Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Temat: Nowy sącz, Jasło, Krosno

Member Avatar dominikon
    Motocykl
    XTZ 750 Super Tenere, kiedyś Junak M10 i K750

Domyślnie

rozumiem - tak też myślałem, że ocenę membran po prostu trzeba przeprowadzić organoleptycznie ;-) po ich zdemontowaniu. co do ich wieku to pewnie będzie ciężko to zweryfikować.
    nie znam dokładnie historii serwisowej mojego moto - jak coś mnie ciekawiło, a planowałem zabrać się za coś konkretnego to po prostu pisałem lub dzwoniłem do poprzedniego właściciela - cały czas mam z nim kontakt więc mogę zawsze dopytać "o to czy tamto" w razie potrzeby.

Junior Member

Domyślnie

Posłuchałem Cię i wlałem mineralnego motula już dawno..Zgadzam się w stu procentach..Dokładnie tak jest..

- - - Zaktualizowano - - -

slavvo jak Ci sie śpieszy,to odezwij sie do gulivera..on jest mistrzem w temacie super tenery..
    Cytat Napisał slavvo Zobacz post
    To co piszesz mam już mniej więcej sprawdzone problem jest taki ze moto drga również po odkręceniu manetki na postoju wiec duza cześć z Twoich punktów odpada... wydaje mi sie ze to bardziej sprawa gaźnika bo dostaje strasznego muła po 4 tys obroatow i wtedy zaczyna najbardziej drgać jak pisałem na każdym biegu na postoju jest to samo. nie znam się na tym na tyle by rozbierać gaźnik, ale czekam na macgiver78 zaoferował mi pomoc tylko musi ogarnąć najpierw swoje kupiłem nawet drugi gaźnik rozblokowany zobaczymy w jakim jest stanie i spróbuje go podmienić zsynchronizować czy objawy mina

Mondo Cane Ja mam takie zestawy zamontowane szwajcarskie z wyjątkiem dyszy wolnych,która pracuje tylko na zwężce...bez przróbki iglicy,żeby sie nie przeginała w bok zaraz jest to samo...
    Cytat Napisał Mondo Cane Zobacz post
    Skoro macie kwestie 'luźnych' części i mocowań ogarniete to faktycznie niestety najprawdopodobniej pozostaje silnik. Niestety nowe gaźniki z włoskiego Ebay w normalnych cenach się skończyły bo to byłby najbardziej sensowny sposób na weryfikację różnicy pomiędzy szwajcarską wersją a w pełni sprawną i o nominalnej mocy 70 KM.
    Jeśli motocykl się nie sprzeda to późną jesienią skuszę się na wskazany w jednym z wcześniejszych postów zestaw naprawczy gaźnika z kedo.com.
    http://kedo.com/ssl/php/art_detail.p...hvuq2e3cng19f3
    Korpusy i elementy stałe gaźników mam w bardzo dobrym stanie więc 80 euro nie będzie wyrzucaniem pieniędzy w błoto

Kto chętny na przerobienie st na wtrysk efi?Jest firma,która może to zrobić za ok 1500zł..Podejrzewam,ze dały by radę nawet na podwójnym wtrysku,jak w Kawasaki Versys..Ja myślałem o sprzedaniu swoich ogarniętych gaźników i zaryzykowaniu wtrysku-Będzie eksperyment

Guru Member Avatar Beniamin
    Motocykl
    SHDS ST 750

Domyślnie

Ta przeróbka z gaźnika na wtrysk w cenie 1500 zł to podałeś cenę za robociznę zapewne, ale cóż próbuj oby działało.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

Member Avatar dominikon
    Motocykl
    XTZ 750 Super Tenere, kiedyś Junak M10 i K750

