Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Luz na zębatce

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    a lewe lusterko?
    a obudowa termostatu?

    Komentarz


      #32
      Dla potomności, zależnie jaki klej do osadzania łożysk chcesz wykorzystać, to nie jest to polecane przy większej szczelinie jak 0.15mm( tyle producent podaje na tubach które mam w robocie).

      A wynika to z prostego faktu, kleje tego typu, czy to do gwintów, uszczelniające, czy do osadzania łożysk, są to kleje anaerobowe, czyli wiążą jak nie ma dostępu tlenu, i co ciekawsze, tylko metal na metal, nie zadziała z plastikami( wiem że zabierak jest metalowy, tak jak i łożysko, ale to jako ciekawostka).
      Dlatego łożyska w kołach, czy w zabieraku idą u mnie na klej luźny lub średni, bo łatwo demontowany, ale jednak na kleju, i w razie "w" to jednak idzie wybić, a nie wybija gniazda, jakby coś poszło nie tak...

      Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


        #33
        dlatego skłaniałbym sie do wymiany zabieraka. Jeśli uda mi się nabyć w dobrym stanie to będzie wymiana.

        z tym że póki co się dowiaduję to wszystkie zabieraki dziwnym trafem sa bez łożysk...sugerować to może stan podobny do mojego
        Ostatnio edytowany przez czapel77; 4260.

        Komentarz


          #34
          Weś punktak ,podziel obwód koła (miejsce na łożysko) na osiem odcinków powinno wystarczyć nabij po dwa punkty na każdym odcinku na szerokości łożyska,używaj małego młotka bo jak porobisz głębokie punkty to nie włożysz łażyska.Wytrzyma spokojnie do nastepnej wymiany a w wymiany czasie szukaj dobrej używki

          Komentarz


            #35
            Witam. Ja dzisiaj u siebie złapałem za zębatkę i wyczułem lekki luz na boki. Nie wynosi więcej jak milimetr. Rusza się zębatka razem z zabierakiem. Luz do przodu i do tyłu nie wyczuwalny, wszystko na sztywno. Pytanie moje czy zębatka ma być całkowicie sztywna na boki czy lekkie jej poruszanie jest normalne??

            Komentarz


              #36
              Norma , ciesz się że tak mało masz

              Komentarz


                #37
                Norma jak norma��. Sezon przelata,lecz trzeba będzie tam zaglądnąć.

                Komentarz


                  #38
                  Zabrałem się za i naprawę bo miałem już wszystkie graty na miejscu, a chciałem za jednym razem zmienic napęd na 525 i dzięki inspiracji Radara założyć wyświetlacz biegów. Okazało się że u mnie jest mocno zużyte łożysko zabieraka, a samo łozysko siedzi ciasno. Wymieniłem łożyska również w kole.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X