Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Xtz 660 pali olej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    A potestowalem i opinię podtrzymuję Silnikami zajmuję się od jakiś 30 lat i co nieco już widziałem.
    Co do pomiaru sprężania z górki i w ruchu to przyznam się nie widziałem ale chętnie popatrzę
    Tak przy okazji w której serwisowej książce to wyczytales???
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #17
      A coś się tak uparł na tego Motula? Jest mnóstwo tańszych, dużo lepszych i przede wszystkim bardziej pasujących olejów do tego silnika. Poszukaj na przykład tego

      Wysłane z bagna

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
        Tak przy okazji w której serwisowej książce to wyczytales???
        internetowej

        Tak czytam te posty z olejem i coraz bardziej mnie kują w oczy te pisane bez pojęcia.
        Chyba czas najwyższy założyć blokadę na ilość postów w działach technika/mechanika bo jak ktoś poleca ceramizery to forum niedługo zejdzie na psy.
        Ale widzę Piotr jeszcze walczysz, jak będziesz potrzebował wsparcia to pisz choć z doświadczenia wiem że praktyka zawsze wygrywa z teorią więc wsparcie nie będzie potrzebne
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #19
          Trzeba mieć nie równo pod sufitem by uznać że ktoś takie coś wyczytał w książce serwisowej, rozpędzając motocykl i mierząc kompresję na biegu przy 20-25km/h na 4-5 biegu masz ok 1000-1250 obrotów autodekompresator już dawno nie działa i masz zmierzoną kompresję. XTZ 660 ma dobry dostęp do silnika i trochę myśląc przy głupim zakupie możesz sprawdzić kompresję i stan rozrządu co dużo mówi już o silniku

          Podtrzymujesz opinię ok pisz konkrety bo taka opinia bo mam opinie dużo warta nie jest

          marcinjunak jak ktoś uważa że łańcuch się smaruje od zewnątrz jak już się przy tym spierałeś, ze w serwisów-ce piszą brednie na temat wymiany napędu a nie umiałeś jej przeczytać ze zrozumieniem to blokadę powinieneś mieć już od dawna
          https://t.me/pump_upp

          Komentarz


            #20
            mz1106 z całą sympatią, ale dostęp do silnika w XTZ660 jest kompletnie do dupy. Pomiar kompresji tą metodą karkołomny. Już widzę jak właściciel przy sprzedaży daje ciągnąc motocykl na holu, ze zdjętymi plastikami, bez baku z manometrem przyczepionym pod kolanem. A to wszystko jeszcze na nagrzanym silniku.
            A caramizer świetny preparat. Jeśli Twoim hobby jest wymiana sprzęgła. Bo na sprzęgło działa wyśmienicie. Fajnie, że piszesz ale staraj sie proszę mniej pozować na starego mechanika bo widać sporo teorii i pomysłów ale sporo nijak nie przystaje do rzeczywistości. Niemniej mówię- fajnie że piszesz i masz pomysły. Tylko więcej luzu z praktyką.

            Komentarz


              #21
              Czyli proponujesz metodę jak w dowcipnie o zomowcach? Ilu mechaników potrzeba by zmierzyć kompresję? Dwóch pcha, trzeci trzyma kierownicę a czwarty biegnie obok trzymając manometr i odczytując wynik... Z książką serwisową to był z mojej strony sarkazm i żarcik sytuacyjnej, którego nie pojales zdaje się. Trudno.
              Co do ceramizerów. Tak pokrótce co widziałem, dotknął em i pomierzylem na stole warsztatowym gdzie silniki rozbieram . One działają na zasadzie osadzania się pojedynczych cząsteczek na nierówności ach powierzchni roboczych w silniku. Czyli na gładzi cylindra, pierścienia h itp. Owszem podnosi to kompresję bo doszczęlnia układ tłok-cylinder. Niestety osadza się też wszędzie indziej. W kanałach olejowych, otworach odrzutowych oleju w łożyska h, zamkach i zaworkach. Pomagając na chwilę ceramizer znacząco utrudnia a czasami czyni nieopłacalnym późniejszy remont. Najbardziej ekstremalny przypadek jaki miałem to zniszczone w ten sposób łożyska główne w silniku od starego GS 1000.
              Tak nawiasem jeżeli dekompresator wyłączałby się przy szybko kręcącym się rozruszniku jak twierdził eś powyżej to po co konstruktor by go założył?
              Ostatnio edytowany przez piotr13; 156.
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #22
                Zamieszczone przez mz1106 Zobacz posta
                marcinjunak jak ktoś uważa że łańcuch się smaruje od zewnątrz jak już się przy tym spierałeś, ze w serwisów-ce piszą brednie na temat wymiany napędu a nie umiałeś jej przeczytać ze zrozumieniem to blokadę powinieneś mieć już od dawna
                Kolego nie ma sensu znów nabijać postów. Jak pojeździsz tyle co ja to możemy pogadać o smarowaniu łańcucha dopiero.

                Jeśli jeszcze raz będziesz pisał o ceramizerach i innych motodoktorach co to niby uleczają silniki Twoje posty będą korygowane.
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #23
                  Dostęp do góry silnika w małej Teresie jest dobry? Stan rozrządu można sprawdzić przy zakupie Moto? Hahahahaha 😀

                  Wysłane z bagna

                  Komentarz


                    #24
                    po zdjeciu 2 plastików bez problemu kontrolujesz zawory wydechowe, napinacz bez zdejmowania czego-kolwiek(na moim własnym przypadku oglądanie jednej z małych teres silnik po remoncie rozrząd itd a co się okazało napinacz prawie maksymalnie wysunięty z łańcuszkiem rozrządu kwalifikującym się w najbliższym czasie do wymiany), manometr wkręcasz także bez zdejmowania plastików porównaj to np do jakiejś cbr gdzie masz napinacz na środku bloku silnika pomiędzy gaźnikami a skrzynią a manometra nie wkręcisz bez zdejmowania baku i airboxa dodatkowo silnik jest częsciowo załoniony przez ramę wiec skoro dla Ciebie XTZ 660 ma kiepski dostęp do silnika...... Ceramizer tym są łatane przez handlarzy tanie sv 650(zarznięty przedni cylinder co wynika z użytkowania i budowy układu smarowania) i wbrew pozorom robią dużo km po takim zabiegu, nikt nie pisał by wlewać to do nowego silnika tylko zużytego gdzie może pozwolić to trochę odwlec w czasie remont.
                    https://t.me/pump_upp

                    Komentarz


                      #25
                      Czyli Pan mechanik kontroluje luz tylko na zaworach wydechowych? Bo do ssących to plastiki i bak trzeba zdjąć i tak. Podobnie do gazników.
                      Dalej nie raczyles się odnieść do głupot jakie napisałeś o pomiarze i dekompresatorze. Jak mawiał mój nauczyciel matematyki oglądając nasze kartkówki. Zupełnie bez pojęcia, zupełnie...
                      Za dalszy udział w dyskusji już podziękuję bo z ignorancją się nie dyskutuje.
                      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                      Komentarz


                        #26
                        Ja chyba też se węgiel lykne 😉

                        Wysłane z bagna

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X