Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

malowanie - rura kolektor wydechowy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Jest taka farba

    niby do 1093 stopni....
    Ktoś to zna?

    Ciekawi mnie miedziowanie. Jak to wygląda po? Jak długo wytrzymuje powłoka?

    A czarna oksyda?
    Ma to jakiś sens w przypadku kolektorów?
    Oksydacja Chemiczna - Pokazuję Krok po Kroku Jak Proces Oksydacji Żeliwa przeprowadzićw domowych warunkach. Jak samemu oksydować metal.

    Komentarz


      #17
      Miedziowanie jest tylko dla zabezpieczenia antykorozyjnego. Jak podoba się kolor zostawiasz, jak nie, malujesz farbą a'la kominkową i efekt jest taki, że nie koroduje. Kolega dziuna, jest też moim kolegą i stałe to potwierdza. Gdybym nie zamówił nierdzewki to bym miedziował właśnie.

      Ps. Nie patrz na specyfiki ultra wysokotemperaturowe. Malowalem kolektory w FJ, farbą DECO COLOR 650 st. C, efekt był ładniejszy i trwalszy niż użytej później hamerkanskiej super farby na 850 st. C. Wtedy nie było na 1000 st. C... ;-)
      Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

      Komentarz


        #18
        Zz44 ja malowałem u siebie tym vht. Żeby cały wydech zrobić porządnie to jedna puszka nie wystarczy. Tam gdzie idzie woda z przedniego koła farba zrobiła się biała bardzo szybko. Tłumik od str koła ma już jakieś oznaki korozji. Zrobiłem w tym czasie z 8-9kkm i trzeba by od nowa malować. Reszta wydechu wygląda ok.
        Lisie gdzie i za ile robisz nierdzewkę?

        Komentarz


          #19
          Tą hamerykańską nie malowałem , ale stosowałem do ruskiego kilka różnych , tańszych i droższych , co roku na rozpoczęcie sezonu był druciak i malowanie. Pewno gdyby nie woda i kamyczki z asfaltu pomalował bym raz , tylko że ja chciałem jeździć. U mnie malowanie wystarczało na sezon ;/

          Komentarz

          Pracuję...
          X