Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowy sącz, Jasło, Krosno

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    a jeszcze takie szybkie pytanie - czy można stwierdzić jednoznacznie skąd motocykl pochodzi po numerze - mój to 3LD 106238? wyczytałem, że 3LD - to zwykła 750-ka i 69 KM ale z jakiego kraju pochodzi? co znaczy "zwykła" wersja 69-konna? czy "zwykła" to Włochy, Wielka Brytania, Belgia, Francja czy jeszcze coś innego? z góry dzięki za info.

    Komentarz


      #17
      The codes
      XTZ 750 1989,90,91,92,93,94,95 3LD CAN,EUR(fra),JPN,OCE
      XTZ 750 1989,90,91,92,93,94,95 3SC EUR(ESP)
      XTZ 750 1989,90,91,92,93,94,95 3TD EUR(SWISS)
      XTZ 750A 1990,91 3VA CAN
      XTZ 750N 1990,91,92 3WM EUR(ger)

      Komentarz


        #18
        Bardzo, bardzo Ci dziękuję Czeczen. Szukałem tego sporą część wczorajszej nocy i nie znalazłem... Dzięki raz jeszcze.

        Komentarz


          #19
          Dokładając kamyczek do ogródka wiedzy moja 3TD ma wibracje powyżej 6k obrotów które czuć jakby się położyło ręce na stole wibracyjnym. Pomijam występujące poniżej te wartości drgania od opon, łańcucha czy samej drogi. Mam standardowe wyposażenie (gaźniki, wydech, rozmiar opon) poza łańcuchem 525 VZMX DiD. Ze względu na większą wagę ma mniejszą tendencję do 'biczowania' ale również generuje większe opory.

          Natomiast zauważyłem, że przed wymianą rozrządu wibracje występowały przy niższych obrotach - może warto sprawdzić na którym ząbku macie napinacz albo w jakim stanie są ślizgi łańcucha rozrządu.

          Kolejna sprawa to olej a dokładnie jego klasa lepkości - rekomendowane mineralne 10W40 lub 20W40 nie sprawdzały się w moim silniku i miałem zastrzeżenia do pracy sprzęgła. Obecnie mam zalany syntetyk 15W50 i silnik pracuje akceptowalnie ale w porównaniu do zeszłorocznego 10W50 jest chyba jednak za gęsty. Mam wrażenie, że na tym rzadszym silnik aż mlaszczał i wyrywał bardziej gwałtownie do przodu.

          P.S. Pomimo, że to jest 3TD ze szwajcarskimi gaźnikami zasuwa aż miło. Nie jeżdżę szybciej niż 150-160 na autostradzie chociaż motocykl ciągnie dalej bo nie mam już jak się schować za owiewką. Napór powietrza jest już dla mnie za silny. Może gdybym jeździł w skórzanej kurtce byłoby lepiej.
          Ostatnio edytowany przez Mondo Cane; 3348.
          Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

          Komentarz


            #20
            Ja się wypowiem jak zrobię dłuższą trasę, wtedy będę wiedział czy trzeba coś zmieniać , na razie zmieniłem siedzenie, to od mx- wulkana już do mnie jedzie przydała by się wysoka szyba ale na razie brak funduszy

            Komentarz


              #21
              ja u siebie sprawdzałem łańcuch rozrządu, napinacz i ślizg koło listopada jeśli dobrze pamiętam. wówczas robiłem luzy zaworowe i przy okazji sprawdziłem i to mając już wszystko rozbebeszone. pamiętam, że zdecydowałem się wtedy na poskładanie wszystkiego na dotychczasowych częściach - nie wymieniałem łańcucha i napinacza - na napinaczu wg Użytkowników tego forum miałem jeszcze ok. 1/3 zapasu ząbków więc zostawiłem.

              moja Teresa jest zalana Motulem 5100 10W40 - mam ją zbyt krótka by się wypowiadać o jakichś prawidłowościach czy tendencjach w zależności od użytego oleju, ale dziękuję Mondo Cane za zwrócenie na to uwagi - na pewno będę o tym pamiętał i zobaczę jak będzie przy kolejnej wymianie.

              owiewka to kolejna rzecz o której również myślę rozważając na temat mojej maszyny i jej drgań. mam standardową tą niewysoką szybę i 186 cm wzrostu więc to na pewno również nie pomaga komfortowi podróży przy wyższych prędkościach.

