Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Xtz 660 pali olej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Xtz 660 pali olej

    Witam kupiłem tydzień temu Xtz 660 Tenere po okazyjnej cenie za 3 tys zalałem ją olejem Motul 5100 10w40 i zrobiłem nim 200km i juz sporo oleju ubyło. Ogólnie jeśli dam do odcyny Xtz strasznie dymi.
    Jaki polecacie do niej tani olej bo motula za 140 zł 4l trochę mi szkoda lać jak i tak muszę go dolewać. Jak to jest z pomiarem oleju bo co chwilę pokazuję mi inaczej. I czy w 1000 zł bez robocizny zmieszczę się w remoncie?

    #2
    Olej może byc manol, 20 zł za litr. Remont konieczny

    Komentarz


      #3
      W takim silniku o słusznym przebiegu najbardziej miarodajny jest pomiar po dłuższej jeździe (tak 10-15km minimum) Mierzysz bezpośrednio po wjeździe do garażu. Czas potrzebny na wykręci nie bagnetu, jego wytarcie jest akurat by poziom się ustabilizowal. Koszt remontu licząc części to już różnie . Sam tłok z pierścieniami to 500-600,,do tego szlif cylindra 100,komplet uszczelek ze 300 pewnie. Do tego warto założyć nowe uszczelniacze zaworowe. Tyle, że zwykle okazuje się, że do wymiany jest jeszcze łańcuszek rozrządu, któryś tam zawór i parę innych pierdół. Raczej załóż sobie 1500-1800 złociszy na same klamoty jeżeli chcesz robić to pod siebie. Względnie za 2000 można trafić dobry silnik.
      Ostatnio edytowany przez piotr13; 156.
      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

      Komentarz


        #4
        Eeeee tam. Po pierwsze nie wiesz ile wzięła i czy wzięła, bo jedyną miarodajną formą pomiaru jest spuszczenie oleju. Pomiar "książkowy" średnio się sprawdza tak naprawdę, bo nigdy nie wiadomo czy pokazuje idealnie dobrze, czy nie. Jeśli nie masz patyczka suchego jak pieprz, to znaczy że nie ma tragedii, dolewać i jeździć moim zdaniem. Przelataj sezon, potem będziesz się martwił. Olej który wlałeś średnio się nadaje do tego silnika ogólnie, po pierwsze szukaj czegoś z 50 na końcu, po drugie spróbuj minerala, u mnie najlepiej sprawdzał się mineral Orlena, silnik chodził cichutko, dużo mniej oleju ubywało i przede wszystkim skrzynia i sprzęgło chodziły idealnie.

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez Seb Zobacz posta
          Eeeee tam. Po pierwsze nie wiesz ile wzięła i czy wzięła, bo jedyną miarodajną formą pomiaru jest spuszczenie oleju. Pomiar "książkowy" średnio się sprawdza tak naprawdę, bo nigdy nie wiadomo czy pokazuje idealnie dobrze, czy nie. Jeśli nie masz patyczka suchego jak pieprz, to znaczy że nie ma tragedii, dolewać i jeździć moim zdaniem. Przelataj sezon, potem będziesz się martwił. Olej który wlałeś średnio się nadaje do tego silnika ogólnie, po pierwsze szukaj czegoś z 50 na końcu, po drugie spróbuj minerala, u mnie najlepiej sprawdzał się mineral Orlena, silnik chodził cichutko, dużo mniej oleju ubywało i przede wszystkim skrzynia i sprzęgło chodziły idealnie.
          Spuściłem przelałem do pojemniczka i niby 200-300 ml brakuje a teraz mam 70% na gabnecie czyli jak zaleję 20w50 to mówicie że będzie mniej palił? Bo szkoda mi dawać 140zł za 4 l motula i dolewać cały czas musze jakis olej znaleźć za 60-70 zł 4l i dolewać narazie bo kupilem nie dawno motor i nie chce narazie remonciku robic

          Komentarz


            #6
            Zwiększenie lepkości jak pisze seb (na 20W50) powinno zmniejszyć zużycie oleju. Upraszczając, będziesz miał gęstszy olej, co ma i swoje wady. Sprawdź co oznaczają cyfry. Nie piłuj silnika w niskich temperaturach.

            Komentarz


              #7
              Zdarza się też, że gęsty olej klei sprzęgło na zimno. Po prostu spróbuj i zobacz co się dzieje.
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #8
                No to rzeczywiście była okazja

                Tak jak napisał piotr13 remont góry silnika, bez robocizny bliżej 2tyś niż 1.

                Lepiej przełożyć na zimę, a teraz jak ubywa mniej niż 1L na 1tyś km to lać coś niedrogiego i szukać dobrych części w dobrych cenach.

                Komentarz


                  #9
                  Ok zrobię tak jak mówicie muszę znaleźć jakiś tani olej 20w50 i go zaleję, nie wiem kiedy ubywa 1l bo np teraz mam na bagnecie 60% to raczej nie będę nic dolewał ale dzięki za pomoc ale mam nadzieję żę wystarczy tylko zmienić pierścienie na tłoku

                  Komentarz


                    #10
                    Zmierz kompresję po pierwsze(pomiar będzie mocno orientacyjny ze względu na autodeco) a co do zużycia oleju w takim silniku to normalne ze będzie go zużywać, a zużyty zaworek zwrotny w układzie smarowania może tylko utrudniać pomiar oleju który nawet na sprawnym zaworku jest mało miarodajny i należny go wykonywać po dobrym zagrzaniu silnika jak wrócisz z jakiejś przejażdżki ponad 10km, puki co wykonuj pomiar regularnie i kontroluj stan oleju. Na moim własnym przykładzie zmierzyłem zużycie oleju po 50km z tym ze silnik ochłódł i silnik zagrzałem do włączenia się wentylatora pomiar hmm ledwo co na bagnecie było widać, kolejny pomiar po wycieczce do sklepu po olej jakieś 40km jeszcze raz pomiar po 4 minutach od zgaszenia i co na bagnecie prawie max, Co do remontu dla oszczędnych możesz użyć Ceramizera na jakiś czas odwleka remont w takiej sytuacji
                    Ostatnio edytowany przez mz1106; 4529.
                    https://t.me/pump_upp

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez mz1106 Zobacz posta
                      Zmierz kompresję po pierwsze(pomiar będzie mocno orientacyjny ze względu na autodeco) a co do zużycia oleju w takim silniku to normalne ze będzie go zużywać, a zużyty zaworek zwrotny w układzie smarowania może tylko utrudniać pomiar oleju który nawet na sprawnym zaworku jest mało miarodajny i należny go wykonywać po dobrym zagrzaniu silnika jak wrócisz z jakiejś przejażdżki ponad 10km, puki co wykonuj pomiar regularnie i kontroluj stan oleju. Na moim własnym przykładzie zmierzyłem zużycie oleju po 50km z tym ze silnik ochłódł i silnik zagrzałem do włączenia się wentylatora pomiar hmm ledwo co na bagnecie było widać, kolejny pomiar po wycieczce do sklepu po olej jakieś 40km jeszcze raz pomiar po 4 minutach od zgaszenia i co na bagnecie prawie max, Co do remontu dla oszczędnych możesz użyć Ceramizera na jakiś czas odwleka remont w takiej sytuacji
                      Co to ten Ceramizer bo jestem zieony w tych tematach? Właśnie też mnie w chuja robi pomiar ale dzięki za pomoc

                      Komentarz


                        #12
                        Po pierwsze nie przeklinać , po drugie ceramizery to leczenie syfa pudrem i robią więcej złego niż dobrego. Po trzecie, żeby zmierzyć kompresję w 660'tce trzeba zdemontować pokrywę głowicy i odłączyć dekompresator od wałka rozrządu. Jak nie masz doświadczenia lepiej sam się za to nie bierz. Póki co lej tani olej a po sezonie daj silnik do remontu albo kup inny w dobrym stanie.
                        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                        Komentarz


                          #13
                          70 zł to chyba tanio za 4l oleju? Jak mam zalany motul 10w40 a chce dolać innej marki też 10w40 to musze caly olej spiscic i wymienic czy moge tylko dolac?

                          Komentarz


                            #14
                            Możesz dolać. Olej tani jest.
                            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
                              Po pierwsze nie przeklinać , po drugie ceramizery to leczenie syfa pudrem i robią więcej złego niż dobrego. Po trzecie, żeby zmierzyć kompresję w 660'tce trzeba zdemontować pokrywę głowicy i odłączyć dekompresator od wałka rozrządu. Jak nie masz doświadczenia lepiej sam się za to nie bierz. Póki co lej tani olej a po sezonie daj silnik do remontu albo kup inny w dobrym stanie.
                              1 Zgadzam się 2 Polecam wytestować i potem napisać wiarygodną opinie 3 To złożony temat nie trzeba tego robić jeżeli rozrusznik kręci z odpowiednią prędkością i autodeco wyłącza się wtedy kiedy trzeba co się bardzo rzadko zdarza, można to bardzo prosto obejść kawałek górki bądź holowanie moto rozpędzenie go z wkręconym manometrem ok 20-25km/h 4-5 bieg puszczamy sprzęgło i pomiar gotowy, kompresję mierzymy na silniku rozgrzanym do minimum 70 stopni
                              https://t.me/pump_upp

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X