Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ultradźwiękami - czyścić czy lepiej jednak nie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Ultradźwiękami - czyścić czy lepiej jednak nie?

    Witam.
    Przejrzałem dość skrupulatnie cały dział dotyczący układu zasilania dużej Teresy i nie natrafiłem na konkretną odpowiedź na nurtujące mnie pytanie dlatego pozwoliłem sobie założyć nowy temat. Otóż przymierzam się do czyszczenia i regeneracji gaźników w moim moto - wymiana bebechów, kompletne duże zestawy naprawcze, dysze, uszczelki, o-ringi, membrany itp. Dziś byłem u mechanika by podpytać czy ew. on zrobiłby mi regulację po przełożeniu wszystkich newralgicznych elementów i powiedziałem, że zamierzam po rozebraniu wszystkiego wyczyścić korpusy gaźników w myjce ultradźwiękowej. Mechanik stanowczo odradził mi ten zabieg, a tutaj na łamach forum czytałem, że niektórzy z Was jednak to robili. Powiedział, że takie mycie korpusów gaźników może powodować ich rozszczelnienie i on mi tego nie poleca i uważa, że lepiej tego nie robić - wyczyścić tylko benzyną, przedmuchać korpusy i to wszystko w tej kwestii.
    Czy Wy również uważacie, że takie czyszczenie w myjce ultradźwiękowej może negatywnie wpłynąć na korpusy gaźników? Jest duże prawdopodobieństwo, że narobię sobie tym więcej szkody niż pożytku? Chciałbym poznać Wasze opinie dotyczące tego zagadnienia zanim podejmę ostateczną decyzję co zrobić.

    Z góry dziękuję za wszystkie porady i sugestie.

    P.S.
    Na którym rowku powinna być fabrycznie ustawiona iglica gaźnika w dużej Tenerce, bo nie mogę tego znaleźć w książce serwisowej - mam wersję 3LD i z tego co udało mi się rozgryźć to najpewniej z Francji?
    Chodzi mi o ten element:
    iglica.jpg
    Dzięki raz jeszcze Wszystkim.

    #2
    Myślę że Szynszyl może rozwiać twoje wątpliwości w tym temacie, pisz do niego na priv.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

    Komentarz


      #3
      Moje byly czyszczone ultradzwiekami przy okazji wlasnie jakiejs regeneracji i wymian czesci bebechow i caly proces generalnie zrobil im lepiej. Robil mi to Grubens - jest na forum.
      Pzdr!
      prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

      Komentarz


        #4
        Generalnie warto ultradźwięki.

        Komentarz


          #5
          Dzięki Panowie za odpowiedzi. A czy ktoś z Was słyszał o negatywnych skutkach takiego czyszczenia? Czy są np. jakieś oznaki na korpusach gaźników które mogłyby ew. wskazywać żeby takiej metody jednak nie stosować? Nie wiem strzelam np. jakieś głębokie wżery w odlewie czy coś temu podobne?

          Komentarz


            #6
            Nie. Zmień mechanika.

            Komentarz


              #7
              w myjkach ultradźwiekowych myje się stare, drogocenne, mechaniczne zegarki szwajcarskie..... to powinno wystarczyć za odpowiedź.

              Komentarz


                #8
                Okej. Rozumiem - całe szczęście to jeszcze nie jest mój mechanik, bo nic nie robił przy moim motocyklu póki co i chyba tak zostanie jednak... Wszystko co do tej pory robiłem przy Teresce to samodzielnie ale przed gaziorami czuję trochę respekt i dlatego chciałem pogadać z kimś kto siedzi w temacie. Dzięki za info - chyba zupełnie rozwialiście moje wątpliwości.

                - - - Zaktualizowano - - -

                A tak przy okazji - co z tymi iglicami? Czy w oznaczeniu 5C19-3 (tak opisane w książce serwisowej) ta "trójka" oznacza trzeci rowek czy to moja nadinterpretacja? Pytam bo nie potrafię tego znaleźć nigdzie, a nie wiem czy moje iglice są ustawione fabrycznie czy poprzedni właściciel coś przy tym grzebał. Zdjęcie z pierwszego wpisu nie przedstawia mojej iglicy. U mnie ta zawleczka utrzymująca plastikowy czy też teflonowy pierścień jest przesunięta o jeden rowek w lewo czyli widać dwa rowki i na trzecim jest pierścień-zawleczka. Czy to fabryczne ustawienie?

                Komentarz


                  #9
                  W moim gaźniku (który wyglądał na prawiczka nigdy nie otwieranego), iglica była ustawiona tak, jak u Ciebie (na 3 rowku). Po czyszczeniu gaźnika ustawiłem iglicę trochę niżej (na 2 rowek), ustawiłem prawidłowo poziom paliwa, zsynchonizowałem gaźniki. Teraz trochę mniej pali, ale kopa nadal ma potężnego

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X