Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Owiewka z laminatu- moja wydumka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [inny] Owiewka z laminatu- moja wydumka

    Cześć

    Chciałem zrobić wyższą i szerszą szybkę co prawda to do innego moto ale technika laminowania jest wszędzie taka sama. Chciałem zapytać czy ktoś tutaj może laminował coś i może podpowiedzieć coś na temat szczegółów. Ogólny schemat prac znam, tylko że diabeł tkwi w szczegółach i nie chce gdzieś popełnić jakiegoś głupiego błędu.

    Obecnie jestem na etapie tworzenia kopyta. Robię je z plastiku żeby było śmieszniej na drukarce 3D Z tego co się zorientowałem to najtańszy sposób żeby uzyskać idealnie symetryczny model. Rozważałem poza tym frezowanie w styropianie ale to tak średnio cenowo wychodzi zależnie od firmy od 400 do 5000 za model A tutaj koszty zamkną się w ok 50-60zł za kilogram plastiku.

    Jak już zrobię kopyto chciałem go wyszpachlować żeby było idealnie równe i ukryć niedoskonałości następnie zapodkładować i pomalować jakimś lakierem dwuskładnikowym. Na kolejne etapy pracy przyjdzie czas więc jeszcze zbytnio o nich nie myślę ale przydałby się jakieś sugestie, porady, triki.
    Najlepszy motocyklista wśród grafików i najlepszy grafik wśród motocyklistów

    #2
    Sory za post pod postem ale nie mogę edytować.

    Tak wygląda mój żagiel, zapomniałem dodać wcześniej
    photo uploading
    Najlepszy motocyklista wśród grafików i najlepszy grafik wśród motocyklistów

    Komentarz


      #3
      To jest zrobione na drukarce? Jak zrobiłeś program na druk?

      Komentarz


        #4
        Wydrukowałem 18 mniejszych części i skleiłem w jeden kawałek. W środku to jest wydmuszka, wypełnię to pianką do okien żeby było bardziej stabilne.


        Zamieszczone przez szokiz Zobacz posta
        Jak zrobiłeś program na druk?
        Chodzi pewnie o model 3d, zrobiłem pomiary na motocyklu i wymodelowałem, to nie był problem z grafiki 3D żyję


        Najlepszy motocyklista wśród grafików i najlepszy grafik wśród motocyklistów

        Komentarz


          #5
          C.d.
          Najlepszy motocyklista wśród grafików i najlepszy grafik wśród motocyklistów

          Komentarz


            #6
            W razie problemów pisz pw, robiłem czaszę do xtz660 z lekkim garbem ala dakar że tak to nazwę
            https://t.me/pump_upp

            Komentarz


              #7
              Dzięki mz1106, każde info się liczy.

              Skończyłem kopyto, szpachlę przykryłem podkładem wypełniającym, przeszlifowałem papierem 400 i polakierowałem klarem. Teraz tylko zabawa w laminowanie

              Najlepszy motocyklista wśród grafików i najlepszy grafik wśród motocyklistów

              Komentarz


                #8
                c.d.











                pozostaje wygładzić niedoskonałości formy i do dzieła
                Najlepszy motocyklista wśród grafików i najlepszy grafik wśród motocyklistów

                Komentarz


                  #9
                  c.d.



                  Najlepszy motocyklista wśród grafików i najlepszy grafik wśród motocyklistów

                  Komentarz


                    #10
                    Widzę że masz jeszcze dwie legendy, rower Ukraina i c-330 u nas zwany ciapkiem

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X