Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pompa wody

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Pompa wody

    Panowie szybkie pytanie, dam radę wymienić uszczelkę pompy wody bez spuszczania oleju?

    Moto wróciło od fachowca (pierścienie, uszczelniacze, gaźnik, zaworek zwrotny oleju), przejechało 70 km i jak dziś odpaliłem to zaczęło kapać przez dziurkę w pompie wody. Płyn uchodzi, oleju nie widać. Dobrze rozumuję, że uszczelka pokrywy do wymiany? Czy to grubsza sprawa i cała pompa oleju do wymiany? Help! Za dwa tygodnie mamy się spotkać a moto wciąż w proszku.
    Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

    #2
    Jeżeli chodzi o uszczelkę pompy wody to z tego co pamiętam i wg serwisówki (str 81 i 223) to nie trzeba spuszczać oleju. Jednak dla pewności i czy to jest grubsza sprawa, ktoś bardziej obeznany musi się wypowiedzieć.
    Ostatnio edytowany przez serpoland; 4601.

    Komentarz


      #3
      W sensie, ze przez "dziurę" spustową?

      Komentarz


        #4
        W pompie wody jest taka niegwintowana dziura od dołu, mechanik powiedział, po konsultacji tel że to simering pompy wody popuszcza. Niestety operację musze przeprowadzić pod blokiem i wolałbym tylko spuścić płyn zdjąć obudowe pompy i wymienić uszczelkę. Nie chce mi się spuszczać jeszcze oleju, ale jak bedzie trzeba to zrobię tak.
        Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

        Komentarz


          #5
          bb06b9c2515dc0032ccf40c922e75c5c.jpg

          Poza tym oglądnąłem z tuzin zdjęć pompy XTZ660 w necie. Nie widzę tam żadnej nienagwintowanej dziury. Ale na moje niefachowe oko jak chcesz zdjąć pokrywkę pompy to nie ma ona nic wspólnego z olejem.

          Komentarz


            #6
            pompa_LI.jpg

            jak pomacasz pompę w Teresie to wyczujesz. Centralnie od dołu. Tamtędy sączy się płyn jak silnik jest uruchomiony. Jak stoi sucho. Na tym rysunku tego nie widać. Śrubką spustową w pokrywce pompy spuszczę płyn.

            ps. Ale tak czy inaczej Twoja opowiedz utwierdziła mnie w przekonaniu że obejdzie się bez spuszczania oleju. Szkoda byłoby gdyby jedno zabrudziło sie drugim bo świeżo zalane.
            Ostatnio edytowany przez nemo; 3351.
            Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

            Komentarz


              #7
              Nemo masz pompę do wymiany, nie ma sensu wymieniać uszczelki. Chyba że jest jakiś sposób na zdjęcie wirnika i wymianę uszczelnienia pod nim.
              "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

              Komentarz


                #8
                Czyli to nie uszczelka pokrywy tylko simering wirnika pompy. ;/ Wiedziałem, że pięknie nie będzie. Widziałem że pompa jest rozbieralna, pytanie czy dostane simering.

                waterpumpxt660x.jpg

                ale jak szukam tego simeringu to wychodzą tylko xt660. To chyba będę musiał kupić całą pompę po tej reanimować nie mam czasu.

                edit: czy ktoś zna numery tych zaznaczonych części?
                Ostatnio edytowany przez nemo; 3351.
                Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

                Komentarz


                  #9
                  Nie mam czasu szukać uszczelek, więc zamówiłem używaną, pompę, wczoraj dokonałem przeszczepu, pacjent przeżył

                  Dzięki Panowie za porady i pomoc.
                  Temat do zamknięcia.
                  Pomarańczowa gorączka rośnie... XTZ 660 i LC4 640

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X