Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Myszkuje na nowych Oponach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Myszkuje na nowych Oponach

    Witam
    Zakupiłem nowe K60 na przód. Przy prędkościach powyżej 50km/h gdy puszczę kierownicę, kierownica zachowuje się coś w stylu shimmy. Szybko odbija lewo/prawo tak na ok. 1,5cm, niewiele ale jest. Nowa opona jest dobrze wyważona.
    Przed zmianą jeździłem na annakee 3 i było wszystko dobrze. Koło było centrowane i prostowane, tak że bardziej się nie da, ale nie jest idealna. Łożysko główki ramy było wymieniane, łożyska w kole, tarcze i klocki ( przejechane ponad 2kkm od zmiany tarcz) olej w lagach też, lagi proste.
    Pytanie czy ten typ opon tak ma na asfalcie czy opona wadliwa? Sprzedawca twierdzi, że przy takiego typu oponie, może się tak dziać, plus coś z motocyklem...
    Pytam się bo to mój pierwszy motocykl i pierwsza taka opona. Z góry dzięki za odpowiedź.
    Ostatnio edytowany przez serpoland; 4601.

    #2
    Reklamuj opony. Używam k60 i jestem zadowolony. Ostatnio dostałem schime na asfalcie, ale jechałem ok 150 z załadowanymi kuframi (przód był bardzo odciążony).

    Komentarz


      #3
      Wypuść całe powietrze i napompuj. Tak kilka razy. Dętka musi się ładnie ułożyć w oponie. Po tym rozpompuj na dajmy na to 3,5 i upuść do docelowego. Następnie sprawdź czy opona ładnie/równomiernie siadła na obręczy. Jak nie latasz 150km/h to wyważenie lub niewyważenie może mieć wpływ tylko na łożyska. Na zawiasie nie wyczujesz. Kto zakładał oponę?

      Druga sprawa, że wyważanie nowych opon to pic na wodę. Robi sie to bo klient płaci. Ale sensu to raczej nie ma.
      Ostatnio edytowany przez Prince; 2935.

      Komentarz


        #4
        Jak najbardziej ma ale to widać przy większych prędkościach dopiero.
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          Dlatego uważam że k60 to gówno nie opona.
          Wadliwe gumy czasem sie zdarzają i wtedy wychodzą takie rzeczy. Reklamacji pewnie nikt ci nie uzna bo niby na jakiej podstawie? Zawsze zgonią na stare moto. Wyważać jak najbardziej trzeba opony lecz jak jeździsz do 100km/h to nie poczujesz czy jest wyważona dobrze czy nie.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Sprawdź czy koło tylne jest równo przykręcone.

            Komentarz


              #7
              @Prince ten sam, co mi sprzedawał. Ma tam wyważarkę automatyczną i "ręczną", maszynę do ściągania opon itp. itd.
              @michalkowTylne koło jest dobrze dokręcone. Najpierw założyłem przód, bo nie miał na tył opony, przejechałem 300km i wtedy zauważyłem problem. Po tygodniu kupiłem w tym samym miejscu i nic się nie zmieniło.
              Jak stoję podczas jazdy, to widzę, że bieżnik jest nierówny. Opona nie jedzie prosto, tylko tak jakby kiwa się na boki. Tak jak wcześniej wspominałem, przed zmianą na k60, jeździłem na anakee 3 i wszystko było ok. Pytanie czy na "oponach enduro" mogło wyjść, że koło jest krzywe? Najwyżej oddam oponę na reklamację i "Niech się dzieje wola Nieba, Z nią się zawsze zgadzać trzeba".
              Ostatnio edytowany przez serpoland; 4601.

              Komentarz


                #8
                Sprawdź felgi - do lagi/wahacza przykładasz śrubokręt/kredę czy tam cokolwiek i kręcisz kółkiem. Jeżeli felgi proste to opony, łożyska wahacza...

                Komentarz


                  #9
                  Po wymianie na nowe nadal dzieje się to samo czyli na 99% to nie opony. No chyba że trafiłem 2x z rzędu na felerną oponę.
                  Tyko nadal ciekawi mnie, że przed zmianą nic się nie działo.
                  Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia

                  Komentarz


                    #10
                    Na pewno prawidłowo wszystko z powrotem zostało poskrecane? Podkładki, dystanse, momenty?
                    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                    Komentarz


                      #11
                      Miałem to samo w Transalpie świeżo po wymianie opon. Po kilkudziesięciu km wszystko wróciło do normy.

                      Komentarz


                        #12
                        @piotr13 wszystko zostało przykręcone, a czy dobrze to nie wiem. Wątpię, że 3 różnych ludzi źle dokręciło koło.
                        Przejadę 1500km i zobaczymy jak po takiej trasie będzie się zachowywać. Wtedy też będę dalej sprawę badał.

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X