Domyślnie

witam po przerwie.
    jestem po weekendowych pracach przy Teresie. chciałem zapytać Cię Slavoo jak tam u Ciebie z drganiami??? miałeś okazję coś pogrzebać i masz jakieś nowe spostrzeżenia?
    ja jako, że pisałem iż moto nieco dymi po odkręceniu manetki postanowiłem pogrzebać przy gaźnikach - po sugestiach i lekturze wielu wątków na forum. mam kupione nowe membrany (dwie oryginalne Yamaha) wraz z tymi plastikowymi "suwakami" - dyszami na które ów membrany są założone oraz dwa całe, oryginalne zestawy naprawcze gaźników. ponieważ nie mam doświadczenia przy tego typu pracach z Teresą i nie chcę definitywnie rozkopać motocykla w środku sezonu moje prace zawęziłem do:
    - filtry powietrza świeże, regulacja zaworów zrobiona przed sezonem to postanowiłem sprawdzić synchronizację gaźników - te pracują właściwie idealnie równo - podciśnienia idealnie takie same na obu gaźnikach,
    - sprawdziłem stan membran w gaźnikach - brak uszkodzeń czy pęknięć, wszystko szczelne - poskładałem na starych,
    - czarny dym w pewnym zakresie prędkości obrotowych z tego co wyczytałem to zbyt bogata mieszanka - dysze regulacji składu mieszanki miałem wykręcone po równe 2 obroty czyli tak jak mówi książka serwisowa - próbowałem kilku wariantów ale ostatecznie zubożyłem mieszankę i dokręciłem obie dysze o pół obrotu i teraz mam dysze składu mieszanki wykręcone po 1,5 obrotu od całkowitego wkręcenia - wolne obroty na postoju minimalnie spadły i teraz mam ok 1000 obr./min. a miałem ok 1100-1150,
    - sprawdziłem świece - obie bardzo ciemne (właściwie czarne) z nalotem jakby z sadzy, szczeliny elektrod w normie ok. 0,85 mm,
    - iglice w gaźnikach ustawione na trzeci rowek (dwa widać, na trzecim założony pierścień-zawleczka),
    - czyszczenie tego małego filterka paliwa który jest założony w króćcu którym benzyna jest doprowadzana do gaźników - wyciągnąłem trochę paprochów stamtąd.

Poskładałem wszystko do kupy tak jak było za wyjątkiem tych przykręconych po pół obrotu dysz składu mieszanki (teraz jak pisałem wyżej są wykręcone po 1,5 obrotu każda - odkręcić tak jak było żeby wrócić do ustawienia z serwisówki???). Nie wymieniałem niczego póki co w gaźnikach bo jak będę robił to wszystko naraz - powymieniam wszystko co jest w kompletnych zestawach naprawczych i założę nowe membrany z tymi suwakami-płetwami na których są założone. Wymiana teraz np. tylko membran a pozostawienie całej reszty gaźników w obecnym stanie jest bez sensu.

Przejechałem motocyklem ok. 130-150 km. Drgania dalej są jak były od ok. 4 tys. obrotów - czyli tak samo jak u Slavoo - bez względu czy moto jedzie czy stoi na stopce. Puszczenie czarnego dymka z wydechu dalej występuje przy ok. 4,5 tys. obrotów - może nieco mniej albo to siła sugestii ale jednak występuje. Motocykl uważam, że nie muli i oprócz drgań prowadzi się go przyjemnie. Jest dynamiczny i żwawy.

Macie jeszcze jakieś pomysły co mogę sprawdzić bez rozkopania moto na resztę sezonu?
    Z góry dzięki i pozdrawiam Wszystkich.

Senior Member Avatar Tomek2071
    Motocykl
    Yamaha xtz 750 super tenere

Domyślnie

Obiecałem że napisze coś po dłuższej trasie ,po wypadzie do Rumuni stwierdzam ze wszystko jest ok, teresa ma moc ciągnie po górach i na autostradzie aż miło, spalanie mnie zaskoczyło - 4,5 do 5, tylko na autostradzie wzrastało do 5,6 , ale w normalnej turystycznej jeździe 4,5, drgania są jak były ale przestałem to zauważać , więc nie będę nic grzebał i nic zmieniał , jedyne co zmienię to olej na mineralny bo faktycznie skrzynia chodzi ciężko na syntetyku, wszyscy którzy jeżdżą dłużej ode mnie, lub kiedyś jeździli tenrą mi to doradzają i pewnie mają racje, sedzenie od mx-wulkana mogę polecić robi robotę, narzekałem przed wyjazdem na niską szybę, faktycznie na autostradzie hałas w kasku straszny , ale już na Węgrzech cieszyłem sie że jest niska , upały panujące w tamtych krajach dają popalić, każdy podmuch wiatru daje ukojenie.

I jeszcze jedna ważna uwaga , pojechałem z szerokimi kuframi , stanowczo odradzam takie rozwiązanie, beznadziejnie na autostradzie po powyżej 120 zaczyna wężykować , na dziurach skaczą , na winklach tez je czuć , przeciskanie w korkach też problem , skłaniam się ku wąskim sakwom albo jakiś rogal

Teresa w podroż po nie równych asfaltach i szutrówkach, górskich serpentynach spisała się bardzo dobrze , jest bezproblemowym motocyklem

Member
    Motocykl
    Beta RR 525 Factory, Yamaha Tenere XTZ 750

Domyślnie

To super ja tez juz nie przejmuje sie drganiami, u mnie spalanie podobne. Wybieram sie tez do Rumuni w przyszłym tygodniu

Senior Member Avatar Tomek2071
    Motocykl
    Yamaha xtz 750 super tenere

Domyślnie

W oku Gorlic tez macie fajne tereny do pośmigania, no i blisko macie do południowych sąsiadów, ja do samej granicy mam 600kmale jak już się przedrę przez Polskę to potem jest git

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia