Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dobija mnie ta łajza... problem z odpaleniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Dobija mnie ta łajza... problem z odpaleniem

    W trakcie zimy postanowilem przeprowadzic pare drobnych napraw: uszcelka pod klawiatura, swiece, płyn chłodzacy itp.
    Juz przed wymiana w trakcie zimy zaczela ciezko palic.
    Zmienilem swiece - odpalała ale ciezko, gasła na wolnych co przed zima nie bylo spotykane.
    Paliwo oczywiscie caly czas swieze.
    Stwierdzilem ze nie lubi moze nowych swiec i wrocilem na stare - dalej to samo, kopcila dosc mocno przy dodawaniu gazu.

    Pare dni temu przyszly nowe zestawy naprawcze gaznika. Wlasnie je zmienilem, poskaldalem do kupy, przedmuchalem calosc, sprawdzilem membrany wszystkie - ok. Wymienilem tez jedno ssanie plastikowe. Krece i nic... raz załapac chciala przez sekunde i cisza... krecilem i krecilem... nawet na plaku cisza.... rozrzadu nie tykałem.

    Co tej burej su... jest? Mam pojecie jakies o mechanice ale w tym sezonie nie zrobilem nią nawet 50 km!!!
    www.motoczesci24.com - części nowe i używane do zabytkowych motocykli, części do nowych motocykli, oleje, filtry, narzędzia.
    Zniżka dla XTZClub!

    #2
    Luzy na zaworach może sprawdź, to zazwyczaj czyni cuda.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

    Komentarz


      #3
      nagle po zimie luzy sie jej zmienily? odstawilem moto i bylo ok, sprawdze mimo tego ze jest to uperidliwa w ciul czynnosc
      www.motoczesci24.com - części nowe i używane do zabytkowych motocykli, części do nowych motocykli, oleje, filtry, narzędzia.
      Zniżka dla XTZClub!

      Komentarz


        #4
        Co chcesz pomóc auto-startem jak ją zalewa?

        Komentarz


          #5
          z kroplowki odpalalic chcialem, raz mialem taki przypadek ze swieca mokra totalnie i nie palił i dalem jeszcze wiecej paliwa i dopiero wtedy - wiem ze absurd ale mialem taki przypadek, przedmuchalem, krecilem bez paliwa i tez nic - nie pierdnie nawet
          www.motoczesci24.com - części nowe i używane do zabytkowych motocykli, części do nowych motocykli, oleje, filtry, narzędzia.
          Zniżka dla XTZClub!

          Komentarz


            #6
            Z filtrem, bez filtra, wymieniałeś je? Poziomy paliwa były korygowane/sprawdzane? Iskra zdrowa?

            Komentarz


              #7
              Co było w tych zestawach naprawczych?Wymieniałeś iglice,rurki emulsyjne i zaworki iglicowe?

              Komentarz


                #8
                wszystkie dysze, rurki emulsyjne, zaworki, iglice, gumki itp
                probowalem odpalac z filtrem i bez filtra
                Do iskry dokopie sie moze dzis ale mysle ze jest dobra
                Poziomu nie korygowalem - tu by sie przydał jakis tutorial
                www.motoczesci24.com - części nowe i używane do zabytkowych motocykli, części do nowych motocykli, oleje, filtry, narzędzia.
                Zniżka dla XTZClub!

                Komentarz


                  #9
                  Piloty od składu mieszanki ile obrotňw wykręcone?odpalasz ze zbiornika paliwa czy z kroplňwki?zobacz czy nie zacina się mechanizm ssania.

                  Komentarz


                    #10
                    Piloty wykrecone na 3 obroty - tak mialem wczesniej, z kroplowki, ssanie plynnie dziala, rozbieralem calosc i sprawdzalem a jedno ssanie zmienilem
                    www.motoczesci24.com - części nowe i używane do zabytkowych motocykli, części do nowych motocykli, oleje, filtry, narzędzia.
                    Zniżka dla XTZClub!

                    Komentarz


                      #11
                      Jeśli wymieniłeś niemal całe bebechy w gaziorach, to czy nie byłoby dobrym pomysłem poustawiać wsio jak nowe, według serwisowki, a nie tak jak miałeś wcześniej na zużytych podzespołach?

                      Wysłane z bagna

                      Komentarz


                        #12
                        Na allegro są wężyki silikonowe - są bardziej miękkie, elastyczne i nie załamują się tak jak zwykłe wężyki paliwowe. Na filmie koleś przykłada linijkę, ja polecam zakup szklanej pipety wielowymiarowej z naniesioną podziałką. Ciąłem ją na mniejsze, wygodniejsze kawałki za pomocą miniszliferki. Połączyć to i masz możliwość dokładniejszego pomiaru.

                        Komentarz


                          #13
                          Najpierw:
                          - zawory
                          - ustawienie gaźnika (poziom paliwa na pływakach głównie).

                          A potem (jeżeli nie pomoże, ale przynajmniej wyeliminowałeś) ja bym obstawiał ssanie. Jeżeli nie to:
                          - iskra
                          - przewody
                          - moduł

                          Komentarz


                            #14
                            Zdazylem tylko dzis sprawdzic poziom paliwa i wydaje sie byc za duzy, w okolicy 10mm ponad kreske na gazniku. Jutro moze to wyreguluje.
                            Pytanie teraz jakby przedmuchac swiece bez ich wyjmowania... mam gmole i dobranie sie do swiec to sporo zabawy.
                            www.motoczesci24.com - części nowe i używane do zabytkowych motocykli, części do nowych motocykli, oleje, filtry, narzędzia.
                            Zniżka dla XTZClub!

                            Komentarz


                              #15
                              Z ciekawości zapytam - gmole jakiego producenta masz?

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X