Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyciek z pod wałka zmiany biegów. Wymiana wałka i jego uszczelnienia.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Wyciek z pod wałka zmiany biegów. Wymiana wałka i jego uszczelnienia.

    Siemacie!

    Moja Staruszka boryka się z pewnymi problemami typowymi dla swojego wieku (1993). Między innymi problemem jest wytarty wałek to zmiany biegów. W tej chwili wajcha do biegów została przyłapana spawarką do wałka i na razie tak musi pozostać. Przy okazji zauważyłem, że prawdopodobnie padło tam uszczelnienie i pomalutku pokapuje sobie olej chyba z pod tego właśnie simeringa. W związku z tym mam kilka pytań:

    1. Jak wymienia się ten wałek? Czy to aby czasem nie od strony sprzęgła, które należy zdemontować całkowicie? Skomplikowana to operacja, czy dla średnio zaawansowanego zawodnika jak ja możliwa do wykonania?

    2. Czy można kupić taki wałek nowy? Pewnie w ASO kosztowałby 800 PLN, albo coś takiego... A może nie warto wymieniać na nowy, skoro delikatny spaw załatwia sprawę?

    3. Jak szukać uszczelnienia w sklepach? Nie jestem pewien nazwy tej części: czy to jest np. wałek zmiany biegów?

    4. Jeśli macie jakiekolwiek dodatkowe wskazówki, bądź uwagi do tego, co powyżej napisałem, to śmiało: przyjmę wszystkie bardzo chętnie.

    Dzięki i pozdrawiam!

    #2
    Podjedz na ul. Kłobucką od 9-17 albo w łikend w okolice Sulejówka to Ci to obadam.

    Komentarz

    Pracuję...
    X