              Komentarz


                #22
                Tomek jak będziesz u mnie,to trochę wyższą szyba mam,a wibracje moim zdaniem od uszkodzonej którejś membrany...Poza tym jak st kopci na czarno trochę i w rurze jest nalot sadzy,to gaźniki do roboty i od tego trzeba zacząć..

                - - - Zaktualizowano - - -

                A propo oleju,to rekomendowany olej do teresy to 20w50 i taki powinien być..to jest to,co fabryka wymyśliła..Motul 20w50 mam...Ten silnik super chodzi na takim oleju..Biegi dobrze wchodzą..

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez macgiver78 Zobacz posta

                  A propo oleju,to rekomendowany olej do teresy to 20w50 i taki powinien być..to jest to,co fabryka wymyśliła..Motul 20w50 mam...

                  Rekomendowany przez kogo i gdzie?
                  Bo na pewno nie w manualu do tego moto.
                  Moim zdaniem to najgorsze gówno.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #24
                    20w40 dokładnie podaje manual,ale 50 lepszy na lato..oleje 5w i 10w są za rzadkie do tego silnika..

                    Komentarz


                      #25
                      Znowu się zaczyna temat olejowy.Pisałem o tym już raz ale powtórzę się raz jeszcze,serwisówki nie wystarczy przeczytać trzeba ją przeczytać ze zrozumieniem.Napisali że w temp do 15stC trzeba lać olej 10W30 a w temp powyżej 15stC olej 20W40,i ktoś to prostacko zrozumiał i powtarza na forum że można te oleje zastąpić olejem 10W40,nic z tych rzeczy olej 10W30 można zastąpić współczesnym 10W40 ale na wysokie temp trzeba zamiast oleju 20W40 lać 20W50.Koniec tematu kto się ze mną nie zgadza niech sobie dalej jeździ na 10W40.A Marcinjunak pisze że olej Motul 20W50 to najgorsze gówno,wiem że nie miał nigdy do czynienie z tym olejem,bo gdyby miał to by poczuł różnicę.Właśnie motul 5100 to gówno a raczej gnojówka,przecież to też minerał lekko wzbogacony dodatkami ale nazwa,,semi syntetic " czyni cuda i każdy woli dopłacić żeby mieć ,,prawie" syntetyka.Ktoś kto jeździ na nim niech go spuści po4-6 tyś km i zobaczy czy wyleci coś o konsystencji oleju czy raczej taka żadka ,,gnojówka ",motul 5100 i każdy inny pół syntetyk traci swoje właściwości po ok3-4 tyś km jak mu odparują prawie syntetyczne dodatki i robi się żadki,skrzynia chodzi fatalnie a silnik podbiera olej.Ja ten olej (motul 5100 10W40 )rozpoznam od razu w silniku XTZ czy TDM po głośnej pracy silnika i fatalnej pracy skrzyni biegów.O dziwo silnik tenery i TDMki na zwykłym ,,gównianym" mineralnym motulu20W50 chodzi pięknie,wycisza się biegi wchodzą jak w masełko,a silniki przestają brać olej.Sam jeżdżę na motulu 300V 15W50 i wiem że w moim silniku (30 tyś km przebiegu prawdziwego) ten olej sprawuje się wyśmienicie,ale za każdym razem jak jadę tenerką któregoś z kolegów któremu wlałem zwykłego motula 3000 20W50 za 80zł nie mogę się nadziwić jak ładnie pracuje sinik i skrzynia na tym oleju i uważam że ten olej jest stworzony do tych silników.Kto się ze mną nie zgadza trudno,wtedy polecam nadal jeździć na olejach 10W40 i najlepiej przejść jeszcze na castrola.

