Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Materac pompowany izolacja do ziemi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Materac pompowany izolacja do ziemi

    Witam!

    Chciałem uzyskać poradę w sprawie izolacji termicznej materaca lub osoby na nim śpiącej od podłoża.
    Mianowicie ostatniej nocy przy temperaturze ok 13 stopni dało się odczuć dosyć mocno zimno od strony materaca co powodowało znaczny dyskomfort - jak sądzicie, czy za pomocą koca termicznego / ratunkowego, ułożonego w odpowiedni sposób pod materacem rozwiążę problem? Czy może macie jakieś inne sprawdzone rozwiązania/doświadczenia. zaznaczam że zabieranie wszelakich mat/karimat nie wchodzi w grę.

    pozdrawiam!
    Szukam czegoś co teoretycznie istnieje ale nikt tego nie widział...

    #2
    Jak już masz możliwość użycia koca termicznego / ratunkowego to najlepszym i najtańszym wyjściem i tak będzie mata
    są specjalne materace izolujące ale to już drogie zabawki ; zajmują bardzo mało miejsca spakowane i gotowe do drogi np taki:

    Sklep ze sprzętem turystycznym. Namioty, śpiwory, buty, odzież, skitour, sprzęt biwakowy i wspinaczkowy

    Komentarz


      #3
      Właśnie czegoś takiego szukałem i trafić nie mogłem. Problem leży tu w dwóch miejscach: potrzebuję dwu osobowy, cena przeraża. Z matą jest ten problem że potrzebuję dwie pojedyncze bo jedna podwójna na motonga będzie za duża, zresztą dwie pojedyncze zajmą też więcej miejsca niż jeden materac na dwie osoby. Mój typ jest następujący:https://www.decathlon.pl/materac-kem...d_8361378.html
      i pod spód koc termiczny który zajmuje relatywnie niewiele miejsca w transporcie.
      Proszę o opinie i komentarze, może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi!
      Szukam czegoś co teoretycznie istnieje ale nikt tego nie widział...

      Komentarz


        #4
        Koc termiczny jest delikatny - to jest lepsze https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...JCHZ6H3XO0K-EQ

        Komentarz


          #5
          ten materac z decathlonu, jest fajny, ale dymanie go bez pompki to masakra - kompresorem się nie da, tylko musisz mieć oddzielną pompkę o dużej wydajności. Po drugie, on jest duży jako paczka i ciężki (4,2 kg). Natomiast jest wygodny i żadnej tam izolacji do niego nie potrzebujesz - on ma 16 cm grubości. W zimie, to może i byłoby czuć od ziemi, ale w lecie...
          Fajne są Fjordmaty (czy tam materace). Takie jak tu: http://www.fjordnansen.pl/product-un...0-5kg-7cm.html
          Są bardzo lekkie i małe. Dmuchanie tego jest łatwe, izolacja bardzo dobra. No ale w Twoim przypadku trzeba mieć dwa i te trzeba jakoś złączyć, bo inaczej się rozjeżdżają. A to produkt dla zajebistychbepekerów, co to solo raczej jeżdżą, więc producent łaczenia nie przewidział

          tu są jeszcze inne dmuchane:
          SZUMGUM to internetowy sklep rowerowy i turystyczny. Kupisz tu czesco Ortlieb topeak i inne, części rowerowe i akcesoria rowerowe oraz sprzęt turystyczny. W ofercie m.in - sakwy rowerowe, przyczepki, namioty, plecaki na rower, liczniki, oświetlenie, odzież, buty, opony,...


          SZUMGUM to internetowy sklep rowerowy i turystyczny. Kupisz tu czesco Ortlieb topeak i inne, części rowerowe i akcesoria rowerowe oraz sprzęt turystyczny. W ofercie m.in - sakwy rowerowe, przyczepki, namioty, plecaki na rower, liczniki, oświetlenie, odzież, buty, opony,...
          Ostatnio edytowany przez qba; 437.

