Poka wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: rozrusznik krci na wyczonym zaponie?!

Member
    Doczy
    kwi 2014
    Postw
    97
    Skd
    Gaszyn

Domylnie rozrusznik krci na wyczonym zaponie?!

Witam.
    Zaczo sie to chyba od jakiego czasu. Kupiem w zeszym roku nowe aku. W tym roku przez zime, moto palio mi od strzaa nawet w najcisze mrozy, a byem bardzo zdziwiony. Od jakiego czasu, to byo ze 2 tyg temu miaem problem z odpalaniem, ledwo mi krci w ciepy dzien na ssaniu. Stwierdziem, e posta troche czasu i mogl sie troszke rozadowa, bo kupiem najtanszy aku. No i duzo nie jezdzilem. Dzisiaj, znowu by problem z odpaleniem. Ale odpali, pojezdzilem i jak moto byo cieple to nie bylo znowu problemu z odpaleniem. Wieczorem mwie sprawdze sobie, czy dam rade odpali, z wielkim trudem odpaliem na ssaniu i syszaem, e mimo e, moto juz chodzilo, to caly czas rozrusznik chodzil. Chciaem szybko wyczy moto i ZONK?! Wyczyem zapon, a moto nie chciao si zgasi.. Jako w kocu go zgasiem i w momencie kiedy poszedlem po klucze, eby wyciagnc aku, to mimo wyciagnietych kluczykw ze stacyjki, on co chwile sam z siebie krcil rozrusznikiem.. Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach i nie wiem co moglo sie stac. Powiem jeszcze, e wygotowalo mi troche wody w aku i sam akumulator by do dziwnie ciepy. Wylao sie troche elektrolitu przelewem, bo poleciao na rame i zearo farbe. Jeeli kto mgby powiedziec albo chocia przypuszczac co sie moglo sta, to bd bardzo wdzieczny za pomoc.
    Pozdrawiam serdecznie

Senior Member Avatar pehowiec
    Doczy
    kwi 2016
    Postw
    377
    Motocykl
    xtz 660 98r
    Skd
    Lipka

Domylnie

Zwarcie instalacji , obstawiam stacyjk lub ktra z kostek. Ale z drugiej strony midzy stacyjk a rozrusznikiem jest wycznik zaponu, wic gdzies na kablach szukaj.
    Ostatnio edytowane przez pehowiec ; 02 czerwiec 2017 o 22:37

Member
    Doczy
    sie 2014
    Postw
    134
    Motocykl
    XTZ 750
    Skd
    Jarosaw

Domylnie

Sprawd kostki te ktre s pod bakiem. Miaem
    Podobnie kilka lat temu, z tym e mi moto gas kiedy chcia i te potrafi si sam zapali ale tylko przy wczonym zaponie. Jak wszystko wyczycisz to zmie te bezpiecznik ten rurkowy ktry jest w wizce pod bakiem.

Member
    Doczy
    cze 2016
    Postw
    64
    Motocykl
    KTM 625 SMC
    Skd
    Pszczyna

Domylnie

Co mona poradzi wydrukowa sobie schemat instalacji elektrycznej miernik w do i mierzy czy jest przejcie czy nie w ktrym miejscu jest w ktrym nie to pozwoli najpierw zdiagnozowa odcinek na ktrym jest uszkodzenie a potem je wyeliminowa

Member
    Doczy
    kwi 2014
    Postw
    97
    Skd
    Gaszyn

Domylnie

A propos instalacji. W tym roku planuje wzmocni rame i dac ja do malowania proszkowego. W zwizku z tym mylaem eby dac te Nowa instalacja elektryczna, do ktrej od razu podrzucilbym par wyj na adowark, grzane manetki i halogeny. Nie orientuje sie kto, kto podjby sie wymiany starej instalacji na now?

Member
    Doczy
    sty 2015
    Postw
    111
    Motocykl
    yamaha xtz660,wsk125,mz trphy250,mz ts250,jawka 50''kaczka'',romet ogar200,motorynka,aprilia125rx
    Skd
    Przymiowice

Domylnie

SzPaneQ doszede co byo nie tak u ciebie??? Ja dzisiaj miaem tak sam sytuacj w maej Teresie. Zgasa mi na skrzyowaniu i za kilka sekund zacza sama krci. Nie pomogo wyjcie kluczyka. Nie miaem jak odpi kabli z aku i krcia a brako prdu.Nie wiem co jest grane a jestem 100 km od domu...

Junior Member
    Doczy
    kwi 2016
    Postw
    45
    Motocykl
    KTM 990 ADV,KTM 640 ADV,DR 650 R
    Skd
    Pruszkw

Domylnie

Miaem tak kiedy w maej Teresie,motocykl nie gas,ale potrafi krci rozrusznikiem po wyjciu kluczyka.Pomoga wymiana przekanika rozrusznika.

Member
    Doczy
    sty 2015
    Postw
    111
    Motocykl
    yamaha xtz660,wsk125,mz trphy250,mz ts250,jawka 50''kaczka'',romet ogar200,motorynka,aprilia125rx
    Skd
    Przymiowice

Domylnie

Cytat Napisa browar Zobacz post
    Miaem tak kiedy w maej Teresie,motocykl nie gas,ale potrafi krci rozrusznikiem po wyjciu kluczyka.Pomoga wymiana przekanika rozrusznika.
    To jest ta okrga" bombka" koo akumulatora??

Junior Member
    Doczy
    kwi 2016
    Postw
    45
    Motocykl
    KTM 990 ADV,KTM 640 ADV,DR 650 R
    Skd
    Pruszkw

Domylnie

Tak,dokadnie.

Member
    Doczy
    sty 2015
    Postw
    111
    Motocykl
    Skd
    Przymiowice

Domylnie

Cytat Napisa browar Zobacz post
    Tak,dokadnie.
    Dziki. Mam zapasow tylko jakie 100km ode mnie. A moe jest tutaj kto z okolic Sielpii koo Koskich co zna si lepiej ode mnie na Teresie??

Uprawnienia

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •