Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47

Temat: Nowy sącz, Jasło, Krosno

Junior Member
    Motocykl
    Beta RR 525 Factory, Yamaha Tenere XTZ 750

Domyślnie Nowy sącz, Jasło, Krosno

Witam poszukuje mechanika który ogarnia XTZ 750 chodzi mi głownie o rozblokowanie gaźnika, oraz wyeliminowanie drgań silnika przy obrotach 4+ , fajnie by bylo gdyby się ktoś znal na tym a nie dopiero uczył

Member Avatar Tomek2071
    Motocykl
    Yamaha xtz 750 super tenere

Domyślnie

Hmmm, ja tez mam takie drgania , jak już będziesz wiedział o co chodzi napisz

Junior Member
    Motocykl

Domyślnie

przy niskich obrotach ich nie ma ale powyżej 4 zaczyna drgać bak i stopki... dla porównania jechałem na tenerce kolegi i tego nie ma. Ty tez masz wersje szwajcarska może to idzie od tego zdławionego gaźnika...

Member Avatar Tomek2071
    Motocykl

Domyślnie

Kiedyś ktoś mi gadał że szwajcary są ustawione na wyższe wysokości, znaczy się na górskie tereny, może tu jest pies pogrzebany

Junior Member
    Motocykl

Domyślnie

nie wiem szczerze nie mam pojęcia możne ktoś miał tez taki problem może to naturalne, wiem ze kolegi Teresa tak nie drży . Jak ktoś cos wie prosimy o pomoc, może to nie ten dział ale mechanika szukam nadal

Member Avatar Kornik
    Motocykl
    Honda XRV 750

Domyślnie

Jak nic nie znajdziesz to możesz podjechać do mnie, może coś poradzimy.

Member Avatar dominikon
    Motocykl
    XTZ 750 Super Tenere, kiedyś Junak M10 i K750

Domyślnie

to i ja się podłączę do dyskusji.
    moje ostatnie wpisy w dziale "zloty i spotkania" dotyczyły właśnie chęci spotkania z innymi jeźdźcami i porównania mojej Teresy z jakimiś innymi egzemplarzami. było to podyktowane właśnie podobnymi objawami w moim motocyklu o jakich pisze Slavvo. jak czytam czasami, że Użytkownicy tego forum piszą, że potrafią podróżować dużą Teresą z prędkościami rzędu np. 140-160 km/h to jestem zaskoczony szczerze mówiąc - stąd też moje obawy i jakieś podejrzenia o stan mojego motocykla. nie o to chodzi, że maszyna nie ma mocy i ochoty rozpędzać się dalej powyżej np. 120 km/h - bo ma i to całkiem żwawo się wkręca i rozpędza, ale u mnie w miarę (i to naprawdę tylko "w miarę") komfortowo podróżuje się do ok 120-125 km/h - dalej to już taka "padaka" się zaczyna. drażni mnie to i zacząłem szukać, czytać i grzebać - nota bene środek sezonu a ja rozgrzebałem motocykl doszczętnie - no ale tak mam, że jak coś mi nie jeździ jak trzeba to szukam do skutku! znalazłem w jakimś wpisie całą listę rzeczy które mogą powodować wibracje czy niestabilne prowadzenie motocykla i kilka z nich już wyeliminowałem. teraz działam z idealnym wycentrowaniem kół - zobaczymy jak będzie po tych zabiegach.
    tutaj jednak sprawa dotyczy tylko i wyłącznie wysokich obrotów jak rozumiem.
    motocykl drga na każdym biegu tak samo? na luzie również jak stoi w miejscu i tylko mu odkręcisz manetkę? ogromnie jestem ciekawy tego wątku - serio!
    jak tylko dojdziesz Slavvo czy ktokolwiek z Was do jakich wniosków to dajcie znać - będę na pewno śledził temat.
    pozdrawiam Wszystkich.

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 750 96r. Mz ts 250

Domyślnie

Podepnę się. Mam identycznie jak chłopaki i też szwajcar. 4tysiace najgorzej. Później mniej Ale też idzie odczuc. Na każdym biegu. Tak samo

Junior Member
    Motocykl

Domyślnie

Cytat Napisał Igi-41 Zobacz post
    Podepnę się. Mam identycznie jak chłopaki i też szwajcar. 4tysiace najgorzej. Później mniej Ale też idzie odczuc. Na każdym biegu. Tak samo
    Cytat Napisał dominikon Zobacz post
    tutaj jednak sprawa dotyczy tylko i wyłącznie wysokich obrotów jak rozumiem.
    motocykl drga na każdym biegu tak samo? na luzie również jak stoi w miejscu i tylko mu odkręcisz manetkę? ogromnie jestem ciekawy tego wątku - serio!
    U mnie drgania są na każdym biegu również na postoju w zakresie od 4,5, drgania sa odczuwalne na baku stopkach i trochę siedzeniu. ogólnie moto nie przyspiesza jak powinno da się odczuć taka dziurę. jestem ciekaw czy inni użytkownicy Szwajcarek tez maja jakieś problemy czy tylko nas kilku na wolnych obrotach do 4 jest okej później zaczyna się problem

Senior Member
    Motocykl
    XTZ 850 ST '95, Toffik z sercem 250
    GG
    GG: 2719288

Domyślnie

Na poprzednim silniku 3TD wibracje występowały u mnie między 3 a 4 tysiącami obrotów. Powyżej robiło się spokojniej. Było to irytujące, ale przestałem się przejmować po którymś z kolei poście treści "ten typ tak ma".
    Szukałem na różnych forach i do niczego ciekawego się nie dokopałem niestety.
    Po zmianie na 3VD problem znikł, co oznacza, że wykorbienie nie jest temu winne

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 750 96r. Mz ts 250

Domyślnie

Dodam że moja ponoć była "odblokowana", nie zauważam dziury podczas przyspieszania. Jak odkrecę to ucieka

Member Avatar dominikon
    Motocykl

Domyślnie

może Wam się to wyda aż nazbyt banalne, ale w moim przypadku również o tym myślę - czy macie seryjne wydechy czy jakieś akcesoryjne, bo ja jeżdżę z Laserem Pro Duo.

Junior Member
    Motocykl

Domyślnie

ja mam zwykły seryjny wydech

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 750 96r. Mz ts 250

Domyślnie

Też seria. Co prawda trochę wybebeszona Ale seria.

Senior Member
    Motocykl
    XTZ 850 ST '95, Toffik z sercem 250
    GG
    GG: 2719288

Domyślnie

U mnie niezmiennie seria, chociaż czasami zastanawiam się, czy jednak przy 3VD nie powinienem odrobinę wydechu zmodyfikować.

Member Avatar dominikon
    Motocykl

Domyślnie

a jeszcze takie szybkie pytanie - czy można stwierdzić jednoznacznie skąd motocykl pochodzi po numerze - mój to 3LD 106238? wyczytałem, że 3LD - to zwykła 750-ka i 69 KM ale z jakiego kraju pochodzi? co znaczy "zwykła" wersja 69-konna? czy "zwykła" to Włochy, Wielka Brytania, Belgia, Francja czy jeszcze coś innego? z góry dzięki za info.

Pozytywny człowiek lasu Avatar czeczen
    Motocykl
    MZ-ka

Domyślnie

The codes
    XTZ 750 1989,90,91,92,93,94,95 3LD CAN,EUR(fra),JPN,OCE
    XTZ 750 1989,90,91,92,93,94,95 3SC EUR(ESP)
    XTZ 750 1989,90,91,92,93,94,95 3TD EUR(SWISS)
    XTZ 750A 1990,91 3VA CAN
    XTZ 750N 1990,91,92 3WM EUR(ger)

Member Avatar dominikon
    Motocykl

Domyślnie

Bardzo, bardzo Ci dziękuję Czeczen. Szukałem tego sporą część wczorajszej nocy i nie znalazłem... Dzięki raz jeszcze.

Senior Member Avatar Mondo Cane
    Motocykl
    XTZ 750

Domyślnie

Dokładając kamyczek do ogródka wiedzy moja 3TD ma wibracje powyżej 6k obrotów które czuć jakby się położyło ręce na stole wibracyjnym. Pomijam występujące poniżej te wartości drgania od opon, łańcucha czy samej drogi. Mam standardowe wyposażenie (gaźniki, wydech, rozmiar opon) poza łańcuchem 525 VZMX DiD. Ze względu na większą wagę ma mniejszą tendencję do 'biczowania' ale również generuje większe opory.

Natomiast zauważyłem, że przed wymianą rozrządu wibracje występowały przy niższych obrotach - może warto sprawdzić na którym ząbku macie napinacz albo w jakim stanie są ślizgi łańcucha rozrządu.

Kolejna sprawa to olej a dokładnie jego klasa lepkości - rekomendowane mineralne 10W40 lub 20W40 nie sprawdzały się w moim silniku i miałem zastrzeżenia do pracy sprzęgła. Obecnie mam zalany syntetyk 15W50 i silnik pracuje akceptowalnie ale w porównaniu do zeszłorocznego 10W50 jest chyba jednak za gęsty. Mam wrażenie, że na tym rzadszym silnik aż mlaszczał i wyrywał bardziej gwałtownie do przodu.

P.S. Pomimo, że to jest 3TD ze szwajcarskimi gaźnikami zasuwa aż miło. Nie jeżdżę szybciej niż 150-160 na autostradzie chociaż motocykl ciągnie dalej bo nie mam już jak się schować za owiewką. Napór powietrza jest już dla mnie za silny. Może gdybym jeździł w skórzanej kurtce byłoby lepiej.
    Ostatnio edytowane przez Mondo Cane ; 12 lipiec 2017 o 21:19
    Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

Member Avatar Tomek2071
    Motocykl

Domyślnie

Ja się wypowiem jak zrobię dłuższą trasę, wtedy będę wiedział czy trzeba coś zmieniać , na razie zmieniłem siedzenie, to od mx- wulkana już do mnie jedzie przydała by się wysoka szyba ale na razie brak funduszy

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia