Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Cykanie xtz 660

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Cykanie xtz 660

    Witam ponownie. Czy ktoś moze cos powiedzieć na temat pracy mojego silnika?
    Podrzucam link poniżej

    #2
    Kiedy były regulowane luzy?

    Komentarz


      #3
      Luzy sprawdzałem bodajże w niedziele były ok. Myślałem ze to moze napinacz?

      Komentarz


        #4
        Kolektorów nie odkręcić nie próbowałeś ostatnio? Sprawdź czy stozki dobrze w głowicy usiadły i czy uszczelki dobre. To ewidentnie z głowicy. Może łańcuszek ale to jest bardziej pojedynczy dźwięk.
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          Te cykanie zrobiło sie coraz glosniejsze po ostatniej jeździe ,kolektorów nie ruszyłem. Dźwięk z głowicy na pewno.

          Komentarz


            #6
            Sprawdź luzy jeszcze raz (porządnie) i jeśli będą w normie (co byłoby dziwne) to ściągnij czapkę głowicy i obejrzyj panewki wałka rozrządu.
            Na korbowód mi to raczej nie brzmi.
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Zacznę moze od tych kolektorów bo moze cos sie poluzowalo. Jeszcze z ciekawości zobaczę jaka jest kompresja.

              - - - Zaktualizowano - - -

              Dodam jeszcze ze wyciagalem ostatnio napinacz i zostało 6 ząbków do końca

              Komentarz


                #8
                No to masz jasność. Tych 6 ząbków już prawie na pewno nie przeskoczy. Czyli łańcuszek do wymiany. Przyczyny masz na forum.

                Komentarz


                  #9
                  No ale te cyganie moze być od tego napinacze?. Jakby był napinacz to niebylby jednostajny szum?

                  - - - Zaktualizowano - - -

                  Nie mogę nigdzie znaleźć tego tematu o Napinaczu odnośnie tego ze sie nie wysowa i jak mozna zrobic modyfikacje. Kiedyś znalazłem, a teraz szukam i nie mogę znaleźć

                  Komentarz


                    #10
                    Moim zdaniem na pewno remont góry a dokładniej wymiana głowicy ale to wszystko się zweryfikuje po rozebraniu góry silnika.
                    Silnik wydłubać i grzebać jak się ma czas a jak nie to jeździć aż padnie całkiem i zbierać na drugi silnik.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Jak juz rozbiórkę górę to musze wsadzić nowe uszczelki? Nie chce narazie robić sobie kosztów

                      - - - Zaktualizowano - - -

                      W sumie jak kupowałem tez tak cykalo moze tu bedzie lepiej słychać https://youtu.be/EBJTlt8HUBE

                      Komentarz


                        #12
                        Napinacz, stawiam flachę że napinacz Stoi na 14 ząbku? Wyjmij go, zaświeć i zajrzyj w otwór, po prawej stronie w głębi jest nadlew o który sie zapiera napinacz, jeśli się tam zapiera to będzie ślad

                        Komentarz


                          #13
                          Jak go zmodyfikować zeby sprawdzić kiedyś patrzyłem ze gdzieś trzeba przypilowac ale nie mogę znaleźć tematu

                          - - - Zaktualizowano - - -

                          Zostało mi 6 ząbków do końca to nie wiem czy stoi na 14

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez Cretoon Zobacz posta
                            Jak go zmodyfikować zeby sprawdzić kiedyś patrzyłem ze gdzieś trzeba przypilowac ale nie mogę znaleźć tematu
                            http://www.xtzclub.pl/threads/11895-...r-Princa/page4 czwarta strona tematu o mojej XTZ660

                            Komentarz


                              #15
                              Napinacz jest na 13 zabku 6 do końca zdjęcie ze środka.
                              Załączone pliki
                              Ostatnio edytowany przez Cretoon; 4845.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X