          Komentarz


            #6
            Ja mam chyba taki
            SZUMGUM to internetowy sklep rowerowy i turystyczny. Kupisz tu czesco Ortlieb topeak i inne, części rowerowe i akcesoria rowerowe oraz sprzęt turystyczny. W ofercie m.in - sakwy rowerowe, przyczepki, namioty, plecaki na rower, liczniki, oświetlenie, odzież, buty, opony,...

            jeszcze nigdy mi od ziemi nie było zimno ani twardo, pompowanie to minutka i po sprawie no ale nie jest dwuosobowy.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Mam trochę odczynienia z kocami termicznymi, to jednorazówki szybko się drą , z decathlon mam mate samopompująca ale z czasem zaczęła przeciekać , no i na motocykl trochę nie bardzo bo spora jest po zwinięciu , ale wygodne jest bardzo i dość dobrze izoluje , ale jak miał bym kupować znowu to lepszej firmy

              Komentarz


                #8
                Dzięki wszystkim za odpowiedzi, matę samopompującą miałem kiedyś i byłem zadowolony, tylko przy transporcie zajmuje dużo miejsca, gdy jeździłem w pojedynkę było ok, ale teraz potrzebuję jednak materaca dwuosobowego. Do materaca mam zawsze ze sobą pompkę elektryczną (która notabene spaliła mi w trybie natychmiastowym bezpiecznik w tenerze, muszę obczaić na weekendzie czy wchodzi w grę podwatowanie bezpiecznika około o 1A). Materac "szumgum" prezentuje się bardzo ciekawie a cerata izolacyjna będzie na pewno lepsza niż koc termiczny. Sytuacja wygląda dosyć jasno, ale oczywiście gdyby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje chętnie się doinformuję

                Pozdrawiam Krzysztof!
                Szukam czegoś co teoretycznie istnieje ale nikt tego nie widział...

                Komentarz


                  #9
                  We dwoje najlepiej sprawdza się tania kwatera typu agroturystyka albo tanie domki, nie dźwigasz tyle tego na moto a kasę która wydasz na sprzęt wydaj na kwatery, też jeżdżę z żona to wiem co mówię, no chyba że wybierasz się w totalne odludzie a twoja partnerka lubi takie klimaty,ale z doświadczenia wiem(25 lat małżeństwa ) że kobiety potrzebują minimum wygody, najlepiej zapytaj w prost czego ona oczekuje i tyle i wszyscy będą zadowoleni , bo wywalisz kupę kasy na sprzęt żeby tylko było jej wygodnie i ciepło a ona i tak nie będzie zadowolona

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez Tomek2071 Zobacz posta
                    We dwoje najlepiej sprawdza się tania kwatera typu agroturystyka albo tanie domki, nie dźwigasz tyle tego na moto a kasę która wydasz na sprzęt wydaj na kwatery, też jeżdżę z żona to wiem co mówię, no chyba że wybierasz się w totalne odludzie a twoja partnerka lubi takie klimaty,ale z doświadczenia wiem(25 lat małżeństwa ) że kobiety potrzebują minimum wygody, najlepiej zapytaj w prost czego ona oczekuje i tyle i wszyscy będą zadowoleni , bo wywalisz kupę kasy na sprzęt żeby tylko było jej wygodnie i ciepło a ona i tak nie będzie zadowolona
                    Dużo w tym racji, ale wybieramy się do Grecji, więc tanie domki / agroturystyka - nie ma możliwości (dodam że lubimy jak morze szumi przy namiocie i takiego Campingu będziemy szukać ) do tego wszystkiego moja luba lubi klimat namiotu i sama nalega żeby w namiocie spać Mamy też pomysł żeby namiot zmienić, aby zwiększyć komfort, ale to jeszcze zobaczymy. Oczywiście dzięki za sugestie.
                    Pozdrawiam!
                    Szukam czegoś co teoretycznie istnieje ale nikt tego nie widział...

                    Komentarz


                      #11
                      A to inna bajka, inny klimat, w Słowenii czy Chorwacji też nocowaliśmy pod namiotem na campingach przy samym morzu, powodzenia i pozdrawiam

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X