie przeszkadza że od czasu do czasu kichnie sobie. Obstawiam, że trzeba by regulację zrobić po modyfikacjach w tłumiku.
                      Miałem to samo tylko że w małej teresie, wywaliłem bebechy z wydechu i przerobiłem na pół-przelot, też rypał w wydech po odpuszczeniu manetki, a na oryginale wcale . Wykręciłem o 1.5 obr śrubkę składu mieszanki i jest ok , i aż miło .Tu nowe gaziorki więc pewnie na optimum ustawione.

                      Komentarz

                      PracujÄ™...
                      X