Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Po glebie gaśnie na wolnych obrotach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Po glebie gaśnie na wolnych obrotach

    Witam
    Dziś miałem małą glebę na bocznej drodze. Prędkość niewielka, bo ruszałem, poleciał na prawą stronę. Motocykl chodził z 10 sekund na boku, potem go wyłączyłem. Szkody niewielkie bo miałem założone gmole. Po lekkim ogarnięciu i sprawdzeniu kończyn, podniosłem go ( 2 minuty). Odczekałem 5 minut i próbowałem zapalić. Z trudnością ale zapalił, chodził z minutę i zgasł na wolnych obrotach. Próbowałem znów go odpalić, ale nie zagadał. Włączyłem ssanie, odpalił, zbiłem ssanie po 3-5 sekundach, pochodził z 30 sekund i to samo, zgasł na wolnych. Po kilku minutach znów próbowałem odpalić (bez ssanie nie odpalał), odpalił, wyłączyłem ssanie, podjechałem 100m pod dom, pochodził chwilę i zgasł.
    Pytanie na co patrzeć? Coś z gaźnikiem się mogło stać przy glebie? Czy źle zrobiłem, odpalając ssanie na ciepłym silniku?
    Pytam, bo przy pacjencie będę dopiero w poniedziałek. Chcę zaplanować wcześniej co sprawdzać, żeby nie tracić czasu, w czwartek wyjeżdżamy na zlot.
    Z góry dzięki za pomoc lub/i kulturalną (lub nie kulturalną ) krytykę

    #2
    Sprawdź układ paliwowy od początku do końca czyli od kraników do gaźnika ,może coś podeszło po wywrotce i przytyka paliwo.
    Moja skrzynka N 50° 18.704' E 20° 07.502' opencaching.pl

    Komentarz


      #3
      Może gdzieś łapie "lewe" powietrze przez jakiś pęknięty wężyk, obluzowaną opaskę itp.

      Komentarz


        #4
        Najpierw to się przejedź normalnie po drodze kilka km i wtedy będziesz wiedział co się dzieje. Moim zdaniem wylało się paliwo z gaźnika i nie zdążył jeszcze napompować nowego dlatego jak ciągniesz ssanie odpala i po chwili gaśnie bo kończy się paliwo w gaźniku. Ile miałeś paliwa w zbiorniku?
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Jeżeli spalił tyle co ostatnio to okolo 5-6 l

          Komentarz


            #6
            No to prawie rezerwa, przejedź się to będziesz wszystko wiedział bo szkoda rozbierać na marne.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Wygrała opcja marcinjunak. Po dolaniu wahy i przejechaniu paru kilometrów, wszystko działa jak powinno.
              Dziękuję za pomoc i do zobaczenia na zlocie
              Temat do zamknięcia

              Komentarz

              Pracuję...
              X