                      Komentarz


                        #26
                        Dzięki za piękne wyjaśnienie. Amen.

                        Komentarz


                          #27
                          No to teraz mi daliście do myślenia , ja wlałem Belray 10w-40

                          Komentarz


                            #28
                            i znowu daliście mi do myślenia...
                            ale jako, że jesteście bardziej doświadczeni w temacie Teres to sprawdzę wszystko co zasugerowaliście i dziękuję Wam za wszelkie sugestie i porady.

                            Macgiver78 - moja Teresa faktycznie przy bardziej dynamicznym "odkręceniu" przy wyższych prędkościach obrotowych trochę kopci na czarno - po regulacji zaworów nieco się poprawiło niemniej jednak cały czas jeszcze trochę kopci, a na wylocie z tłumika pojawia się czarny, sadzowy nalot który co jakiś czas po prostu wycieram. mówicie, żeby w pierwszej kolejności zająć się gaźnikami? regulację bardzo trudno jest wykonać samemu? polecacie to jednak od razu oddać komuś kto się na tym zna i miał już z tym do czynienia czy jednak warto podjąć próbę samodzielnie?
                            pomijam już fakt jak to zrobić - nie chcę powielać tematów z forum - przeczytałem chyba wszystkie wątki tego dotyczące i obejrzałem wszystkie filmiki - chodzi mi o to czy jak tego nigdy nie robiłem to czy jest to po prostu bardzo problematyczne i więcej się nakombinuję i nadenerwuję niż to wszystko tego warte??? inna sprawa taka, że nie znam nikogo w pobliżu mnie kto by mi się tym zajął więc mam kolejny punkt na to żeby jednak zabrać się za to samemu...

                            Guliwer - powiem szczerze, że przekonująco to brzmi co napisałeś co dotyczy oleju. jak kupiłem moją Teresę to była właśnie zalana Motulem 5100 i po rozmowie z poprzednim właścicielem postanowiłem, że wymienię olej na ten sam tylko świeży. myślę, że moja skrzynia nie pracuje źle ale pewnie też mogłaby pracować sporo lepiej. postaram się w najbliższym czasie wymienić olej na gęstszy rekomendowany przez Ciebie i manual na wyższe temperatury czyli ten mineralny 20W50. Rozumiem, że jeśli teraz na resztę sezonu letniego i ewentualnie jesienny zaleję moto właśnie tym w/w 20W50 to jednak przed zimą (jeśli jednak chciałbym jeszcze pojeździć przy niższych temperaturach otoczenia) trzeba go będzie jeszcze raz spuścić i wymienić na ten rzadszy - dobrze rozumuję?
                            Ostatnio edytowany przez dominikon; 4587. Powód: uzupełnienie info

                            Komentarz


                              #29
                              Jak nie będziesz jeździł przy ujemnych temperaturach to nic nie musisz zmieniać,to nie jest tak że 20W50 się nie nadaje do jeżdżenia w temp poniżej 15st ani że na 10W40 nie można jeździć jak jest cieplej niż 15stC,po prostu nie są to wtedy optymalne oleje.

                              Komentarz


                                #30
                                Wracając do tematu drgania wróciłem własnie z weekendowego wypadu 1200 km, spalanie szwajcarki 5l predkosc do 120 teren mieszany większości płaskie Węgry i Rumunia. Drgania jak były tak są :0 psuja radość z jazdy.. macgiver78 odezwę się do Ciebie pomyślimy co z tym zrobić olej mam zalany tez 5100 motula narazie 2 tys km biegi wchodzą w miarę ale po tym co tu piszecie chyba zainwestuje w cos innego pozdrawiam

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X