Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowy sącz, Jasło, Krosno

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Nowy sącz, Jasło, Krosno

    Witam poszukuje mechanika który ogarnia XTZ 750 chodzi mi głownie o rozblokowanie gaźnika, oraz wyeliminowanie drgań silnika przy obrotach 4+ , fajnie by bylo gdyby się ktoś znal na tym a nie dopiero uczył

    #2
    Hmmm, ja tez mam takie drgania , jak już będziesz wiedział o co chodzi napisz

    Komentarz


      #3
      przy niskich obrotach ich nie ma ale powyżej 4 zaczyna drgać bak i stopki... dla porównania jechałem na tenerce kolegi i tego nie ma. Ty tez masz wersje szwajcarska może to idzie od tego zdławionego gaźnika...

      Komentarz


        #4
        Kiedyś ktoś mi gadał że szwajcary są ustawione na wyższe wysokości, znaczy się na górskie tereny, może tu jest pies pogrzebany

        Komentarz


          #5
          nie wiem szczerze nie mam pojęcia możne ktoś miał tez taki problem może to naturalne, wiem ze kolegi Teresa tak nie drży . Jak ktoś cos wie prosimy o pomoc, może to nie ten dział ale mechanika szukam nadal

          Komentarz


            #6
            Jak nic nie znajdziesz to możesz podjechać do mnie, może coś poradzimy.

            Komentarz


              #7
              to i ja się podłączę do dyskusji.
              moje ostatnie wpisy w dziale "zloty i spotkania" dotyczyły właśnie chęci spotkania z innymi jeźdźcami i porównania mojej Teresy z jakimiś innymi egzemplarzami. było to podyktowane właśnie podobnymi objawami w moim motocyklu o jakich pisze Slavvo. jak czytam czasami, że Użytkownicy tego forum piszą, że potrafią podróżować dużą Teresą z prędkościami rzędu np. 140-160 km/h to jestem zaskoczony szczerze mówiąc - stąd też moje obawy i jakieś podejrzenia o stan mojego motocykla. nie o to chodzi, że maszyna nie ma mocy i ochoty rozpędzać się dalej powyżej np. 120 km/h - bo ma i to całkiem żwawo się wkręca i rozpędza, ale u mnie w miarę (i to naprawdę tylko "w miarę") komfortowo podróżuje się do ok 120-125 km/h - dalej to już taka "padaka" się zaczyna. drażni mnie to i zacząłem szukać, czytać i grzebać - nota bene środek sezonu a ja rozgrzebałem motocykl doszczętnie - no ale tak mam, że jak coś mi nie jeździ jak trzeba to szukam do skutku! znalazłem w jakimś wpisie całą listę rzeczy które mogą powodować wibracje czy niestabilne prowadzenie motocykla i kilka z nich już wyeliminowałem. teraz działam z idealnym wycentrowaniem kół - zobaczymy jak będzie po tych zabiegach.
              tutaj jednak sprawa dotyczy tylko i wyłącznie wysokich obrotów jak rozumiem.
              motocykl drga na każdym biegu tak samo? na luzie również jak stoi w miejscu i tylko mu odkręcisz manetkę? ogromnie jestem ciekawy tego wątku - serio!
              jak tylko dojdziesz Slavvo czy ktokolwiek z Was do jakich wniosków to dajcie znać - będę na pewno śledził temat.
              pozdrawiam Wszystkich.

              Komentarz


                #8
                Podepnę się. Mam identycznie jak chłopaki i też szwajcar. 4tysiace najgorzej. Później mniej Ale też idzie odczuc. Na każdym biegu. Tak samo

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez Igi-41 Zobacz posta
                  Podepnę się. Mam identycznie jak chłopaki i też szwajcar. 4tysiace najgorzej. Później mniej Ale też idzie odczuc. Na każdym biegu. Tak samo
                  Zamieszczone przez dominikon Zobacz posta
                  tutaj jednak sprawa dotyczy tylko i wyłącznie wysokich obrotów jak rozumiem.
                  motocykl drga na każdym biegu tak samo? na luzie również jak stoi w miejscu i tylko mu odkręcisz manetkę? ogromnie jestem ciekawy tego wątku - serio!
                  U mnie drgania są na każdym biegu również na postoju w zakresie od 4,5, drgania sa odczuwalne na baku stopkach i trochę siedzeniu. ogólnie moto nie przyspiesza jak powinno da się odczuć taka dziurę. jestem ciekaw czy inni użytkownicy Szwajcarek tez maja jakieś problemy czy tylko nas kilku na wolnych obrotach do 4 jest okej później zaczyna się problem

                  Komentarz


                    #10
                    Na poprzednim silniku 3TD wibracje występowały u mnie między 3 a 4 tysiącami obrotów. Powyżej robiło się spokojniej. Było to irytujące, ale przestałem się przejmować po którymś z kolei poście treści "ten typ tak ma".
                    Szukałem na różnych forach i do niczego ciekawego się nie dokopałem niestety.
                    Po zmianie na 3VD problem znikł, co oznacza, że wykorbienie nie jest temu winne

                    Komentarz


                      #11
                      Dodam że moja ponoć była "odblokowana", nie zauważam dziury podczas przyspieszania. Jak odkrecę to ucieka

                      Komentarz


                        #12
                        może Wam się to wyda aż nazbyt banalne, ale w moim przypadku również o tym myślę - czy macie seryjne wydechy czy jakieś akcesoryjne, bo ja jeżdżę z Laserem Pro Duo.

                        Komentarz


                          #13
                          ja mam zwykły seryjny wydech

                          Komentarz


                            #14
                            Też seria. Co prawda trochę wybebeszona Ale seria.

                            Komentarz


                              #15
                              U mnie niezmiennie seria, chociaż czasami zastanawiam się, czy jednak przy 3VD nie powinienem odrobinę wydechu zmodyfikować.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X